Yardım xiaomi mi 6 ekran donma sorunu [ACİL YARDIM]

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Arkadaşlar merhabalar, 2 gündür telefonumda çok absürt bir hata var durup dururken ekran donmaya başladı örnek vermek gerekirse tuş kilidini açıyorum arka planda açılıyor ama ekran siyah yada tuş kilidi ekranı görünüyor sanki screenshot alıp ekrana koymuşum gibi ekran donuk duruyor ama arkada tıklama işlemleri gerçekleşiyor yani ezberden müzik falan açabiliyor yada telefonu kapatabiliyorum. ve bu sadece kilit açarken değil durup dururken her ekranda başıma geliyor örneğin instagrama giriyorum tak diye kitleniyor ama dediğim gibi arkada hala işlere devam edebiliyorum ezberden, tuşları kitleyip açıyorum ama ekran donduğu gibi duruyor. anlamadığım nokta bu yazılımsal bişey mi donanımsal birşey mi garantiye yollamak istemiyorum yorumlara baktım hiç kimse memnun değil bozuk olan telefonu daha da bozuk hale getirmişler genelde ve 2 aydan erken telefon alan yok şikayet sitelerinde onlarca şikayet var .

Fabrika ayarlarına döndürdüm telefon resetlenirken bile aynı şekilde ekran donuyo arkada işler devam ediyor.
acaba miuı 9 ile alakalı olabilir mi ben bilgisayar üzerinden sistemi komple baştan yükleme şansım var mı lütfen yardımcı olur musunuz ?

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam teli nerden aldın ne zaman aldın?bu olay güncelleme sonrası mı oldu.telinin bl kilidi açık mı twrp varmı?pc den rom yüklemeyi biliyor musun?

Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri
Uygulamalar bölümünde ETKİNLERİ SAKLAMA seçeneğini aktif et hocam

Yada bu konuya bak.aynı problemi yaşayıp çözüme kavuşan arkadaşlar var

Yardım - Mi6 donma, resetleme, kapanma sorunları

Son düzenleme:
Oyla:

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Hocam teli nerden aldın ne zaman aldın?bu olay güncelleme sonrası mı oldu.telinin bl kilidi açık mı twrp varmı?pc den rom yüklemeyi biliyor musun?

Ayarlar > Ek Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri
Uygulamalar bölümünde ETKİNLERİ SAKLAMA seçeneğini aktif et hocam

Yada bu konuya bak.aynı problemi yaşayıp çözüme kavuşan arkadaşlar var

Yardım - Mi6 donma, resetleme, kapanma sorunları
Telefonu 4-5 ay kadar önce hepsiburada.com'dan aldım. bu olay durup dururken oldu şuan miui9 yüklü ama ilk yuklediğimde böyle bir sorun yoktu 2 gün önce bi anda patlak verdi.
-Rom yüklemeyi bilmiyorum şuan unlock başvurusu yaptım 72 saatte açılıyormuş sanırım.
-Ve şuanda telefon reset bile atamıyorum bu problem yüzünden
- Etkinlikleri saklama seçeneği tam olarak ne işe yarıyor ?
-Rom atarsam garantiden çıkarmı telefon pazartesi garantiye götüreceğim yada götürmeli miyim?

ve problem şu ekran tamamen donmuyor görüntü donuyor ekran işlevleri hala çalışıyor yani

Son düzenleme:
Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam bl kilidini açarsan tel garanti dışı kalır.verdiğim linkteki herşeyi okusaydın orda hem bl kilidi açmadan rom yükleme var hemde etkinlik saklama olayını bana değil orda bizzat deneyen arkadaşa sorar öğrenirdin.benim telle böyle problemler olmadığı için o tür şeyleri deneyimleyemedim.geçmiş olsun iyi forumlar

Oyla:

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Hocam bl kilidini açarsan tel garanti dışı kalır.verdiğim linkteki herşeyi okusaydın orda hem bl kilidi açmadan rom yükleme var hemde etkinlik saklama olayını bana değil orda bizzat deneyen arkadaşa sorar öğrenirdin.benim telle böyle problemler olmadığı için o tür şeyleri deneyimleyemedim.geçmiş olsun iyi forumlar
İlgin için teşekkür ederim. Tanıdık telefoncu var ona götüreceğim garantiye elini veren kolunu kaptırmış bütün yorumlar kötü telefonu daha da bozup öyle gönderiyorlarmış.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
ozgrcvdr

Delta servis ile masaya oturuldu konuşuldu. Bl kilidinin açılması garanti dışı bırakmıyor cihazları. Kvk için cantara hocam bir açıklama yaptımı bilmiyorum.

clbemre add account and device işlemini yaptıktan sonra mi unlock tool ile kilidi açmaya çalışıp 72 saati görürseniz 72 saat sonra kilidi açabilirsiniz. Başvuruyu yapınca süre başlamıyor. Cihazı kapatıp ses açma ve güç tuşlarıyla başlatın wipe all data yapın ne olacak bakalım. Tanıdık telefoncunuz daha önce eline xiaomi almamışsa kesinlikle vermeyin.

Oyla:

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
ozgrcvdr

Delta servis ile masaya oturuldu konuşuldu. Bl kilidinin açılması garanti dışı bırakmıyor cihazları. Kvk için cantara hocam bir açıklama yaptımı bilmiyorum.

clbemre add account and device işlemini yaptıktan sonra mi unlock tool ile kilidi açmaya çalışıp 72 saati görürseniz 72 saat sonra kilidi açabilirsiniz. Başvuruyu yapınca süre başlamıyor. Cihazı kapatıp ses açma ve güç tuşlarıyla başlatın wipe all data yapın ne olacak bakalım. Tanıdık telefoncunuz daha önce eline xiaomi almamışsa kesinlikle vermeyin.
Wipe all data yaptım kurulum yaptım bi kaç sefer yaptım bunu hatta, ve şuan boot ekranına giremiyorum açılış ekranı mi logosunda görüntü donuyor gene şuan telefonu dahi açamıyorum

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Wipe all data yaptım kurulum yaptım bi kaç sefer yaptım bunu hatta, ve şuan boot ekranına giremiyorum açılış ekranı mi logosunda görüntü donuyor gene şuan telefonu dahi açamıyorum
Şu durumda hiç ellemeden garantiye vermek en iyisi gibi görünüyor.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

clbemre

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Celebi
Cihazım
xiaomi mi 6
Konular
1
Şu durumda hiç ellemeden garantiye vermek en iyisi gibi görünüyor.

Garanti distrubtr garantili ve internette baya bi araştırdım heryerde şikayetler var hiç kimse memnun değil, telefonda bulunmayan sorunlar dahi çıkartıp para bile istemişler yani kaç kişiden.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Garanti distrubtr garantili ve internette baya bi araştırdım heryerde şikayetler var hiç kimse memnun değil, telefonda bulunmayan sorunlar dahi çıkartıp para bile istemişler yani kaç kişiden.
Ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Oyla:
Üst Alt