Yardım xiaomi mi 5 bootloader kilidi sorgulama

kuntakinti

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan birinc
Cihazım
redmi note 4
Konular
3
Başlıktada belirtigim gibi kilit aktif pasif oldugunu nasıl sorgulaya bılıriz..

cokan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Okan
Cihazım
Xiaomi mi 5
Konular
0
bu işlemin nasıl yapılacağını tarif edebilir misiniz? Denedim ama başaramadım. Birde bu dediğiniz romu indirebileceğim bir link var mı?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
bu işlemin nasıl yapılacağını tarif edebilir misiniz? Denedim ama başaramadım. Birde bu dediğiniz romu indirebileceğim bir link var mı?
indirebilirsiniz. Updater ( güncelleyici ) üzerinden kuracaksınız

Oyla:

Gittigelmez

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Koray
Cihazım
Note Pro
Konular
2
Merhaba
Mi Note Pro telefonuma MIUI 8 7.2.23 I Beta kurdum.
Fakat Türkçe özelliği yok yada var ben kuramadım.
Google play kuruyor fakat kullanamıyorum start menüsü pasif kalıyor.
Tekrar eski sürümleri indirip kurmaya çalıştığımda maalesef olmuyor.
En güncelini kullandığımdan dolayı eski sürümlere geçmiyor diye tahmin ediyorum.
Yada Bootlar kilitlenmiş olabilir izin vermiyor olabilir. Tabi bu benim tahminim.
Bu konularda geniş kapsamlı bilgim yok işin doğrusu

Daha öncesiniden MIUI 7 6.4.14 xiaomi.eu kuruluydu Türkçeydi gayet güzeldi.

Merak edip güncelleme yaptım başarısız oldum.

Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

iyi çalışmalar.

Oyla:

geronimo58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
1
arkadaşlar merhaba benim telimde fake rom güncelleme yaparsak indirdiğimiz uygulamalar,fotoğraflar siliniyor mu ilk defa güncelleme yapacağım içim bilmiyorum

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
arkadaşlar merhaba benim telimde fake rom güncelleme yaparsak indirdiğimiz uygulamalar,fotoğraflar siliniyor mu ilk defa güncelleme yapacağım içim bilmiyorum

Fake rom'u güncelleyemezsiniz. Orijinal rom yükleyerek romunuzu değiştirmeniz gerekir. Rom değişimlerinde ise telefonu tamamen sıfırlamanız gerekir. Yani evet hocam her şeyi yedekledikten sonra orijinal roma geçin :)

Oyla:

geronimo58

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
1
Fake rom'u güncelleyemezsiniz. Orijinal rom yükleyerek romunuzu değiştirmeniz gerekir. Rom değişimlerinde ise telefonu tamamen sıfırlamanız gerekir. Yani evet hocam her şeyi yedekledikten sonra orijinal roma geçin :)

teşekkür ederim çok saolun

Oyla:

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Öncelikle merhabalar, ben bootloader kilidini açmanın basit bir yolunu bulduğumu düşünüyorum. Herhangi bir rom değişikliği de yapmadım. Yöntem şöyle: Bootloader kilidi açılmış bir Xiaomi telefondaki Mi hesabını kilidi açık olmayan telefona giriyoruz daha sonra ayarlardan geliştirici seçeneklerine gidiyoruz orada "Mi kilit açma durumu" diye bir kısım var usb hata ayıklamasının hemen üstünde ona tıklıyoruz "Mi hesabını ekle" diye bir şeydi sanırım ona tıklıyoruz şimdi de telefonumuzu fastboot moduna alıp Pc'yr takıyoruz "mi unlock" programını çalıştırıp cihaza girdiğimiz mi hesabını buraya da giriyoruz ve cihazımızı unlock ediyoruz.

Burada önemli olan forumda daha önce unlock yapan birisinin hesabını alabilmenizdir.

Oyla:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Öncelikle merhabalar, ben bootloader kilidini açmanın basit bir yolunu bulduğumu düşünüyorum. Herhangi bir rom değişikliği de yapmadım. Yöntem şöyle: Bootloader kilidi açılmış bir Xiaomi telefondaki Mi hesabını kilidi açık olmayan telefona giriyoruz daha sonra ayarlardan geliştirici seçeneklerine gidiyoruz orada "Mi kilit açma durumu" diye bir kısım var usb hata ayıklamasının hemen üstünde ona tıklıyoruz "Mi hesabını ekle" diye bir şeydi sanırım ona tıklıyoruz şimdi de telefonumuzu fastboot moduna alıp Pc'yr takıyoruz "mi unlock" programını çalıştırıp cihaza girdiğimiz mi hesabını buraya da giriyoruz ve cihazımızı unlock ediyoruz.

Burada önemli olan forumda daha önce unlock yapan birisinin hesabını alabilmenizdir.
Paylaşımın için teşekkürler hocam. Xiaomi'den kilit açma yetkisi alınmış bir hesapla farklı telefonlarda oturum açarak 30 gün aralıklarla kilit açabilirsiniz. ☺️

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Enteresan....Haftaya Cihazım gelince, Sayın Escobar1945 hesabından deneyeceğim8=):D

Oyla:

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Enteresan....Haftaya Cihazım gelince, Sayın Escobar1945 hesabından deneyeceğim
Benim de dün 2 adet cihazım geldi (redmi note 4 - redmi 4x sd) bugün imei atmak için developer rom yüklerken miflashta yanlışlıkla lock seçeneğini de seçmişim cihaz kilitlendi neyse ki diğerinin kilidi için dün talepte bulunmuştum ve hemen açmışlardı onun hesabını diğerine girdim ve dediğim yöntemle 5 dakika içinde açtım.

Oyla:
Üst Alt