Yardım Xiaomi Mi 5S arama yapma sorunu

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2
Merhabalar,
Arkadaşlar bu konularda yeniyim. Telefonum mi 5s dün herkesi arayıp konuşma yapabiliyordum fakat bugün arama yapmaya kalktığımda telefonum bağlanmadı ve ararken zayıf sinyal, arama sonlandırılıyor... arama sonlandırılamadı, cihazınızı kapatıp açın diye yazı çıktı, tekrar arama yapmayı denediğimde ise sistem işleyişi yanıt vermiyor diye telefon bir hata verdi. Kapatıp açtım düzelmedi, simi çıkarttım düzelmedi, 2. sim yerine taktım öyle de düzelmedi, *#*#4636#*#* dan da seçimimi internette yazanlar doğrultusunda değiştirdim fakat bir şey değişmedi. Son çare olarak format attım hatta 2 kez ve sonuç aynı. Durduk yere oldu hiç güncelleme falan gelmemişti lütfen yardım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-09-02-21-51-06-975_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-09-02-21-51-06-975_com.android.settings.png
    139,2 KB · Görüntüleme: 38

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Şebeke ile kaynaklı bir problem olabilir mi operatörünuz ile konuşun derim. Birde tercih edilen ağ durumunu 3g ye alın öyle arama yapmayı deneyin

Oyla:

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2
hep 3gde kullanıyodum lteye aldım olmadı tekrar 3gye aldım yine olmadı, 2. sim yerine taktığımda da olmadı ve telefonun kendisi de process system isn't responding diye hata verdiği için telefonda sorun var diye düşündüm
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ve söylemeyi unuttum sms yollayabiliyorum smslerde geliyor bana veriye de bağlanabildim tek sıkıntı aramalarda

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
hep 3gde kullanıyodum lteye aldım olmadı tekrar 3gye aldım yine olmadı, 2. sim yerine taktığımda da olmadı ve telefonun kendisi de process system isn't responding diye hata verdiği için telefonda sorun var diye düşündüm
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ve söylemeyi unuttum sms yollayabiliyorum smslerde geliyor bana veriye de bağlanabildim tek sıkıntı aramalarda
Hattınız ne birde operatörü arayıp söyleyin bakalım.

Oyla:

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2
türk telekom. annemin telefonuna takıp denedim sim çekiyor arama yapıyor onun simini kendi telefonuma takınca sorun devam etti..

Oyla:

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
Merhabalar,
Arkadaşlar bu konularda yeniyim. Telefonum mi 5s dün herkesi arayıp konuşma yapabiliyordum fakat bugün arama yapmaya kalktığımda telefonum bağlanmadı ve ararken zayıf sinyal, arama sonlandırılıyor... arama sonlandırılamadı, cihazınızı kapatıp açın diye yazı çıktı, tekrar arama yapmayı denediğimde ise sistem işleyişi yanıt vermiyor diye telefon bir hata verdi. Kapatıp açtım düzelmedi, simi çıkarttım düzelmedi, 2. sim yerine taktım öyle de düzelmedi, *#*#4636#*#* dan da seçimimi internette yazanlar doğrultusunda değiştirdim fakat bir şey değişmedi. Son çare olarak format attım hatta 2 kez ve sonuç aynı. Durduk yere oldu hiç güncelleme falan gelmemişti lütfen yardım
Hocam *#*#4636#*#* menüsündeki tercih edilen ağ türünü kontrol eder misiniz.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2
Hocam *#*#4636#*#* menüsündeki tercih edilen ağ türünü kontrol eder misiniz.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

şuan bu, ama sizinki gibi seçipte denedim ve duzelmedi

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-09-02-23-28-15-646_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-09-02-23-28-15-646_com.android.settings.png
    88 KB · Görüntüleme: 33
Oyla:

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
şuan bu, ama sizinki gibi seçipte denedim ve duzelmedi
Volte olmadığında sadece lte seçerseniz direk aramayi kesiyordu, fakat sizde düzelmemiş, yedeklerinizi alıp sıfırlamayı deneyin hocam.

Oyla:

seray

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Seray
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
2
Volte olmadığında sadece lte seçerseniz direk aramayi kesiyordu, fakat sizde düzelmemiş, yedeklerinizi alıp sıfırlamayı deneyin hocam.

2 kez sıfırladım öyle de düzelmedi :( 1.aramayi deneyisimde arıyor yazıyor fakat dit dit diye çalma sesi gelmiyor sonrada mobil ağ zayıf uyarısı veriyor, 2. Kez aramayı denedigimde de arama ekrani direk çıkmıyor ve yukarda dediğim system cevap vermiyor hatası veriyor telefonun arama uygulamasında bi sıkıntı mı var anlam veremedim

Oyla:

JohnSmith96

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mido
Konular
10
2 kez sıfırladım öyle de düzelmedi :( 1.aramayi deneyisimde arıyor yazıyor fakat dit dit diye çalma sesi gelmiyor sonrada mobil ağ zayıf uyarısı veriyor, 2. Kez aramayı denedigimde de arama ekrani direk çıkmıyor ve yukarda dediğim system cevap vermiyor hatası veriyor telefonun arama uygulamasında bi sıkıntı mı var anlam veremedim
Romla alakalı olabilir veya donanımsal bi sıkıntı da olabilir. Bootloader kilidiniz açıksa baska romda deneyebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt