Soru Xiaomi Mi 6 Uzun pozlama

whitestone.ba

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
12
Merhaba arkadaşlar ben xiaomi mi 6 kullanıyorum ve fotoğrafçılıkla ilgileniyorum. Bu telefonu alırken çift kamera özelliği potre modlarında çok başarılı olacak diye almıştım ve mi 5 mi 5s mi 5splus modellerinde gördüğüm manuel modlar bunda da olur sanmıştım ama mi 6 modelinde uzun pozlama 1 saniye bile değil ancak diğer modellerde 32 sn kadar uzun aralıklar var. Bunun bi çözüm yolu yok mu acil yardım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my MI 6 using Tapatalk

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Mi 5S için uzun pozlama özelliği yada bu şekilde çekim yapmayı sağlayan kamera uygulaması var mı bildiğiniz arkadaşlar ?¿

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
işte konuya o kadar ki yabancıyım:)
dağılma diyorum.. sizin dediğiniz gibi uzama demek istemiştim.. aynen, dün yarı profesyonel bir makine ile de çektim.. diyafram ayarı vardı onu artırınca parlamalar daha azalıyordu..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Estağfurullah hocam. Dediğiniz gibi kendiniz deneyip diyafram ayarının da ne denli önemli olduğunu gördünüz :) Keşke firmalarda görse de Manuel ayarda Diyafram ayarını da verseler Zte gibi...

Oyla:

levka205

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Mi 5S için uzun pozlama özelliği yada bu şekilde çekim yapmayı sağlayan kamera uygulaması var mı bildiğiniz arkadaşlar ?¿
hocam mi 5s kullanmadım bilmiyorum o yüzden.. ama uzun pozlama ayarı olup olmadığını kendiniz kontrol edebilirsiniz.. bunun için kamerada manuel mod var mı yok mu diye bakmamız gerekli önce.. eğer varsa pozlama süresini bakmalısınız kaç saniye var diye.. 4 ve 8 saniye işinizi görür eğer varsa..

Oyla:

levka205

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Estağfurullah hocam. Dediğiniz gibi kendiniz deneyip diyafram ayarının da ne denli önemli olduğunu gördünüz :) Keşke firmalarda görse de Manuel ayarda Diyafram ayarını da verseler Zte gibi...
olsa çok iyi olurdu aynen.. zte nedir bu arada?

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
olsa çok iyi olurdu aynen.. zte nedir bu arada?

Hocam ZTE telefon markası, bu manuel modda diyafram ayarına izin verilen telefon is ZTE Nubia Z17. İsterseniz araştırın internetten. Diğer cihazlarında bu özellik varmı bilemiyorum fakat Z17'de gördüm ben bu özelliği.

Oyla:

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
hocam mi 5s kullanmadım bilmiyorum o yüzden.. ama uzun pozlama ayarı olup olmadığını kendiniz kontrol edebilirsiniz.. bunun için kamerada manuel mod var mı yok mu diye bakmamız gerekli önce.. eğer varsa pozlama süresini bakmalısınız kaç saniye var diye.. 4 ve 8 saniye işinizi görür eğer varsa..

Cevabınız için teşekkür ederim. Manuel mod var ve devredışı bıraktım. süre olarak ta 4 - 8 saniyelerden birini seçtim. Şimdi sabırsızlıkla gece olmasını bekliyorum :)

Oyla:

levka205

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam ZTE telefon markası, bu manuel modda diyafram ayarına izin verilen telefon is ZTE Nubia Z17. İsterseniz araştırın internetten. Diğer cihazlarında bu özellik varmı bilemiyorum fakat Z17'de gördüm ben bu özelliği.
çok iyi.. bu da xiaomi gibi yeni ya da yeni duyduğumuz bir marka o zaman.. bir araştırayım ben..

Oyla:

levka205

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Cevabınız için teşekkür ederim. Manuel mod var ve devredışı bıraktım. süre olarak ta 4 - 8 saniyelerden birini seçtim. Şimdi sabırsızlıkla gece olmasını bekliyorum :)
ama dikkat etmen gereken en önemli husus, telefonun titrememesi gerekiyor kesinlikle.. tripod kullanmalısın.. ya da bir yerde sabit durdurmalısın..

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
çok iyi.. bu da xiaomi gibi yeni ya da yeni duyduğumuz bir marka o zaman.. bir araştırayım ben..

Eğer fotoğraf çekimi öncelikli ise Nubia'ları da bir araştırmanızı tavsiye edebilirim.

Oyla:

bayof61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bayram
Cihazım
mi 6
Konular
0
merhaba üsdatlar.. mi6 da avuç içi ile selfi çekilemiyor mu? varsa nerden ayarlıyoruz? şimdiden çok teşekkürler..

Oyla:
Üst Alt