İnceleme Xiaomi mi note 3

Cilgin123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yağmur
Cihazım
Xiaomi mi mi
Konular
1
Merhaba arkadaşlar,

İki sorum var:

1- Mi Note 3'ün 128 gb'lık versiyonu Türkiye'de bulamadım. Türkiye'ye gelmedi mi yoksa gelenlerin hepsi satıldı ve artık yok mu?

2- Peki kullanmış olduğunuz 64 gb'lık versiyonunda kutudan çıktıktan sonra toplam kullanıcıya kalan kaç gb'lık bir alan var? Sistem bunun ne kadarını kullanıyor? İlk kurulum sonrası üzerine hiç program vs kurulmamış ya da içine dosya atılmamış hali?

Cevaplayabilirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.
128 GB versiyonunu ben sahibinden.comdan semers iletişimden aldım. Bir bakın isterseniz

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

barnesallen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Mi Max 2
Konular
0
128 GB versiyonunu ben sahibinden.comdan semers iletişimden aldım. Bir bakın isterseniz

Teşekkürler cevabınız için. Acaba kullanmış olduğunuz 128 gb lık versiyonda size ne kadar alan kaldı söyleyebilir misiniz?

Cilgin123

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yağmur
Cihazım
Xiaomi mi mi
Konular
1
Teşekkürler cevabınız için. Acaba kullanmış olduğunuz 128 gb lık versiyonda size ne kadar alan kaldı söyleyebilir misiniz?
Total 107.7 gb olarak görünüyor, ancak 50 civarında uygulama yüklü.
Bazı telefonlarda uygulama yükleme alanı ayrı oluyor, bunda ayrı değil uygulama ları 128 gb lik depolama alanına yüklüyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

mehmetoverhelm

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mehmet
Cihazım
mi note 3
Konular
0
Arkadaşlar hızlı şarj özelliği nasıl kapanır. 9.1.4 kullanıyorum.hızlı şarj bataryanın ömrünü daha çabuk azaltıyor.

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
Arkadaşlar hızlı şarj özelliği nasıl kapanır. 9.1.4 kullanıyorum.hızlı şarj bataryanın ömrünü daha çabuk azaltıyor.
Hayir azaltmiyor. Bunca sene quick charge sistemini kullanan telefonlar kullandim seneler gectikten sonra bile azami sekilde omurlerinden dusus oldu. Ozellikle bu forumda hizli sarj omurden yer diye kac tane yazi okudum. Eger kullanmayi bilirseniz kesinlikle normal sarj dongusu kadar omurden yer.genellikle uyulmasi gereken kurallar basit.
Gece sarjda birakmayin
Yuzde 20 nin altina dusmemeye calisin.
Genelde yuzde 80 de sarjdan cekin denir bu konu hakkinda internette cok fazla bilgi var siz yinede arastirin onceden.
Hali hazirda mi note 3 belirli yuzdeye kadar hizli sarj ediyor sonra egri biraz daha asagiya inip normal sarjla bitiriyor. Kisaca pili korumak icin yapilan olaylar
Eger siz orjinal olmayan kablo adaptor kullanip telefonu saatlerce sarj ederseniz ustune akim sabitleyicisi olmayan power bankler kullanirsaniz iste o zaman pilden yersiniz.

dkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
2
Hayir azaltmiyor. Bunca sene quick charge sistemini kullanan telefonlar kullandim seneler gectikten sonra bile azami sekilde omurlerinden dusus oldu. Ozellikle bu forumda hizli sarj omurden yer diye kac tane yazi okudum. Eger kullanmayi bilirseniz kesinlikle normal sarj dongusu kadar omurden yer.genellikle uyulmasi gereken kurallar basit.
Gece sarjda birakmayin
Yuzde 20 nin altina dusmemeye calisin.
Genelde yuzde 80 de sarjdan cekin denir bu konu hakkinda internette cok fazla bilgi var siz yinede arastirin onceden.
Hali hazirda mi note 3 belirli yuzdeye kadar hizli sarj ediyor sonra egri biraz daha asagiya inip normal sarjla bitiriyor. Kisaca pili korumak icin yapilan olaylar
Eger siz orjinal olmayan kablo adaptor kullanip telefonu saatlerce sarj ederseniz ustune akim sabitleyicisi olmayan power bankler kullanirsaniz iste o zaman pilden yersiniz.

O zaman telefonu yüzde 60lık batarya aralığında kullanmış oluyoruz. Bu bana çok mantıklı gelmiyor. Ben yüzde 10 un altına indirmeden şarj ediyorum ve yüzde 100 olana kadar çekmiyorum. Gece de şarja koymuyorum.

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
O zaman telefonu yüzde 60lık batarya aralığında kullanmış oluyoruz. Bu bana çok mantıklı gelmiyor. Ben yüzde 10 un altına indirmeden şarj ediyorum ve yüzde 100 olana kadar çekmiyorum. Gece de şarja koymuyorum.
İnanin banada gelmiyor ama internette baya yazi var bu konu hakkinda hatta bazilari olcmus bicmis tartmis ama bende klasik yuzde 20 nin altinda dusmemeye calisiyorum yuzde 100 e kadar sarj edip sarjda tutmuyorum. Bu sekilde uzun sure telefon kullandim hicde sikinti olmamisti sanirim mi note 3 tede yasamam.

dkaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi Note
Konular
2
İnanin banada gelmiyor ama internette baya yazi var bu konu hakkinda hatta bazilari olcmus bicmis tartmis ama bende klasik yuzde 20 nin altinda dusmemeye calisiyorum yuzde 100 e kadar sarj edip sarjda tutmuyorum. Bu sekilde uzun sure telefon kullandim hicde sikinti olmamisti sanirim mi note 3 tede yasamam.

Haklısınız. İnş sıkıntı yaşamayız.

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Şimdi miui forumda sağlıklı batarya ömrü ile ilgili bir yazı okuyordum. Madde madde okuduklarım yazıp aktarayım;

1- telefonun tam şarj edildiğinde fişten çekilmesi. Gece yatarken şarja takmayın ya da tam dolunca çıkarın. Sabaha kadar şarjda kalmasın.

2-kablosuz şarj istasyonlarında şarj etmeyin. Gerekmedikçe kullanmayın. Aşırı ısınmasından ve bu ısıyı telefona ve batatyaya yansıtmasından bahsetmiş.

3-gün içinde ara ara şarja takmak. Yani illede belli bir yüzdeye düşürüp sonra full şarj yapmaktansa ara ara şarja takıp çıkarmanın bir zararı olmadığı gibi batarya hücreleri için sağlıklı olduğunu yazmış.

4- sadece orjinal şarj cihazı ya da orjinallik sertifikası olan cihaz ve kablo kullanın.

5- gerekmedikçe hızlı şarj etmeyin. Hızlı şarjlar 30 dk gibi bir sürede telefonu %50 doldursa da batatyaya sabit bir akım gelmediği için zamanla hücre yapısında bozulmalar olacaktır. Vaktiniz olduğu sürece sabit akım veren yavaş dolumu tercih edin.

Yukarıdaki yazılanların bir kısmını kendim de uyguluyorum ve faydası da var açıkçası. Bazılarını da bilmiyordum örneğin hızlı şarj kısmı ben hızlı şarjın daha iyi olduğunu düşünüyordum ancak yazıya göre gerekmedikçe kullanmayın kafamı karıştırdı haklılık payı olabilir. Çünkü ilk şarja taktığımda batarya ısısının 38 derecelere çıktığını daha sonra son doluma doğru ısının azaldığını görüyorum. Sabit bir akım ile daha stabil dolacağı için ısı miktarı o kadar olur mu en kısa zamanda deneyeceğim. Sizler de denerseniz burda paylaşın arkadaşlar.

Yavuzkuchan1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
bootloader kilidini açmak için a giriyorum lakin doğrulama kodu alamıyorum şimdide sms sınırını aştınız diyor ne yapmam gerek yardımcı olun lütfen

Üst Alt