Yardım Xiaomi ile apple airpods 2 ses azalma sorunu

birkullaniciyim

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.2.3/Kararlı
Telefon Modeli
Redmi 5 plus
Bootloader Kilidi
Kapalı
Redmi 5 plus'ım var. 2 hafta önce apple airpods(2) almıştım. Önceki 1 hafta boyunca çok memnundum ama 3-4 gündür sesi çok azaldı,çok boğuk çıkıyor. Başka bir android telefonda veya apple cihazda deneyince normal ama xiaomi marka 2 adet telefonda denediğimde de sesi inanılmaz az geliyor. 1 hafta önce böyle bir sorunum yoktu. Aynı hatayı yaşayan birileri var mı? Ya da çözümde bir fikri olan?

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Doğru diyorsun dostum. Dediğin gibi ayarlarını tam bulabilirsem aslında çok güzel şey kulağımdaki :) viper berraklığı artırınca ses iki katına çıktı resmen. Bir kaç ince ayarı da bulabilirsem yeterli olur

Oyla:

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Doğru diyorsun dostum. Dediğin gibi ayarlarını tam bulabilirsem aslında çok güzel şey kulağımdaki :) viper berraklığı artırınca ses iki katına çıktı resmen. Bir kaç ince ayarı da bulabilirsem yeterli olur
kullandıkça ayarlarını kurcaladıkça zamanla oturtursunuz ses kalitesini , biraz zaman tanıyın :)

Oyla:

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Doğru dedin dostum hayal kırıklığının verdiği sabırsızlık var üzerimde sanırım şu an :)

Oyla:

Ghost_Blue

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Blue
Cihazım
mi 8 lite
Konular
1
Airpods(2) 45 empedanslı bir kulaklıktır. Çok iyi bir telefonunuz yoksa veya pc de kullanmıyosanız sesin az gelmesi normal bence.

Oyla:

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Hi-Fi modülü aktif, Dolby de aktif. Zaten dolby'yi açmazsam dinlediğim hiç birşeyden keyif alamıyorum. Ama yine de bir iPhone da çıkan sese kaliteye ulaşamadım hocam. Bu durum sadece Xiaomi cihazlarda mı böyle yoksa genel Android de mi böyle bir sıkıntı var anlamadım. Yani iki yüz üç yüz vermiş olsam neyse ama bin beş yüzden fazla para verip tam verim alamamak çok can sıkıcı
evet xiaomi cihazlarda böyle bende mi max 3 var kulaklık airpods 2 denemediğim yöntem kalmadı dolby viper ve diğerleri ses kalitesini bozmaktan başka bir işe yaramıyorlar samsung note 8 de asus telefonda bangır bangır çalan kulaklıl mi max 3 bağlayınca tıs tıs bu arada cihazım rootlu eu 11 stable rom kullanıyorum yani boşuna uğraşmayın şu ana kadar herhangi bir çözümü bulunamadı.

Oyla:

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Ürünü iade ettim, talebim kabul edilmedi. Şimdi tüketici hakem heyetine başvuracağım, oradan büyük ihtimal iade talebim kabul edilecek. Edilir edilmez kendime Huawei Freebuds 3 alacağım. Kulaklık çok iyi birşey demiyorum ancak sonuçta bir apple ürünü. Ben ise yıllar önce Xiaomi telefona geçerek ios macerama son verdim ve geri dönmeyi de düşünmüyorum.

Oyla:

Cengo1995

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi Max 3
Konular
0
Ürünü iade ettim, talebim kabul edilmedi. Şimdi tüketici hakem heyetine başvuracağım, oradan büyük ihtimal iade talebim kabul edilecek. Edilir edilmez kendime Huawei Freebuds 3 alacağım. Kulaklık çok iyi birşey demiyorum ancak sonuçta bir apple ürünü. Ben ise yıllar önce Xiaomi telefona geçerek ios macerama son verdim ve geri dönmeyi de düşünmüyorum.
bence acele etme samsung yeni kulaklığı çıkıyor 8 gb hafızalı aynı para olur fiyatı onu bekle
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bence acele etme samsung yeni kulaklığı çıkıyor 8 gb hafızalı aynı para olur fiyatı onu bekle

Oyla:

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
Doğru diyorsun. Bundan çok kısa zaman önce Apple'ın kulaklıklarından başka bir kulaklık ile doğru düzgün konuşma yapılamıyordu kaliteli olarak. Ama Huawei bu durumu kırdı. Samsungdan ve diğer firmalardan da artık konuşmamışız bu yönde kaliteli kulaklıklar gelecektir.

Oyla:

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17

bugün bir araştırıyım dedim durumu yabancı forumlarda airpods 2 ve airpod pro'da son güncellemeler sonrasında apple tarafından bilinçli olarak yapılan bir işlemmiş, şöyleki iphone'a kulaklıkları bağladığınızda çift tıklama ayarlarını atamak için ya da kurulum için ( şayetki kulaklıklar eski sürümse ) yazılım güncellemesi yapıyor ve yeni güncelleme ile iphone başarılı bir ses alıyorsunuz fakat gel gelelim android cihazlarda ( özelliklede xiaomi den bahsediliyor ) ses seviyesi düşüyor
işin garibi apple bunun için kulaklıklara yazılım sürüm düşürme downgrade işlemide uygulatmıyor hiçbir şekilde
çözüm apple'dan yeni sürüm güncellemesini yapmasını ummak ve beklemek gibi gözüküyor şayet ki yaparsa

ya da bir apple store a gidip önceki sürüme dönüş işlemini talep etmek ( yapabilirler mi emin değilim, belki elle tutulur bir nedenle gidilirse değişim yapabilirler en azından, sonrasında interneti kapalı bir iphone'lada sürüm güncellemesi yapmadan eşlemeyi yapıp kullanmak android cihazda )

bknz ;

sürümler ;

güncelleme almamış ve airpods 1,2 ya da airpods pro kullanan arkadaşlar şayetki gözü buraya ilişirlerse ; güncelleme yapmadan kulaklıklarını android yazılımlı telefonlarda kullanmaya devam etmeliler illaki bir iphone ile bağlantı yapmaları gerekiyorsa da interneti kapatıp yapmaları faydalarına olacaktır.

Oyla:

Kdrtrnc

Mak mek mok..
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdülkadir
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
17
bugün bir araştırıyım dedim durumu yabancı forumlarda airpods 2 ve airpod pro'da son güncellemeler sonrasında apple tarafından bilinçli olarak yapılan bir işlemmiş, şöyleki iphone'a kulaklıkları bağladığınızda çift tıklama ayarlarını atamak için ya da kurulum için ( şayetki kulaklıklar eski sürümse ) yazılım güncellemesi yapıyor ve yeni güncelleme ile iphone başarılı bir ses alıyorsunuz fakat gel gelelim android cihazlarda ( özelliklede xiaomi den bahsediliyor ) ses seviyesi düşüyor
işin garibi apple bunun için kulaklıklara yazılım sürüm düşürme downgrade işlemide uygulatmıyor hiçbir şekilde
çözüm apple'dan yeni sürüm güncellemesini yapmasını ummak ve beklemek gibi gözüküyor şayet ki yaparsa

ya da bir apple store a gidip önceki sürüme dönüş işlemini talep etmek ( yapabilirler mi emin değilim, belki elle tutulur bir nedenle gidilirse değişim yapabilirler en azından, sonrasında interneti kapalı bir iphone'lada sürüm güncellemesi yapmadan eşlemeyi yapıp kullanmak android cihazda )

bknz ;

sürümler ;

güncelleme almamış ve airpods 1,2 ya da airpods pro kullanan arkadaşlar şayetki gözü buraya ilişirlerse ; güncelleme yapmadan kulaklıklarını android yazılımlı telefonlarda kullanmaya devam etmeliler illaki bir iphone ile bağlantı yapmaları gerekiyorsa da interneti kapatıp yapmaları faydalarına olacaktır.
Ya hocam zaten bu Apple'ın politikası beni yıllar önce kendinden bıkıttı. O kadar para verdiğimiz cihazları bilerek yavaşlattı, geri sürüme döndürmedi vs.. şimdi de kulaklıkta aynısını yaptığına yüzde yüz eminim ki ilk Airpods'un çıkalı yıllar oluyor. Peki iPhonedaki gibi Android de özelleştirmek için bir program yaptılar mı? Tabiki yapmadılar. Bunların zihniyet her alanda bana bağımlı ol.. 2 bin liraya yakın para ver ama bir Android uygulaması bile olmasın kulaklığın. Hiç çıkacağını da bu durumun düzeleceğini de sanmıyorum.

Oyla:
Üst Alt