Yardım Xiaomi ile apple airpods 2 ses azalma sorunu

birkullaniciyim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.2.3/Kararlı
Telefon Modeli
Redmi 5 plus
Bootloader Kilidi
Kapalı
Redmi 5 plus'ım var. 2 hafta önce apple airpods(2) almıştım. Önceki 1 hafta boyunca çok memnundum ama 3-4 gündür sesi çok azaldı,çok boğuk çıkıyor. Başka bir android telefonda veya apple cihazda deneyince normal ama xiaomi marka 2 adet telefonda denediğimde de sesi inanılmaz az geliyor. 1 hafta önce böyle bir sorunum yoktu. Aynı hatayı yaşayan birileri var mı? Ya da çözümde bir fikri olan?

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Ya hocam zaten bu Apple'ın politikası beni yıllar önce kendinden bıkıttı. O kadar para verdiğimiz cihazları bilerek yavaşlattı, geri sürüme döndürmedi vs.. şimdi de kulaklıkta aynısını yaptığına yüzde yüz eminim ki ilk Airpods'un çıkalı yıllar oluyor. Peki iPhonedaki gibi Android de özelleştirmek için bir program yaptılar mı? Tabiki yapmadılar. Bunların zihniyet her alanda bana bağımlı ol.. 2 bin liraya yakın para ver ama bir Android uygulaması bile olmasın kulaklığın. Hiç çıkacağını da bu durumun düzeleceğini de sanmıyorum.
selamlar bu konuda apple suçlu değilki dikkatinizi çekerim bu sıkıntı yalnızca xiaomi cihazlarda var kullaklık xiaomi harici cihazlarda gayet güzel ses veriyor bence bu konuda bir şeyler yapması gereken xiaomi

Oyla:

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
selamlar bu konuda apple suçlu değilki dikkatinizi çekerim bu sıkıntı yalnızca xiaomi cihazlarda var kullaklık xiaomi harici cihazlarda gayet güzel ses veriyor bence bu konuda bir şeyler yapması gereken xiaomi
Yanlış düşünüyorsun, yabancı forumları biraz incelersen çoğu Android telefonunda bu konuda şikayet eden kullanıcılar mevcut. Sadece Xiaomi markası ile kısıtlı değil emin ol.

Oyla:

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Yanlış düşünüyorsun, yabancı forumları biraz incelersen çoğu Android telefonunda bu konuda şikayet eden kullanıcılar mevcut. Sadece Xiaomi markası ile kısıtlı değil emin ol.
samsun note 9 var sıkıntı yok asus zenfone max pro var sıkıntı yok samsung note 8 sıkıntı yok bendekiler bunlar bence xaomi telefonların bluetooth yazılımında sıkıntı var.

Oyla:

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
samsun note 9 var sıkıntı yok asus zenfone max pro var sıkıntı yok samsung note 8 sıkıntı yok bendekiler bunlar bence xaomi telefonların bluetooth yazılımında sıkıntı var.
Xiaomi de de sıkıntı yok demiyorum belki de vardır. Ama ben yabancı forumlardan araştırdım ve Samsung olsun One Plus olsun Sony olsun çeşitli markaların telefonlarında sıkıntı çeken kullanıcılar da durumu paylaşmışlar. Xiaomi'nin de tabiki bu konu ile ilgili araştırma yapması gerekli. Ama bu sorunun tek taraflı olduğunu sanmıyorum.

Oyla:

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
ben de 1. nesil airpodslari mi 9t pro üzerinde , normal bir şekilde kullanamıyorum . yapmadığım şey kalmadı ama maalesef kullanamıyorum

Oyla:

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
ben de 1. nesil airpodslari mi 9t pro üzerinde , normal bir şekilde kullanamıyorum . yapmadığım şey kalmadı ama maalesef kullanamıyorum
Dolby'yi yüklediğin zaman bir tık keyif almaya başlıyor insan ama yine de tam normale dönüyor maalesef. En azından dolby'yi yükle bence.

Oyla:

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
forumlarda dolaşırken şöyle bir kaç konu buldum deneyin isterseniz ; ( bende ses iyi olduğundan denemedim)

burda sanırım telefona takılan kablolu kulaklıktan bahsediliyor ama aşağı doğru yorumlara bakarsanız bluetooth kulaklıklarada var gibi söylenmiş

alıntı olarak diğer forumdan ;

'''''''''''''''''''''
Ayarlardan geliştirici seçeneklerini açın. (şart)
Arama kısmına gelin *#*#3646633#*#* tuşlayın.
Engineer Mode gelecek karşınıza. (Hata ekranı görürseniz geliştirici seçenekleriniz kapalı demektir aktif etmelisiniz.)
Sağa kaydırarak Hardware Testing kısmına gelin.
Audio kısmına girin.
Volume kısmına girin.
Audio Playback kısmına girin.

En üst kutucuk Default seçili olsun.
İkinci kutucukta System seçili olmalı.
Üçüncü kutucuk 3/4 pole headset seçili olacak.
Headset PGA kısmını da 160 yapın.
not : 160 en yüksek değerdir. Fazla gelirse ihtiyaca göre tercih yapabilirsiniz. Hemen ardından SET butonuna basıp yüksek sesin tadını çıkartın.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Yemin ederim telefondan soğumuştum Allah'tan bu ayarı buldum.
Hoparlör ve ahize sesini aşırı yükseltmek kötü sonuçlar doğurabilir. Bu konularda bilinçsiz işlem yapmaktan kaçının.

'''''''''''''''''''''''

şu konuda da mi 8 lite için var belki iş görebilir yine ekliyorum

Oyla:

gunertalha

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Mi 8 lite 128 G
Konular
0
Hocam kulaklığım şimdi geldi. Airpods Pro. Viper4'de ses ayarlarını gönderme imkanın var mı. Ben yükledim viper4'ü ama sanki pasif hale getirince daha yüksek ses çıkıyormuş gibi oluyor. Ayarlarını tam yapamadım sanırım
Yav uygulamayi nasil yuklicez yardimci olurmusu

Oyla:
Üst Alt