Yardım Xiaomi Mi Note 10 Lite Ekran Pikselleşmesi ve Çizgiler Oluşması

Quireon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Merhabalar. Cihaz geçen pazar günü elime ulaştı. Birkaç gün önce kimsenin bahsetmediği garip bir durumla karşılaştım ve bugün sizlere sormak istedim. Sorun şu: Ekran parlaklığını en düşüğe aldığınız zaman, Kilit Ekranında bir pikselleşme ve çizgiler oluşumu meydana geliyor. Garip bir şekilde bu durum sadece Kilit ekraninda oluşuyor, ve ana ekranda veya herhangi bir uygulamada bu durumla karşılaşmıyorum. Görselleri aşağıya bırakıyorum incelerseniz ve bu durumun sizde yaşanıp yaşanmadığını belirtirseniz çok mutlu olurum. Amoled ekrana özgü bir durum mu diye araştırdım ancak zaten eski telefonum Samsung Note 5 idi ve böyle bir durumla hiçbir zaman karşılaşmadım. Benim elimdeki cihaz mi sorunlu acaba diye düşünmeye başladım. Yorumlarınızı bekliyorum.
NOT: Görsellerde bir ana ekran görüntüsünü bir de kilit ekranının görüntüsünü koydum. İkisi arasındaki farklılık net bir şekilde ayırt edilebiliyor.
(Parmak izi olan Fotograflar kilit ekranı)
Sürüm: MIUI 11.0.2 Global Kararlı

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Quireon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Yedeğinizi alıp sıfırlayın, eğer devam ederse ve 14 gün geçmediyse iade isteyin hem fiyatlar düşüyor biraz daha ucuza tekrar alırsınız.
Hocam boyle bir sebepten dolayı iade verirler mi? Mağdur olmak istemiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam boyle bir sebepten dolayı iade verirler mi? Mağdur olmak istemiyorum.
Ayrıca ilk 14 gün kuralı açılmamış sıfır kutu ürünlerde geçerli diye biliyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam dediğiniz gibi MIUI güncellemesini yaptım ve şu an sürüm MIUI Global 11.0.5 oldu. Konuda bahsettiğim sorun çözüldü gibi ancak bu sefer bu sorun Düşük ekran parlaklığında, Kilit ekranında Tam parmak izi okutma sırasında olmaya başladi. Parmağımı parmak izi okuyucuya koyduğum zaman pikselleşme oluyor. Sizlerde de bu durum böyle mi? Teşekkürler
Hocam ben eea sürümünü kullanıyorum aynı şey bende de var. Parmak izine basınca ekranın parlaklığı vs bir tık yükseliyor sanki ondan fotoğrafın pikselleri görülüyor sanırım. Fotoğrafın kalitesizliğinden kaynaklı sanırım

Oyla:

Quireon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Hocam ben eea sürümünü kullanıyorum aynı şey bende de var. Parmak izine basınca ekranın parlaklığı vs bir tık yükseliyor sanki ondan fotoğrafın pikselleri görülüyor sanırım. Fotoğrafın kalitesizliğinden kaynaklı sanırım
Tamamen aynı durum mu hocam? Çünkü bu fotoğrafın kalitesizliğinden kaynaklanıyor gibi gelmedi bana. Çünkü her açık renkli arkaplanda oluyor ve düşük ışıkta daha bariz belli oluyor. Benim sürüm MI kodlu bu arada hocam. Updateden önce daha kötüydü ancak şu an neyseki düzeldi ancak şimdi de parmak izine bastığım zaman olmaya basladi.

Hocam sanki ekran parmak izine bastıktan sonra hafiften sarariyor ve öyle kalıyor gibi. Sizde de öyle mi?

Oyla:

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Tamamen aynı durum mu hocam? Çünkü bu fotoğrafın kalitesizliğinden kaynaklanıyor gibi gelmedi bana. Çünkü her açık renkli arkaplanda oluyor ve düşük ışıkta daha bariz belli oluyor. Benim sürüm MI kodlu bu arada hocam. Updateden önce daha kötüydü ancak şu an neyseki düzeldi ancak şimdi de parmak izine bastığım zaman olmaya basladi.

Hocam sanki ekran parmak izine bastıktan sonra hafiften sarariyor ve öyle kalıyor gibi. Sizde de öyle mi?
Yani hocam donanımsal bir sıkıntı değil zannımca. Yazılımsal bir durum belli ki değiştiğine göre güncelleme ile, kafanıza takmayın o kadar da

Oyla:

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20

Koyu siyah renge yakin bir duvar kagidi dener misiniz ?

Titreşimsiz mod ve renk semasi ayariniz nedir ?

Oyla:

Quireon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Yani hocam donanımsal bir sıkıntı değil zannımca. Yazılımsal bir durum belli ki değiştiğine göre güncelleme ile, kafanıza takmayın o kadar da
Haklısınız. Güncellemeyle cözülecegini düşünüyorum. Bekleyelim zaman her şeyin ilacıdır hocam. Sıfırlamaya gerek yok bence yine aynı sorunun var olacağını düşünüyorum

Titreşimsiz mod ve renk semasi ayariniz nedir ?
Karanlık bir ay resminin olduğu arkaplanda deniyorum. Yine çok az bir miktarda sararma oluyor hocam, pikselleşme pek olmuyor. Titreşimsiz mod kapalı, renk şeması otomatik varsayilan

Oyla:

Aras35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ARAS
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Bende yeni aldım fakat ne yüz tanıma ne parmak okuyucu ne ekran kapama sensörü nede piksel sorunu hiç birini görmedim su andada en güncel 11.0.8 var yurtdışı cihaz geleli 3 gün oluyor bootloader twrp room IMEI vs hiç birşey yapmadım daha bu şekilde kullanıyorum

Oyla:

jeo021

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
no name
Cihazım
none
Konular
0
Arkadaş laf olsun diye yazmış hocam boşverin.

imei attıgında;
sim 1 devre dışı kalacak
netflix gibi 3. part uygulamaları artık play store dan indiremeyeceksiniz
cihazı fabrika ayarlarına aldıgınızda imei uçacak, yeniden ime attırmak için uğraşacaksınız
imei atan işin ehli biri değilse şebeke problemi yaşayacaksınız

bunlar sizin için problem değilse "laf olsun diye yazdı" demekle haklısınız...

Oyla:

mm33

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 11 ultra
Meslek
Personal trainer
Konular
53
imei attıgında;
sim 1 devre dışı kalacak
netflix gibi 3. part uygulamaları artık play store dan indiremeyeceksiniz
cihazı fabrika ayarlarına aldıgınızda imei uçacak, yeniden ime attırmak için uğraşacaksınız
imei atan işin ehli biri değilse şebeke problemi yaşayacaksınız

bunlar sizin için problem değilse "laf olsun diye yazdı" demekle haklısınız...
Hocam gerçekten sizin imei işlemlerini yapan arkadaş kasapmış bu dediğiniz hiçbir sorun yaşanmıyor çünkü yazdıklarınızda sadece sim1 konusunda hemfikiriz :)

Oyla:
Üst Alt