Haber Xiaomi Mi 6 ve 6 Plus'ın Özellikleri 'Resmen' Belli Oldu!

• Konbuyu başlatan PURE
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 20
  • Görüntüleme 2K
Samsung amiral gemilerini ardı ardına piyasaya sürecekse, dünyanın en büyük üçüncü telefon üreticisi Çinli Huawei'nin de söyleyecek birkaç sözü var.

Samsung Galaxy S8 ve S8 + için geri sayım başladı. Ancak dünyanın üçüncü büyük telefon üreticisi de boş durmuyor ve iki yeni amiral gemisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Her iki cihazın da donanımsal yetenekleri ortaya çıkmış durumda.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

En ilginç nokta,
Mi 6 ve Mi 6 Plus'ın Snapdragon 835 yongaseti ile güçlendirilmiş olması.Bilindiği üzere Qualcomm talebe yetişemediğinden kısıtlı sayıda üreticiye dağıtım yapıyor. Bu nedenle pek çok akıllı telefon üreticisi, önceki nesil Qualcomm 821'e tamah etmek zorunda kalmıştı. Xiaomi içinse durumda böyle değil. Önceki söylentilerin aksine Xiaomi arz-talep problemleri ile yüzleşmeyecek.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

İki cihazdan küçük olan Mi 6, Full HD çözünürlüğü olan 5,15 inçlik bir ekrana sahip olacak. Cihazın, 4 GB ve 6 GB RAM ve 32 GB, 64 GB veya 128 GB'lık bir depolama alanıyla gelecek birkaç farklı çeşidi var. Arka tarafında 19 MP kamera ve ön tarafta 8 MP sensörlü bir öz çekim kamerası bulunacak. 3200 mAh'lık pil desteği ve çift SIM desteği diğer faktörler arasında. Küçük kardeş Mi 6'nın en zayıf özelliği ise nispeten eski işletim sistemi Android 6.0 işletim sistemi.

Mi 6 Plus ise 5.7 inç ekran, 6 GB RAM, 64 GB veya 128 GB'lık dahili saklama alanı desteği, 4500 mAh batarya, Adreno 540 GPU ve Android 7.0 N işletim sistemi ile gelecek. Cihazın küçük kardeşine göre tek dezavantajı 12 MP ana kamerası olsa da, çift kamera desteği 19
MP kamerayı kolayca geride bırakacak nitelikte. Cihazların, ne zaman ve ne fiyatlarla satışa sunulacağı ise henüz belli olmadı.

... Alıntıdır ...

altan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Meslek
Teknisyen
Konular
29
Fiyat düşüşü bekleyenlere ve yeni cihaz alacaklara yarıyor artık bu özellikler bence.

VSM

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
VESİM
Cihazım
Mİ5 32 GB
Konular
64
Fiyat düşüşü bekleyenlere ve yeni cihaz alacaklara yarıyor artık bu özellikler bence.

sen aldın güzel cihazı abi artık beni bağlamaz diyorsun :D
hayırlı uğurlu olsun mi note 2 güle güle kullanclap~~

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
merhabalar

geçen bir yazı görmüştüm qualcomm sd835 leri zamanında yetiştiremiyeceği için birçok yeni model de olmayacak diye... şimdi detay bilgiler paylaşılıyor ve sd835 var

olmasın mı diyorum.. ASLAAAAAAAAAAAAA

umarım 835 ler yetişir ve 835 ile hız rekorları yeniden yazılır.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Mi 6 Plus on numara cihaz, Plus'un kamera sensörünü (IMX362) Asus Zenfone 3 Zoom ve Vivo Xplay 6 kullanıyor. İnşallah Mi5 s ve Mi5 Plus taki gibi kamera sensörleri arasında bariz fark yoktur. Normalde Mi5 Plus almayı düşünüyordum fakat iyi ki de beklemişim. Mi 6 Plus her türlü akar..

altan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Altan
Cihazım
MiNote 3 Mi8
Meslek
Teknisyen
Konular
29

mundo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omer
Cihazım
redmi pro
Konular
2
mi6 plus için
2599 yuan ( 4GB RAM - 64GB )
2999 yuan ( 6GB RAM - 128GB )
3499 yuan ( 8GB RAM - 256GB )
yazmışlar

bizde tahmini satış fiyatları ne olur? fikri olan

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
ben xiaomi firmasına çok kızgınım
amiral gemisi adı altında cihaz çıkartıyorlar.. ve sen buna tutup SD835 takacaksın ve maalesef bu cihaza +GG4 yerleştirmeyip ekranı sadece FHD yapacaksın... ciddi olarak işlemciye acıyorum
NFC heralde bulunur bu cihazda da diye düşünüyorum. Ama ne hikmet ise Wireless Batery Support konusunda yine hiçbir yerde açıklama bulamayız gibi...

birim satın alması işlemci vs özellikleine göre oldukça iyi bir cihaz üretiyorlar ama maalesef Mi4 den sonra özel bir yenilik ekledikleri konusunda şüpheliyim.
Birçok arkadaşlarımız Mi2S serisini bilmez sanırım. SD600 lü ve 4.3inch lik model. elime aldım ve bayıldım tlf a. Ama kullanan nasıl kullanmış ise güvenip alamadım. Ve o sıra çok da tanıdığım olmadığı için getirtemedim..

Şu sıralar IP68 lere gözüm kayıyor. yaklaşık 600USD civarında olan modeller var AE de... birçok IP68 ler MTK lı oldukları için çok hoşuma gitmiyorlar. basit bir seri olan BV in BV7000 pro larının görsellikleri çok cazip geliyor. Özellikle ekran boyutu. Ama ilgilendiğim seride external 2mp kamera da bağlayabiliyorsun vs vs

şuan çıkan yeni modellerin birçoğu maalesef ... ik yarıştırma derdinde.. Bir ara tlf a parmak izi okuyucu koyarak yeni bir extrem özellik miş gibi milleti par...ladılar... şimdi de SD835 ile kamçılıyorlar. Geçen DH de bir reklam filminin malum cihazın pro su ile çekilde diye başlık atılmış idi... Ya tamam kamera özellikleri vs üstün olabilir de her alan film mi çekiyor.
Çekecekseniz VR - 360 vs çekin. hem sizin ileri yaşlarınıza hemde sizden sonrakilere faydalı olsun.

yeni bir 360 cam gördüm AE de.. tlf a otg den bağlanıyor ve SD600 üzeri işlemci istiyor. Ama istediğim tam detayı veya çekilmiş örnek video ları göremedim maalesef. Birçok 360 cam lerin GERÇEK çözünürlüğü maalesef 640 seviyesinde. görüş açıları da bir çoğunda 270 i geçemiyor. dolayısı ile de görüntüde siyah alan fazla olabiliyor. tabiki birde diğer açı var ki onu da diyemiyorum.

Hani mi6 da ne yenilik var diye soracağım... kim bana mi5 ile mi 6 arasında para kıyıp geçmek için geçerli bir teknolojik sebep söyleyebilir merak ediyorum...

SD835 işlemci performansını herkesin kullanmasını isterim ama tabiki ihtiyacı var ise. parası olduğu için değil.

note 3 pro kullanıcısıyım ve maalesef note 4 serisi şuan ki çıkan modellerden dolayı benim için bir hayal kırıklığı oldu. note 2 den prime.. sonra 3 e geçişde gerçekten bir hız ve verim farkını her şekilde görüp cihazı sorunsuz çok uzun kullanabileceğimi hissediyor ilen note 4 ün teknik veri değerleri bile 3 den düşük görünce...
ben cam deki pixel sayısına değil o pixel in nasıl raw formatının işlendiği ile ilgilenirim. 2 olsun ama net olsun.. 20 yi kullanacak bir baskı veya görüntüleme amacım yok. Evde de 4k videosunu çekeceğim bir kedim bile yoğğğhhhh :)

bence mi 6 nın çıkışı şuan için hiç mi hiç ilgimi çekmiyor. ama SD835 li tlf lar için özel rom yazıldı diyene sazan gibi atlar neler varmış diye sorarım.

selamlar saygılar

GöZTePeLee

Asla ölmeyen ve Hay Olana tevekkül et.(Furkan/58)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
12
şuan mi6 nın bir an önce çıkmasını istememin tek sebebi 5s in fiyatını accık da olsa düşürecek olması :)

Üst Alt