İnceleme Xiaomi mi note 3

Camiryo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
g2
Konular
0
Şarj %12
Ekran açık zaman 5s 41 dk.
Telefon beklemede kullanılan pil %6 , açık zaman 19 saat 14 dk
4-5 saat gps açık gün boyu mobil veri açık, tasarruf kapalı. Sizce az değil mi aldığım ekran süresi?

Birde bazı uygulama simgelerinin arkasına beyaz arkaplan koyuyor. Bunu kapatmak mümkün mü?

Slymngvn

MIUI özgürlüktür :)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Guven
Cihazım
Redmi K60
Konular
35
Arkadaşlar merhaba. Telefonu kamera performansı iyi olduğu için aldım. Ancak beni çokta memnun etmedi. Özellikle akşam ışığın az olduğu zaman evde çektiğim fotoğraflar çok kötü çıkıyor. Hareketli bir nesneyi(Çocuğumu) çekmeye çalıştığımda genelikle fotoğraf bulanık, veya fotoğrafın bir kısmı bulanık çıkıyor. 9.1.4 global rom yüklü cepporttan aldım telefonu. Bunun çözümü var mı? Otomatik modda çekiyorum? Sizin gece çekimleriniz nasıl? İnternette araştırdığımda göre az olduğu ortamlarda biraz geç fokus yaptığını gördüm.
evet gece çekimlerinde biraz skntılı ama iso değerleryle oynarsan biraz daha net görüntü elde edebilrsin

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Arkadaşlar eşimin mi note 3 ü için bootloader kilidi açmaya başvurdum. Cevap hemen geldi açabilirsiniz diye ancak geliştirici seçenekleri oem kilit açma açık yapıyorum ve aşağıda yer alan cihazın kilidi açılması için hesap ekleye bastığımda "ağa bağlanılamıyor" diye msj çıkıyor. Bir türlü hesabı ekleyemedim daha önce açanlar nasıl açtı yardımcı olursanız sevinirim.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar eşimin mi note 3 ü için bootloader kilidi açmaya başvurdum. Cevap hemen geldi açabilirsiniz diye ancak geliştirici seçenekleri oem kilit açma açık yapıyorum ve aşağıda yer alan cihazın kilidi açılması için hesap ekleye bastığımda "ağa bağlanılamıyor" diye msj çıkıyor. Bir türlü hesabı ekleyemedim daha önce açanlar nasıl açtı yardımcı olursanız sevinirim.
VPN ile Çin üzerinden bağlanıp deneyebilirsiniz. Bir ara forumda çok popüler olmuştu.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
VPN ile Çin üzerinden bağlanıp deneyebilirsiniz. Bir ara forumda çok popüler olmuştu.

Chatin_62 hocam denedim turbo vpn yükledim ama Çin seçmek için vip üye filan diyor paralı alıma yönlendiriyor. Hola vpn ile Çin seçtim denedim sonuç yine aynı aklım almadı gitti

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Türkiye'de 128 gb satan aldığım satıcıdan başka bir satıcı yoktu. Ürünün garantisinin olmadığını farkında olarak aldım. Aldığım kişiyle sonrasında görüştüm aynen bahsettiğiniz gibi türkiyeye sokmuş ve kendisinin custom rom yüklemesinin nedeni 128gb olan versiyonun henüz global rom seçeneğinin olmamasıymış.IMEI sorgulaması tabiki yaptım iki sim de kayıtlı.

Konuya mesaj atmamın sebebi bu şekilde alış-veriş yapacak arkadaşların özellikle 128gb olanını alırken farkında olmaları için tavsiye niteliğinde. Yoksa bana gelen ürün orjinal bir cihaz sadece romu değişik ve gümrükten geçirirken kutu içeriği çıkarılmış.

Benim sorduğum soru :

"Bu cihazı alan arkadaşlardan,

-Orj QC 3.0 Şarj aleti tr uyumlu
-Orj type c kulaklık dönüştürücü,
-Orjinal stabil global rom

şeklinde alan arkadaşlar var mı? Var ise nereden aldılar bana da tavsiye edebilirler mi? Reklam olmaması açısından özelden yazabilirler."

Teşekkürler.
[doublepost=1519883268,1519883005][/doublepost]

Satın aldığım kişiyle sonradan yaptığım görüşmede sizin dediğiniz gibi 128gb olanı zor bulunan bir model ve henüz TR de ithalat yoluyla satılmadığı öğrendim. Bu sebeple kendileri çeşitli yöntemlerle getirmişler.

Cepport'un yorumlarına baktım dediğiniz gibi kutu içeriği tam ve global rom ile gönderiyormuş

Sizin cihazınızda yüz tanıma ile kilit açma var mı? Global romda olup olmadığını merak ediyorum.

İmei sorgulamasından kastım, cihaz hangi marka model olarak kayıt edilmiş olduğunu görmekti. Mesela BlackBerry yazıyorsa IMEI değişmiş demektir. Gerçi siz zaten cihazın yurtdışından geldiğini bildiğinizi yazmışsınız. Öyleyse yazdıklarınızın hepsi normal.

Şarj adaptörü ve kablosunu marketimizden QC3.0 desteği olanlardan alabilirsiniz. Tavsiye ederim.

Rom meselesine gelirsek orası biraz karışık. 128'ler için ayrı bir global olması diye birşey söz konusu değil. Ancak Mi6'dan sonra Xiaomi'nin wipe işlemine EFS partisyonunu silen bir kodu koymaları nedeniyle IMEI sorunları oldukça arttı. Belki bu yüzden custom ROM yüklenmiş olabilir.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Chatin_62 hocam denedim turbo vpn yükledim ama Çin seçmek için vip üye filan diyor paralı alıma yönlendiriyor. Hola vpn ile Çin seçtim denedim sonuç yine aynı aklım almadı gitti
Çince bir vpn vardı. Herkes onunla sorununu çözmüştü. Belki de şu anda zaman zaman görülen server sorunları tekrar baş gösterdi.

Konuyu buldum sanırım.
Soru - Mİ 6 您所在的IP申请次数超标 ( Başvurunuzun IP numarası aştı) çözümü

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Çince bir vpn vardı. Herkes onunla sorununu çözmüştü. Belki de şu anda zaman zaman görülen server sorunları tekrar baş gösterdi.

Konuyu buldum sanırım.
Soru - Mİ 6 您所在的IP申请次数超标 ( Başvurunuzun IP numarası aştı) çözümü

Konuya baktım, doğru uygulamayı da indirdim ancak ücretsiz serverların içinden Çin yok. Sanırım program yapımcısı uyanmış duruma hala aynı ağa bağlanılamıyor uyarısı veriyor. Bir de şunu fark ettim mi hesabı içine girip profil resmi oluşturmak istediğimde de Ağa bağlanılamıyor diyor

Selami2q

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Metin
Cihazım
Yok
Konular
0
Arkadaşlar şu mi 6 mi note 3 te kapasitif tuşların ışığını tamamen kapatabiliyormuyuz ?

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Arkadaşlar şu mi 6 mi note 3 te kapasitif tuşların ışığını tamamen kapatabiliyormuyuz ?
Böyle bir menü var ben kapatabiliyorum telefon mi 5s Plus beta sürüm yüklü.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Üst Alt