Rehber Xiaomi Mi4c TWRP Yükleme Anlatımı

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Unlock başvurusunda bulundum beklemedeyim. Bu arada BY Katre hocam şunu yazmış. Bilgisi olan arkadaşlar açabilirler mi bu mevzuyu biraz daha: "Hocam 6.1.7 Fastfood ROM'u bul. Cihaza ABD'den 'fastboot robot edl' komutu ver. Uygun drive-in kullanıp MiFlash ile o ROM'u flaşlayın."
Otomatik düzeltme ne hale getirmiş yazdıklarımı aceleyle dikkat edememişim. 6.1.7 fastboot romu lazım öncelikle. Daha sonra ADB'den 'fastboot reboot edl' komutu verilecek. Zaten MiFlash yüklenince driverler yüklenmiş olacak aklıma gelmemiş yazarken. Daha sonra normal ROM flaşlamak işte. :) Biliyorum hocam bazı kavramlar çok yabancı ama detaylı anlatmaya zamanım yok maalesef. :(

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Otomatik düzeltme ne hale getirmiş yazdıklarımı aceleyle dikkat edememişim. 6.1.7 fastboot romu lazım öncelikle. Daha sonra ADB'den 'fastboot reboot edl' komutu verilecek. Zaten MiFlash yüklenince driverler yüklenmiş olacak aklıma gelmemiş yazarken. Daha sonra normal ROM flaşlamak işte. :) Biliyorum hocam bazı kavramlar çok yabancı ama detaylı anlatmaya zamanım yok maalesef. :(
Hocam peki 6.1.7 eu romu mu olacak ? Bir de ABD den verme işi nasıl olacak bunları geç de olsa biraz olsun detaylı yazar mısınız :/

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Bu arada Mi4C için 2.8.7.3 versiyonu çıkmış ve en iyi versiyonu bu diyorlar.

recovery Image File

RECOVERY TS MI4C TWRP 2873.ZIP UPDATE

Konu bağlantısı:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu arada Mi4C için 2.8.7.3 versiyonu çıkmış ve en iyi versiyonu bu diyorlar.

recovery Image File

RECOVERY TS MI4C TWRP 2873.ZIP UPDATE

Konu bağlantısı:
Bu yazdığınız şey rom değil biliyorsunuz değil mi? Bootloader kilitli bir cihaza custom recovery yüklenmez. Arkadaşımızın anlattığı gibi öncelikle Fastboot'tan tavsiye edilen romu yüklemeniz gerekiyor.

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Bu yazdığınız şey rom değil biliyorsunuz değil mi? Bootloader kilitli bir cihaza custom recovery yüklenmez. Arkadaşımızın anlattığı gibi öncelikle Fastboot'tan tavsiye edilen romu yüklemeniz gerekiyor.

Hocam biliyorum onu da ben 3 makinada deneim ve Xiaomi driverları çalışmadı. Aygıt yöneticide hala soru işaretliler. Bir de önerilen romu nasıl kuracapım acaba ? Şu an 6.1.7 eu romunu indirdim. Nasıl kuracağım. Mi Suite bile cihazı görmüyor. Ama cihaz sorunsuz çalışıyor. PC de Mi4 C olarak görünüyor. :/

Mi Suite, %30 da kalıyor ve Reconnect diyor. 3 ayrı pcde de durum böyle.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam biliyorum onu da ben 3 makinada deneim ve Xiaomi driverları çalışmadı. Aygıt yöneticide hala soru işaretliler. Bir de önerilen romu nasıl kuracapım acaba ? Şu an 6.1.7 eu romunu indirdim. Nasıl kuracağım. Mi Suite bile cihazı görmüyor. Ama cihaz sorunsuz çalışıyor. PC de Mi4 C olarak görünüyor. :/

Mi Suite, %30 da kalıyor ve Reconnect diyor. 3 ayrı pcde de durum böyle.
Cihazım olmadığı için bilmiyorum. Mi4 ve MiPad konularında, tüm rom yükleme şekillerini videolu olarak anlatmıştım. Onların haricinde farklı bir yöntem bilmiyorum.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
Mi4c deki bütün twrp recoveryleri denedim hepsinde dokunmatik sorunu var. Kiminde az var kiminde cok uzun ama var. Twrp 3 yukledim nerden baksan 1 dakka sonra algılamaya basliyor dokunmatik

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Mi4c deki bütün twrp recoveryleri denedim hepsinde dokunmatik sorunu var. Kiminde az var kiminde cok uzun ama var. Twrp 3 yukledim nerden baksan 1 dakka sonra algılamaya basliyor dokunmatik

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
TeamSuperliminal ekibinin yayınladığı 2.8.7.3 sürümünde bu sorun yok. Ek olarak 2.8.7.0 Materyal tasarımlı bir tanesinde daha yok bilginize.

mendocino_610

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Aykut
Cihazım
Mi Note 3
Konular
20
var hocam hepsinde var. dediklerinizi de kullandım onlarda da var ama 3-5 saniye sonra tepki vermeye başlıyor yani kötünün iyisi ama hepsinde var bu sorun ama kısa ama uzun sürüyor. Şuanda cofface twrp kullanıyorum en memnun olduğum bu sürüm ama bunda 3-5 saniye sonra algılıyor. TeamSuperliminal versiyonu hem miui ile pek uyumlu değil daha çok cm romla uyumlu hemde 5 saniye algılama sorunu ondada var.

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
var hocam hepsinde var. dediklerinizi de kullandım onlarda da var ama 3-5 saniye sonra tepki vermeye başlıyor yani kötünün iyisi ama hepsinde var bu sorun ama kısa ama uzun sürüyor. Şuanda cofface twrp kullanıyorum en memnun olduğum bu sürüm ama bunda 3-5 saniye sonra algılıyor.
Hocam 3 saniyeye de algılanıyor dememek lazım yaw. :) Kullandığınız sürümün linkini atabilir misiniz?

Üst Alt