Sohbet Xiaomi Mi 10 Fiyatları

Asdqwer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yok :)
Cihazım
Mi 8
Konular
27
Yazılım iyi değil ama çöp denecek kadar kötü de değil. Sapla samanı ayırt edelim bence. Resmi güncelleme verilmesede custom romlar ne güne duruyor ? Kasma,donma zırvalarına hiç girmene gerek yok adı üstünde ' custom rom ' kullanacaksın geri bildirim yapacaksın düzeltecekler. Her işletim sisteminde bu böyledir. Yazılım diye direttiniz ama iPhone'nun her gün bir açığı bulunuyor. Madem bu kadar iyi yani sizi burada tutan şeyi merak ediyorum. Ya adamlar biz telefonlarımızı planlı eskitiyoruz dedi hanginiz çıkıp 2 kelam ettinizde bana burada Hindistan müdürünün alıntısını yapıyorsun ? Çok iyi dediğin iPhone yaptı. Genede gidip 800€ vereceksen o dediğin 6 yıllık kullanım süresini ancak hayallerinde görürsün.
İyiye iyi, kötüye kötü dedim bu zamana kadar. Mi 8 kullanıyorum. Donanım olarak en ufak şikayetim yok. Kamerası olsun oyun performansı olsun. Sorunsuz. Ama yazılım olarak ne bir Apple ne bir Samsung ne de bir Huawei.

Çine ayrı globalle ayrı özellik vermesi zaten tam bir rezillik bana göre. Bölgeyi çin yaptım telefona hiç görmediğim bir sürü özellik geldi. Custom olayına girmeyelim hiç. Telefon üreticisinin romu ile senin benim yaptığım romlar asla bir olmaz. Açık olayına gelirsem MIUI da bir sürü açık var. Stable diye çıkardığı 10 romdan 7 si buglı oluyor rollback yapıyorlar hemen. MIUI 11 dağıtımında gördük.

Neyse bu konu uzar. Xiaomi haberleri yapan site sahibi, yönetici bile "alan enayidir" dedikten sonra bana daha laf düşmez

meneter

Paran varsa Adamsın, Paran Yoksa Madamsın...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi k20 pro
Konular
39
2 yıl dediğim şey yazılım güncellemesi. 2 sürüm verip daha da güncelleme vermiyorlar.

Mi 6 Android 10 güncellemesi aldı mı ? Tabiki de almadı. Alacak mı ? Tabiki de hayır.

Sen 1000 euro vereceksin Mi 10 Pro ya, 2 Android güncellemesi alacaksın sonra bitti. Akıl kârı değil. Zaten açıp tüm ülkelere bakın Samsung olsun Huawei olsun en çok satan modelleri 300 400 Euro'luk A serisi m serisi. 700 800 Euro ya gelince iPhone alır geçerim diyor ki zaten shipment detaylarına bakınca da amiral gemisi olarak en çok iPhone Xr on sattığını görürsünüz.

Yukarıya yazdığımı oku sende istersen.
Senin bilgilerin epey eksik. Canın sıkılmış olabilir. Xiaomi mi5 te kronik sorunlar oldu 3 sene de kapandı açılmadı hem benim hem abimin.ama bu xiaomi nin kötü olduğunu göstermiyor. Alt markası redmi yi kullanıyorum artık. Güncelleme vermiyor demişsin al burda liste kardeş. MIUI 11 - MIUI 12 güncellemesi alacak telefonlar

2016 yılında çıkan ve Android marshmallow 6.0.0 lı redmi note 4 e bile android 12 güncellemesi alacak. Bu hangi telefonda var. Fiyatları hala makul redmi nin.

Asdqwer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihazım
Mi 8
Konular
27
Senin bilgilerin epey eksik. Canın sıkılmış olabilir. Xiaomi mi5 te kronik sorunlar oldu 3 sene de kapandı açılmadı hem benim hem abimin.ama bu xiaomi nin kötü olduğunu göstermiyor. Alt markası redmi yi kullanıyorum artık. Güncelleme vermiyor demişsin al burda liste kardeş. MIUI 11 - MIUI 12 güncellemesi alacak telefonlar

2016 yılında çıkan ve Android marshmallow 6.0.0 lı redmi note 4 e bile android 12 güncellemesi alacak. Bu hangi telefonda var. Fiyatları hala makul redmi nin.
Kanka ne diyon sen Allah aşkına :D tekrar oku bı anlayana kadar oku bi

LmaR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9
Konular
11
fiyatlar çok uçuk global'de olurda çin versiyonlu Mi 10 kayıtsız 3500-4000TL arası gelirse Mi 9'dan geçmeyi düşünüyorum fakat öyle bir şey olmassa OnePlus 7T'ye geçmeyi düşüneceğim

Frohell

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 10
Konular
45
Arkadaşlar, fiyatları ilk gördüğümde canlı yayımı kapatasım geldi. Baya da küfür etdim. Sonra forumları okuduğumda insanların bu fiyatların Euro olarak böyle pahalı olacağı, dolar bazında daha makul fiyatlar olacağını yazıyorlardı. Mi 9 zamanında da EURO kuru olarak dolara nazaran daha pahalı satılıyordu cihazlar. Kısaca durum şöyle ki, para birimi EURO olan ülkelerde lansmanda söylenen fiyatlardan satılacak. Amma mesela Dubai gibi yerde dolara endeksli Dirhem kullanılıyor diye orda fiyat daha makul olacaktır. Benim aldığım site dubaiden Azerbaycana gönderiyor, dolar ile satılıyor. Bi kaç haftaya orda fiyatlar çıkacaktır.

Mi 9 aldığımda mesela hatırlıyorum ki, lansman fiyatına oranla daha ucuza almıştım dubai-den. Bekleyelim görelim. Yok dolar bazında da bu fiyatlar olursa Xiaomi bu cihazı satamaz. Ne kadar iyi cihaz olursa olsun, marka değeri bu paralın verilmesine engel. Bunu biz biliyorsak onlar da biliyordur bence

Asdqwer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihazım
Mi 8
Konular
27
Arkadaşlar, fiyatları ilk gördüğümde canlı yayımı kapatasım geldi. Baya da küfür etdim. Sonra forumları okuduğumda insanların bu fiyatların Euro olarak böyle pahalı olacağı, dolar bazında daha makul fiyatlar olacağını yazıyorlardı. Mi 9 zamanında da EURO kuru olarak dolara nazaran daha pahalı satılıyordu cihazlar. Kısaca durum şöyle ki, para birimi EURO olan ülkelerde lansmanda söylenen fiyatlardan satılacak. Amma mesela Dubai gibi yerde dolara endeksli Dirhem kullanılıyor diye orda fiyat daha makul olacaktır. Benim aldığım site dubaiden Azerbaycana gönderiyor, dolar ile satılıyor. Bi kaç haftaya orda fiyatlar çıkacaktır.

Mi 9 aldığımda mesela hatırlıyorum ki, lansman fiyatına oranla daha ucuza almıştım dubai-den. Bekleyelim görelim. Yok dolar bazında da bu fiyatlar olursa Xiaomi bu cihazı satamaz. Ne kadar iyi cihaz olursa olsun, marka değeri bu paralın verilmesine engel. Bunu biz biliyorsak onlar da biliyordur bence
Mi 9 global lansmanda fiyat 6 GB 128gb model 499 Euro iken 1 sene sonraki amiral gemisi modeli 999 euro. 2 kat artmış. Yazayım dedim.

Onun dışında mi 10 Pro Çin'de 4999 yuan yani 700 dolar yani 630 Euro. Ama globalde 999 euro. Mantıklı bir açıklaması yok bunun. Çin'deki de aynı telefon, globaldeki de aynı telefon. Hatta Çin'deki telefon kat kat daha iyi yazılımsal özelliklere sahip :D Herhalde Corona virüsü kafa yaptı Çin'de.

uilboek

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
uilboek
Cihazım
RN8
Konular
5
Hocam mi6 cikali 3 yil olmuş , Mi12 gelmez samsung s8 bile Android10 verilmedi ayni yil cikmis xihazlar
tabi ki kıyaslama olmaz. gelinen noktada popularitesinin artması ve vergiler sayesinde bu hale geldi.
Hocam mi6 cikali 3 yil olmuş , Mi12 gelmez samsung s8 bile Android10 verilmedi ayni yil cikmis xihazlar
hakkın var üstüne çok xiaomi eskittim. fiyatlar üzmeye başladı artık. xiaomi de popülariteden kaynaklı şımartık çocuk gibi davranıyor gibi hissediyorum, yanılmak istiyorum.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
İyiye iyi, kötüye kötü dedim bu zamana kadar. Mi 8 kullanıyorum. Donanım olarak en ufak şikayetim yok. Kamerası olsun oyun performansı olsun. Sorunsuz. Ama yazılım olarak ne bir Apple ne bir Samsung ne de bir Huawei.

Çine ayrı globalle ayrı özellik vermesi zaten tam bir rezillik bana göre. Bölgeyi çin yaptım telefona hiç görmediğim bir sürü özellik geldi. Custom olayına girmeyelim hiç. Telefon üreticisinin romu ile senin benim yaptığım romlar asla bir olmaz. Açık olayına gelirsem MIUI da bir sürü açık var. Stable diye çıkardığı 10 romdan 7 si buglı oluyor rollback yapıyorlar hemen. MIUI 11 dağıtımında gördük.

Neyse bu konu uzar. Xiaomi haberleri yapan site sahibi, yönetici bile "alan enayidir" dedikten sonra bana daha laf düşmez

iPhone'a çok bir lafım yok yazılım konusunda ama Samsung yazılımda iyi kelimesi yani yanyana getiremiyorum. Bugüne kadar hangi arayüzde iyi olmuşta iyi diyorlar pek anlam veremiyorum. Huawei hakkında hiç bilgim yok. Benim iPhone'da açık var dememin sebebi çoğu kişinin yazılım mükemmel en ufak bir şey yok diyenler içindi. Miui'deki açıkların bazıları bildirim sesi gelmemesi özellikle çok can sıkıcı o konuda katılıyorum ama telefonu kullanmama engel bir soruna 2 yıldır rastlamadım. Onların yemini kim fazla verirse öyle konuşur. Çokta önemsememek lazım.

Sancarexp

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Redmi NOTE 8
Konular
91
tabi ki kıyaslama olmaz. gelinen noktada popularitesinin artması ve vergiler sayesinde bu hale geldi.

hakkın var üstüne çok xiaomi eskittim. fiyatlar üzmeye başladı artık. xiaomi de popülariteden kaynaklı şımartık çocuk gibi davranıyor gibi hissediyorum, yanılmak istiyorum.
Saadet Zinciri Benzeri olay hocam ,Önce Piyasaya Ucuzdan girip ,Kaliteli ürünler satarsın ,Dünyaca kitleni topladıktan sonra Artık Kar marjıyla satış yapmaya başlarsın ,Xiaomi kendini kanıtlamış bir marka

Üst Alt