Rehber Xiaomi Mi4c TWRP Yükleme Anlatımı

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
fastboota alıp "fastboot boot ***.img" verirseniz açılır. :)

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Arkadaşlar cihazı Factory Reset yaptım. Cİhazı Recovery moduna alınca kabloyu takın diye bir görsel geliyor. Sanırım TWRP gitti. Yeniden TWRP yükleme istiyorum Mi4C USB driver indirim fakat kuramıyorum. Diğer sitelerde anlatıldığı gibi kurulmuyor hata veriyor. Nasıl yapacağım konusunda yardım edebilecek biri var mı ?

mavi06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mükremin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
5
Arkadaşlar cihazı Factory Reset yaptım. Cİhazı Recovery moduna alınca kabloyu takın diye bir görsel geliyor. Sanırım TWRP gitti. Yeniden TWRP yükleme istiyorum Mi4C USB driver indirim fakat kuramıyorum. Diğer sitelerde anlatıldığı gibi kurulmuyor hata veriyor. Nasıl yapacağım konusunda yardım edebilecek biri var mı ?
Muhtemelen aizin telin bootloaderı kitli. Ömce bootloaderın kilidini açmanız gerekiyo forumda nasıl yapılacağı anlatılmıştı

MI NOTE Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Muhtemelen aizin telin bootloaderı kitli. Ömce bootloaderın kilidini açmanız gerekiyo forumda nasıl yapılacağı anlatılmıştı

Hocam ciddi misiniz umarım böyle değildir. Sırf eski roma dönmek istedim diye böyle bir sorun açmadım inşallah başıma. Bilen biri aydınlatabilir mi ? Ola ki Bootloader kilidi oldu ise ne yapmam gerekiyor :(

mavi06

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mükremin
Cihazım
Mi Note 3
Konular
5
Hocam ciddi misiniz umarım böyle değildir. Sırf eski roma dönmek istedim diye böyle bir sorun açmadım inşallah başıma. Bilen biri aydınlatabilir mi ? Ola ki Bootloader kilidi oldu ise ne yapmam gerekiyor :(
Mi4c lerde bootloader kilidi var diye biliyorum eğer orjinal romu yüklediysenizde muhtemelen kilitlenmiştir. Eğer kilitli ise adresinde unlock bölümü var ordan mi hesabınızla oturum açıp bilgileri doldurup beklemeye başlayacaksınız kilit açılırsa sizi sms le bilgilendiriyolar ondan sonrada bir uygulaması vardı onunla kilidi açıyosunuz hocam

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Mi4c lerde bootloader kilidi var diye biliyorum eğer orjinal romu yüklediysenizde muhtemelen kilitlenmiştir. Eğer kilitli ise adresinde unlock bölümü var ordan mi hesabınızla oturum açıp bilgileri doldurup beklemeye başlayacaksınız kilit açılırsa sizi sms le bilgilendiriyolar ondan sonrada bir uygulaması vardı onunla kilidi açıyosunuz hocam

Hocam Developer sürüm vardı ben de Developer yükledim. Stabil yüklemedim hiç.

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
About Phone kısmında baktığımda önceki gibi sonunda .eu yazmıyor :( Bu 6.1.28 vs zaten Developer sürüm değil mi ben nereden yükledim bunu ya. :( Dil olarak sadece İngilizce ve Çince var ve de GApps yok. Ne yapmam lazım :(

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
About Phone kısmında baktığımda önceki gibi sonunda .eu yazmıyor :( Bu 6.1.28 vs zaten Developer sürüm değil mi ben nereden yükledim bunu ya. :( Dil olarak sadece İngilizce ve Çince var ve de GApps yok. Ne yapmam lazım :(
Xiaomi.eu romundan çin dev romuna geçtiniz anladığım kadarıyla. Bootloader iniz kilitlendi. Unlock başvurusunds bulunmanız gerekli. Gerekli konular forumda mevcut. buradan unlock başvurusunda bulunabilirsiniz.

Mi-4c cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Raz3rs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 4C
Konular
7
Xiaomi.eu romundan çin dev romuna geçtiniz anladığım kadarıyla. Bootloader iniz kilitlendi. Unlock başvurusunds bulunmanız gerekli. Gerekli konular forumda mevcut. buradan unlock başvurusunda bulunabilirsiniz.

Unlock başvurusunda bulundum beklemedeyim. Bu arada BY Katre hocam şunu yazmış. Bilgisi olan arkadaşlar açabilirler mi bu mevzuyu biraz daha: "Hocam 6.1.7 Fastfood ROM'u bul. Cihaza ABD'den 'fastboot robot edl' komutu ver. Uygun drive-in kullanıp MiFlash ile o ROM'u flaşlayın."

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Şansınız varsa 1 hafta yoksa 1 ay içinde (ki 1 haftayı beklemeyin boşuna :) ) sms ile başvurunuzun onaylandığı hakkında bilgi verilir. Hocamın o mesajda verdiği bilgiye gelince herhangi bir fikrim yok ByKatre hocamın kendisi açıklama yapacaktır.

Üst Alt