Yardım Xiaomi Mi 5S arama yapma sorunu

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2
Merhabalar,
Arkadaşlar bu konularda yeniyim. Telefonum mi 5s dün herkesi arayıp konuşma yapabiliyordum fakat bugün arama yapmaya kalktığımda telefonum bağlanmadı ve ararken zayıf sinyal, arama sonlandırılıyor... arama sonlandırılamadı, cihazınızı kapatıp açın diye yazı çıktı, tekrar arama yapmayı denediğimde ise sistem işleyişi yanıt vermiyor diye telefon bir hata verdi. Kapatıp açtım düzelmedi, simi çıkarttım düzelmedi, 2. sim yerine taktım öyle de düzelmedi, *#*#4636#*#* dan da seçimimi internette yazanlar doğrultusunda değiştirdim fakat bir şey değişmedi. Son çare olarak format attım hatta 2 kez ve sonuç aynı. Durduk yere oldu hiç güncelleme falan gelmemişti lütfen yardım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-09-02-21-51-06-975_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-09-02-21-51-06-975_com.android.settings.png
    139,2 KB · Görüntüleme: 38

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2
Romla alakalı olabilir veya donanımsal bi sıkıntı da olabilir. Bootloader kilidiniz açıksa baska romda deneyebilirsiniz.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
O kadar iyi anlamıyorum maalesef :(

Oyla:

FireLife71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus Emre
Cihazım
Mi5 Prime
Konular
37
Merhabalar,
Arkadaşlar bu konularda yeniyim. Telefonum mi 5s dün herkesi arayıp konuşma yapabiliyordum fakat bugün arama yapmaya kalktığımda telefonum bağlanmadı ve ararken zayıf sinyal, arama sonlandırılıyor... arama sonlandırılamadı, cihazınızı kapatıp açın diye yazı çıktı, tekrar arama yapmayı denediğimde ise sistem işleyişi yanıt vermiyor diye telefon bir hata verdi. Kapatıp açtım düzelmedi, simi çıkarttım düzelmedi, 2. sim yerine taktım öyle de düzelmedi, *#*#4636#*#* dan da seçimimi internette yazanlar doğrultusunda değiştirdim fakat bir şey değişmedi. Son çare olarak format attım hatta 2 kez ve sonuç aynı. Durduk yere oldu hiç güncelleme falan gelmemişti lütfen yardım

Öncelikle sorununuzu Global Beta Rom yükleyerek test edip kontrol edebilirsiniz.
Paylaştığım link'te ki dosyayı indirerek cihazınızın depolama birimine (hafızasına) atarak PC yardımı ile veya cihaz üzerinden indirerek.
Ayarlar/Telefon Hakkında/Sistem Güncelleme menüsüne girerek sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayarak Güncelleme dosyasını seçin yazısına tıklayarak indirdiğiniz dosyayı gösterin Dosya yöneticisinden.
Yüklemeye başlayacaktır cihaz ve cihazınızda bulunan tüm verileri mutlaka yedekleme yapınız.
İşlemler sırasında verileri kaybetmeniz açısından önlemleri alınız.
Yükleme sonrası açılan cihazınızda kurulumu tamamlayıp tekrar deneyebilirmisiniz sorununuz devam edecek mi diye.

Mi 5s Global Beta 8.8.30
Recovery/Güncelleyici Link:

Oyla:

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2
Öncelikle sorununuzu Global Beta Rom yükleyerek test edip kontrol edebilirsiniz.
Paylaştığım link'te ki dosyayı indirerek cihazınızın depolama birimine (hafızasına) atarak PC yardımı ile veya cihaz üzerinden indirerek.
Ayarlar/Telefon Hakkında/Sistem Güncelleme menüsüne girerek sağ üstte bulunan üç noktaya tıklayarak Güncelleme dosyasını seçin yazısına tıklayarak indirdiğiniz dosyayı gösterin Dosya yöneticisinden.
Yüklemeye başlayacaktır cihaz ve cihazınızda bulunan tüm verileri mutlaka yedekleme yapınız.
Yükleme sonrası açılan cihazınızda kurulumu tamamlayıp tekrar deneyebilirmisiniz sorununuz devam edecek mi diye.

Mi 5s Global Beta 8.8.30

Deneyip bilgilendirecegim çok teşekkürler

Oyla:

Kullanıcı Adım

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi6
Konular
1
Şebeke ayarlarından LTE'yi kapatmışsınız onu tekrar açık hale getirip Volte'yi aktifleştirme denenebilir.

Oyla:

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2
Sorun sadece arama ile ilgili degil sanırım, formattan sonra telefonumun sol ve sag tuşlarinin ışıkları da yanmamaya başladı, gizli ayarlara girdim ve orda da sonuc alamadım, ordaki mikrofon ve arama ayarlarına da test için girince telefon sıkıntı yapıyor, hata raporu yollansin mi diyor, ve WhatsApp dan arama yapayim dedim mikrofonunuz sorunlu cihazinizi kapatıp açın diye hata geldi

Ekli dosyalar

• IMG_20180903_005656.jpg
    IMG_20180903_005656.jpg
    78,2 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_2018-09-03-00-52-21-135_com.miui.cit.png
    Screenshot_2018-09-03-00-52-21-135_com.miui.cit.png
    146,7 KB · Görüntüleme: 16
Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Sorun sadece arama ile ilgili degil sanırım, formattan sonra telefonumun sol ve sag tuşlarinin ışıkları da yanmamaya başladı, gizli ayarlara girdim ve orda da sonuc alamadım, ordaki mikrofon ve arama ayarlarına da test için girince telefon sıkıntı yapıyor, hata raporu yollansin mi diyor, ve WhatsApp dan arama yapayim dedim mikrofonunuz sorunlu cihazinizi kapatıp açın diye hata geldi
En iyisi siz bootloader kilidiniz açıksa mi flash ile bi rom flashlayin baktınız olmuyo garantisi varsa garantiye yollayın

Oyla:

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2

Mi 5s Global Beta 8.8.30

Global beta ile denendi fakat sorun devam ediyor, kulaklık takılınca algılamıyor sesler hiç çıkmıyor alt tuşların ışıkları yanmıyor arama hala yapamıyorum sesle ve mikrofon ile ilgili hiç bir uygulamaya giremiyorum videolar (YouTube) hata veriyor, Instagram ve Twitter videolarında yüklenmiyor, sistem baslatici durdu vb hatalar çıkıyor bide şu bootloader olayı ile denenecek sanırım

Oyla:
Üst Alt