Yardım Xiaomi Mi Note 10 Lite Ekran Pikselleşmesi ve Çizgiler Oluşması

Quireon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Merhabalar. Cihaz geçen pazar günü elime ulaştı. Birkaç gün önce kimsenin bahsetmediği garip bir durumla karşılaştım ve bugün sizlere sormak istedim. Sorun şu: Ekran parlaklığını en düşüğe aldığınız zaman, Kilit Ekranında bir pikselleşme ve çizgiler oluşumu meydana geliyor. Garip bir şekilde bu durum sadece Kilit ekraninda oluşuyor, ve ana ekranda veya herhangi bir uygulamada bu durumla karşılaşmıyorum. Görselleri aşağıya bırakıyorum incelerseniz ve bu durumun sizde yaşanıp yaşanmadığını belirtirseniz çok mutlu olurum. Amoled ekrana özgü bir durum mu diye araştırdım ancak zaten eski telefonum Samsung Note 5 idi ve böyle bir durumla hiçbir zaman karşılaşmadım. Benim elimdeki cihaz mi sorunlu acaba diye düşünmeye başladım. Yorumlarınızı bekliyorum.
NOT: Görsellerde bir ana ekran görüntüsünü bir de kilit ekranının görüntüsünü koydum. İkisi arasındaki farklılık net bir şekilde ayırt edilebiliyor.
(Parmak izi olan Fotograflar kilit ekranı)
Sürüm: MIUI 11.0.2 Global Kararlı

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Enteresan bir durum hocam cihaz sürümünüz 11.0.2 yazıyor ama şuan 11.0.5 sürümü mevcut güncelleme yapamıyor musunuz belki düzelmiştir çokta donanımsal bir durum gibi gelmedi bana

Oyla:

Quireon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Güncellemeyi yapmamı tavsiye eder misiniz hocam? O sürümde parmak izinde sıkıntı yaşayanlar var diye guncellemedim ancak dediğiniz gibi güncellemeyle duzelebilir gibi duruyor ama tam bilemedim. 11.0.5 şu anda sorun yaşayan var mı?

Oyla:

Huseyin4291

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Realme Gt 2 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Şimdi şöyle söyleyeyim benim cihazım kutudan çıktığında da parmak izi çok stabil değildi aod ekran uygulamasına sistem uygulamaları güncelleyiciden bikaç güncelleme geldikten sonra daha iyi duruma geldi ben performansını ona bağlıyorum iki sistem güncellemesinde de aynıydı çünkü

Oyla:

Eomeralp2019

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
2
Kardeşim güncellemeden ola bilir denemeden fayda var öyle bir şey gözükmüyor çünkü şuanda mi note 10 lite larda

Oyla:

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Güncellemeyi yapmamı tavsiye eder misiniz hocam? O sürümde parmak izinde sıkıntı yaşayanlar var diye guncellemedim ancak dediğiniz gibi güncellemeyle duzelebilir gibi duruyor ama tam bilemedim. 11.0.5 şu anda sorun yaşayan var mı?
11.0.5 guncellemesi ile kullaniyorum telefonu ilk aldigimda kullanmadan önce parmak izi ve yuz tanimadan cekiniyordum . Beklediğim gibi olmadi gayet iyi bence sizlerde guncelleyin

Oyla:

Quireon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
11.0.5 guncellemesi ile kullaniyorum telefonu ilk aldigimda kullanmadan önce parmak izi ve yuz tanimadan cekiniyordum . Beklediğim gibi olmadi gayet iyi bence sizlerde guncelleyin
Hocam dediğiniz gibi MIUI güncellemesini yaptım ve şu an sürüm MIUI Global 11.0.5 oldu. Konuda bahsettiğim sorun çözüldü gibi ancak bu sefer bu sorun Düşük ekran parlaklığında, Kilit ekranında Tam parmak izi okutma sırasında olmaya başladi. Parmağımı parmak izi okuyucuya koyduğum zaman pikselleşme oluyor. Sizlerde de bu durum böyle mi? Teşekkürler

Oyla:

Brkdzdr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi A2 lite
Konular
20
Yani bilemiyorum öyle birşey yasamadim ama farkli ne olabilir diye düşünüyorum

Oyla:

Quireon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Hocam cihazı Hepsiburada üzerinden aldim, bütün güncellemeleri tam durumda şu an ve bu sorunu yaşıyorum. Bir çözümünü bulamadım. Cihazı sıfırlamak da istemiyorum ne yapmalıyım sizce?

Oyla:

ZGRCN

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Mi 8 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
21
Yedeğinizi alıp sıfırlayın, eğer devam ederse ve 14 gün geçmediyse iade isteyin hem fiyatlar düşüyor biraz daha ucuza tekrar alırsınız.

Oyla:
Üst Alt