Rehber Xiaomi Mi A3'ün Bootloader Kilidini Açma

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Önce fastboot flashing lock_critical
Sonra fastboot flashing lock

İkinci komutu girmeniz gerekmeyecek ama kontrol amaçlı bakabilirsiniz.
MIUI 11'den sonra Stok Android 9'a döndüm ve bootloader kilidini kapatmak için "fastboot flashing lock_critical" kodunu girdim. Telefon açıldıktan sonra kilit durumuna bakmak için "fastboot oem device-info" komutunu girdim. Critical kilidi kapalı, diğeri açık görünüyordu. Demek ki tam kilitleme için iki komutu da girmek gerekiyormuş. Deneyimleyerek öğrenmiş oldum.

Bir de şu bilgiyi paylaşayım. Stok ROM yükledikten sonra bile bootloader kilitlerini tamamen kapatmadan Play Protect sertifikası alamadım. Sadece critical'ı kapatmak yeter mi diye baktım, olmadı. İki kilidi de kapatınca ancak sertifikalı oldu. SafetyNet - CTS Profile Match testinden geçmek için de bootloader kilitlerinin tamamen kapatılması gerekiyor, bilgilerinize.

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
MIUI 11'den sonra Stok Android 9'a döndüm ve bootloader kilidini kapatmak için "fastboot flashing lock_critical" kodunu girdim. Telefon açıldıktan sonra kilit durumuna bakmak için "fastboot oem device-info" komutunu girdim. Critical kilidi kapalı, diğeri açık görünüyordu. Demek ki tam kilitleme için iki komutu da girmek gerekiyormuş. Deneyimleyerek öğrenmiş oldum.

Bir de şu bilgiyi paylaşayım. Stok ROM yükledikten sonra bile bootloader kilitlerini tamamen kapatmadan Play Protect sertifikası alamadım. Sadece critical'ı kapatmak yeter mi diye baktım, olmadı. İki kilidi de kapatınca ancak sertifikalı oldu. SafetyNet - CTS Profile Match testinden geçmek için de bootloader kilitlerinin tamamen kapatılması gerekiyor, bilgilerinize.
Ben critical kilitleme yapmadım ama sorun görünmüyor android 10

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Ben critical kilitleme yapmadım ama sorun görünmüyor android 10

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Telefonunuzun yazılım durumu hakkında daha detaylı bilgi verir misiniz; Magisk, TWRP, bootloader vb.

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
Telefonunuzun yazılım durumu hakkında daha detaylı bilgi verir misiniz; Magisk, TWRP, bootloader vb.
Hiçbir müdahale yok. Stok Android 10 rom.

recepix

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
MI A3
Konular
2
Bootloader kapalı ama sadece fastboot flashing lock komutu girdim. Critical komutu girmedim.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Bootloader kapalı ama sadece fastboot flashing lock komutu girdim. Critical komutu girmedim.

"fastboot oem device-info" komutuyla cihazınızın critical lock durumuna bakma imkanınız var mı?

wquzun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlhami GÜVEN
Cihazım
xiaomi Mi a3
Meslek
emekli
Konular
3

hocam Stok Android 10 global kullanıyorum stok Android 9'a dönsem sensör sorunu yaşanırmı birde devamlı stok Android 9'da kalmanın bir yolu varmı oto güncellemeleri kapatsanız bile bir süre sonra otomatik android 10'a güncelliyormuş telefon

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
hocam Stok Android 10 global kullanıyorum stok Android 9'a dönsem sensör sorunu yaşanırmı birde devamlı stok Android 9'da kalmanın bir yolu varmı oto güncellemeleri kapatsanız bile bir süre sonra otomatik android 10'a güncelliyormuş telefon
Stok android 10'dan stok android 9'a direkt geçerseniz sensör sorunu yaşayabilirsiniz. Önce MIUI yükleyiniz, sonra stok yazılıma dönünüz. Şuradaki talimatları izleyiniz. Rehber - MIA3 MIUI Fastboot Flasher [ Android 10 Downgrade 9 ]

Güncellemeleri engellemek için geliştirici seçeneklerinden "Otomatik sistem güncellemeleri" ayarını kapatınız. Ayrıca güncelleme sayfasına hiç girmeyiniz.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Stok android 10'dan stok android 9'a direkt geçerseniz sensör sorunu yaşayabilirsiniz. Önce MIUI yükleyiniz, sonra stok yazılıma dönünüz. Şuradaki talimatları izleyiniz. Rehber - MIA3 MIUI Fastboot Flasher [ Android 10 Downgrade 9 ]

Güncellemeleri engellemek için geliştirici seçeneklerinden "Otomatik sistem güncellemeleri" ayarını kapatınız. Ayrıca güncelleme sayfasına hiç girmeyiniz.
Maalesef yukarıdaki önerilerim tam olarak işe yaramıyormuş. Telefonu şarj ederken Android 10 güncellemesi (1,33 GB) inmiş ve telefonumu yeniden başlatmamı bekliyor. :D

Üst Alt