Soru Xiaomi Mi 6 Uzun pozlama

whitestone.ba

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
12
Merhaba arkadaşlar ben xiaomi mi 6 kullanıyorum ve fotoğrafçılıkla ilgileniyorum. Bu telefonu alırken çift kamera özelliği potre modlarında çok başarılı olacak diye almıştım ve mi 5 mi 5s mi 5splus modellerinde gördüğüm manuel modlar bunda da olur sanmıştım ama mi 6 modelinde uzun pozlama 1 saniye bile değil ancak diğer modellerde 32 sn kadar uzun aralıklar var. Bunun bi çözüm yolu yok mu acil yardım.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Sent from my MI 6 using Tapatalk

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
peki ben yukarda attığım fotoğraflardaki aşırı parlamaları nasıl giderebilirim? pozlama süresini çok uzun tuttuğumdan böyle olmuş diyebilir miyiz? 32 saniye kullanmıştım o parlayan fotoğraflarda..

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam sizin parlama dediğiniz o eklediğiniz fotoğraftaki durum mu? Pozlama süresini kısaltacaksınız hocam; o durum parlamadan ziyade, pozlama uzun olduğu için sensöre ışığın fazla girdiğinden ötürü oluşuyor. Pozlama süresini kısa kısa deneyin. Baktınız en son fazla kısmanız gerekti fakat bu seferde karanlık oldu; bu kez de isoyu yavaş yavaş arttırın.

Oyla:

whitestone.ba

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
12
merhabalar.. konu açacaktım bir göz atayım dedim.. açılmış zaten..
mi6 miui 9 güncellemesinden sonra pozlama süresi 32 saniyeye kadar uzatıldı.. mi6 uzun pozlama denemesi yapan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi acaba?
dün ilk bir kaç denememi yaptım.. fotoğrafçılıkla uğraşan bir kaç arkadaşın deyimlerine göre diyafram aralığı diye bir şey varmış.. ama sanırım mi6 da diyafram aralığı seçimi yok.. bu yüzden pek sağlıklı sonuçlar alamayabiliriz..

Aaa hocam yüklemişsin fotoğrafları bu konuyuda ben açmıştım eline sağlık yarın veya ertesi gün bende çekim yapacağım yüklüyceğim buraya fotoğrafları

Oyla:

TheMax

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Mi Max Prime
Konular
19
bu uzun pozlama süresi mi max prime'a gelirmi acaba ?

Oyla:

levka205

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam sizin parlama dediğiniz o eklediğiniz fotoğraftaki durum mu? Pozlama süresini kısaltacaksınız hocam; o durum parlamadan ziyade, pozlama uzun olduğu için sensöre ışığın fazla girdiğinden ötürü oluşuyor. Pozlama süresini kısa kısa deneyin. Baktınız en son fazla kısmanız gerekti fakat bu seferde karanlık oldu; bu kez de isoyu yavaş yavaş arttırın.
bilgilendirme için teşekkür ederim.. dün bir kaç deneme daha yaptım, dediğiniz durumu ben de farkettim.. en ideal yakaladıklarım 4 ve 8 saniyelik çekimler.. paylaşacağım şimdi..
iso 100 // 4 saniye..

Oyla:

levka205

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Aaa hocam yüklemişsin fotoğrafları bu konuyuda ben açmıştım eline sağlık yarın veya ertesi gün bende çekim yapacağım yüklüyceğim buraya fotoğrafları

evet diğer konuda da konuşmuştuk, daha size mesaj atayım diyecektim fotoğrafları yükledim diye:)
yukarda yeni denemelerim var.. sevdim bu işi ben..

Oyla:

levka205

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
arkadaşlar bir de ben dün bu çekimleri yaparken ayarlarda bir yere tıkladım.. sanırım geniş-tele seçeneklerinden tele'yi seçmiştim.. aşağıdaki gibi bir fotoğraf çekmiş bulundum:) çok hoşuma gitti, farkında olmadan yaptım yani.. bu modun adı nedir?

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
evet diğer konuda da konuşmuştuk, daha size mesaj atayım diyecektim fotoğrafları yükledim diye:)
yukarda yeni denemelerim var.. sevdim bu işi ben..

Hocam Fotoğraflar şahane, ellerinize sağlık :) Uzama Efektleri çok güzel yakalnmış :)

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
arkadaşlar bir de ben dün bu çekimleri yaparken ayarlarda bir yere tıkladım.. sanırım geniş-tele seçeneklerinden tele'yi seçmiştim.. aşağıdaki gibi bir fotoğraf çekmiş bulundum:) çok hoşuma gitti, farkında olmadan yaptım yani.. bu modun adı nedir?

Hocam 2. Kamera ile çekmişsiniz gibi. Pozlama süresi kısadır eğer ikinci kamera ile çektiyseniz.

Oyla:

levka205

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
4
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam 2. Kamera ile çekmişsiniz gibi. Pozlama süresi kısadır eğer ikinci kamera ile çektiyseniz.
2. kamera derken arkadaki ikinci kameradan bahsediyoruz herhalde.. evet hatırladım şimdi nasıl yaptığımı:) o moda getirince pozlama süresi 1/2 s oluyor en fazla.. yani manzara ve ışıklar tamamen aynı aslında.. böyle karanlık olması çok hoşuma gitti..

Oyla:
Üst Alt