Rehber Xiaomi Mi A3'ün Bootloader Kilidini Açma

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
a3-jpg.56479

Gerekli Dosyalar

Adb sürücüleri

Minimal ADB and Fastboot v1.4.3 – Xiaomi Tools

Rehber

Her türlü işlem yapılmadan önce risk olsun olmasın cihaz içerisinde verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

* Minimal ADB sürücülerini bilgisayarınıza kurunuz.

* Telefonunuzun ayarlar bölümüne girip " Telefon hakkında " bölümüne geçiniz.

* Derleme numarası yazan kısım üzerine 7 defa tıklıyoruz.

* "Artık siz bir geliştiricisiniz" ekranda uyarısı belirecektir.

* Geri gelerek yeniden ayarlar ana sayfasına döndüğünüzde geliştirici seçeneklerini görebilirsiniz.

* Geliştirici seçeneklerinin içerisine girip OEM kilit açmayı aktifleştirin.

* Aynı menü içerisinde USB Hata ayıklamasını aktifleştiriyoruz.

* Telefonunuzu bilgisayara bağlayıp pc tarafından tüm sürücülerin yüklenmesini bekliyoruz.

* Sürücüler yüklendikten sonra (aygıt yöneticisi altından kontrol edebilirsiniz) masaüstünde bulunan yada yüklediğiniz bölümden minimal adb and fastboot kısayoluna tıklıyoruz, karşımıza böyle bir ekran geliyor.

1538201884167-png.27437

* "Adb devices" komutunu yazarak bilgisayarımızın telefonumuzu gördüğüne emin oluyoruz. (Bu resimdeki 32b3499.... yazısı telefonumu tanıdığını gösteriyor sayılar farklı olabilir.)

adb1-jpg.15234

* "adb reboot bootloader" komutunu girerek telefonumuzu fastboot moduna alıyoruz. (Fastboot moduna almak için bir diğer yöntem de telefonu kapatıp ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açmaktır.)

twrp1-jpg.15256

* Telefonumuz kapanıyor ve yeniden açılıyor.Bu aşamada yeniden sürücülerin bilgisayarımıza düzgünce yüklenmesini bekliyoruz.

* Tüm sürücüler yüklendikten sonra "fastboot devices" komutu ile bilgisayarımızın telefonumuzu tanıdığına emin oluyoruz.

adb3-jpg.15236

* İlk aşamada "fastboot flashing unlock" komutunu vererek bootloader kilidini açıyoruz.

* İkinci aşamada "fastboot flashing unlock_critical" komutunu vererek işlemi tamamlıyoruz.

* Şimdi telefonunuz ekranında Unlock Bootloader Warning sayfası açılacak ve burada ses tuşlarını kullanarak yes seçeneğini seçeceksiniz.

Tebrikler bootloader kilidiniz açıldı. "fastboot reboot" komutu ile telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

Özel teşekkür HiddeNKinG

emr61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emr
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
2
fastboot flashing unlock
bunu ytazın yeterli ilk komut uknown hatası verir.

yavuzönder

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yavuz
Cihazım
redmı note6pro
Konular
0
mi a3 eu rom cikarmi

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam ilk önce fastboot OEM unlock yazmanız lazım. Yoksa direk diğerlerini yazarsanız hata alırsınız diye düşünüyorum. A3 alan arkadaşlar bunu bir deneyebilirler. Yeni bir cihaz, henüz elime alamadım

fatiherdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih Erdem
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
0
* İlk aşamada "fastboot flashing unlock" komutunu vererek bootloader kilidini açıyoruz.
Bu işlemi yaptıktan sonra cihaz kendini yeniden başlattı. Açılırken Unlocked yazısı geldi ve cihaz sıfırlanmış(formatlanmış) bir şekilde açıldı. Kalan aşamaları yapmadan işlem bitti mi şuan tam anlamadım?

vitiligo

MIU Fandroid <3
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Mi4
Konular
24
fastboot flashing unlock yazınca komut listesi çıkıyor karşıma, telefon kendini başlatmıyor. farklı pcde denedim yine aynı. fastboot devices komutu ise işliyor ve telefonu görebiliyorum. sizce neden olabilir?

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
kapatma komutu nedir peki,keske bunuda ekleseydınız..tesekkurler..

Üst Alt