Soru xiaomi.eu multi HMNote9Pro/HMNote9S V12.0.6.0.QJWMIXM rom deneyen var mı?

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Romun klavye uygulaması.

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ne bileyim sevmedim google keyboard alışmışım, emoji falan genç işi. :)
En sevmediğim yönü sistemden kaldırılamıyor, devre dışı bırakınca veya dondurulunca müthiş pil harcıyor, ilk defa boyle bir şeye rastladım, devre dışı veya dondurulmuş apk yok sayılır ve kullanılmadığı icin pil harcamaz ama bu harcıyor. Türkçe karaktetleri kapatıp qwerty yapınca biraz büyüdü yoksa tuşları minnacık kalıyor. Benim anlamadığım ve sevmediğim çuvalla emoji gif bilmemne dolu. Yoksa kullanıma engel bir durumu yok.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
Super partition bulunan telefonoarda hiçbir şekilde twrp üzerinden temiz kurulum yapılamaz. Dynamic symlink üzerine inşa edilmiş bir telefonda system ve data partisyonlarını mount edebilecek bir twrp yapılmadı henüz. Zaten 1,5 yıldır çıkan süper bölümlü hiçbir cihaza offical bir twrp yapılamadı. Mount edemediğiniz yani bağlayamadığınız (çünkü baglanacak statik bir bölüm yoktur) alanı silmek temizlemek imkansızdır. Bu itibarla temiz kurulum yapılamaz. O halde neden data format yapıyoruz. İşte o super bölüm yüzünden. Buradaki formatı bilgisayarda ki gibi anlamayın. Format data ile yapılan şey dinamik bölümün sysmlinklerini doğrulamak dogrultmaktır. Bölüm üstünde bir şey silinmez yeni roma göre yeniden adreslenir.
Son zamanlarda bu durumu dışarıdan müdahale ile değiştiren bir yöntem geliştirildi. System bölümü r/w edilebiliyor. Yani mount edilebiliyor. Bazı çok bilmişler "rom yaptım, sistem r/w" diyerek hava atsada bunu dünyada basarabilen icat eden tek gelistirici lebigmac tır ve onun bulduğu bir yöntem ile system bölümü super bolümden baska yere adreslenebilmektedir. Ancak deneysel bir çalışmadır ve bir geriye dönüş her zaman her cihazda mümkün olmayabilir. Bunun için şu an itibarıyla temiz kurulum teorik olarak mümkün değil. Buradaki ücretli destek veren teknisyen arkadaşlarında dediği gibi, super partition yuzunden offical twrp gelistirilemeyen telefonlar için twrp konusunda çok dikkatli olunmalı, tanınmış bilinen denenmiş grupların romları dışında macrea aranması, amiyane tabiri ile zırt pırt rom degistirmek pek akıl kârı değildir.
Yine bana laf atmışsınız ama bu durumdan cidden sıkıldım ve sizlerle tartışmak istemiyorum. Fazlasıyla rahatsızım bu durumdan. Çünkü ben sistem dosyalarının içeriğini tamamen değiştirdim. Yani R / W olarak tabir edilen işlemi kısmen de olsa yapmıştım o zaman. Miatoll olarak tasarlanan romu tamamen Joyeuse olarak yeniden tasarladım. Sistem uygulamalarından tutunda, sistem dosyalarına kadar değiştirdim. Build.prob, .sh, AOD, Süper duvar kağıtları, dinamik bölüm düzenlemeleri vs. gibi gibi içerikleri yeniden düzenledim. Vendoru yeniden tasarladım. Güncel uygulamalar, güncel firmware, dinamik bölümler vs. bir sürü düzenlemeler yaptım ve bununla da asla hava atmadım veya övünmedim. Mükemmel işler yaptım diye ortalıkta gezmedim ve tekrar yazıyorum ben asla hava atmadım. Konuyu artık daha fazla uzatmayalım ve son verelim.
İsterseniz de son yaptığım EU BETA güncellemesine göz atın ve gerçekten R / W yapmış mıyım yapmamış mıyım bakıp görebilirsiniz. İlk düzenleme yaptığım romlar ile arasında uçurum gibi fark var. Sistem dosyaları ve içeriği tamamiyle değiştirildi. Kısacası artık taşlamaktan, bana laf atmaktan vazgeçin. Yapıcı her türlü eleştiriye açığım. Sorun varsa bunu düzgün şekilde izah edebilirsiniz. Destek veya yardımcı bile olabilirsiniz. Hiç bir şey de yapmayabilirsiniz. Problem değil.

Sizler neden bana takık durumdasınız hiç anlamıyorum. O port içerik yaptım diyen kişinin konusunda ki yazışmalardan ötürüyse eğer, o port değildi maalesef ve hatalıydı. Bunu sizler de biliyorsunuz. Ben gayet kibarca hatasını gösterdim ki yorumum hala orada duruyor, hatasından ötürü uyarmama, düzeltmesini istememe rağmen. Kişi tuhaf cevaplar verdi. Sizlerde aynı şekilde yorumlarda bulundunuz. Build.prop veya sh lar hakkında fazlasıyla bilgiye sahibim. Neden hala oradasınız anlayamıyorum?

Ayrıca MiFlash ile Fastboot modunda temiz kurulum yapılarak dinamik bölümler silinebilir. Kesin emin olmamakla birlikte bunu söylüyorum. Normal TWRP ile temiz kurulum yapsanızda dediğiniz doğru olabilir. Sizlerinde Super partitions olarak beyan ettiği Product, vendor, system ve cust gibi bölümler Fastboot rom yüklerken clean all seçeneği seçilerek silinebilir. Tekrardan beyan ediyorum kesin emin olmamakla birlikte bunu yazıyorum.

Son düzenleme:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Mount edemediğiniz yani bağlayamadığınız (çünkü baglanacak statik bir bölüm yoktur) alanı silmek temizlemek imkansızdır.
solanercan söylemleriniz her ne kadar doğru olsa da eksik bölümler mevcut. Öncelikle belirtmek isterim ki yazdıklarım geneldir, yalnızca twrp üzerinden ilerlemek her zaman doğru olmaz. Öncelikle emmc veya ufs üzerinde GPT veya lun tablosunda bulunan herhangi bir partisyonun bağlanabilir, silinebilir ve yeniden oluşturulabilir olduğunu bilmekte fayda var. Çünkü super partisyonu, aynı boot gibi bölümlendirilmiş, aynı zamanda başlangıç ve bitiş bölümleri de yine GPT veya lun tablosunda belli olan, boot partisyonundan hiçbir farkı olmayan bir partisyondur. Twrp nin bir partisyonu bağlayamaması o partisyonun silinmez/temizlenemez olduğunu göstermemektedir. Format data işleminde ise evet dediğiniz gibi tekrar adresleme yapılır fakat bu işlemin arka planı sadece adresleme ile ilgili değildir. Partisyonun tekrar yapılandırılması ve hatta bu yapılandırılma sırasında emmc/ufs tablosundan tamamen silinmesi ve tekrar oluşturulması işlemi gerçekleşir. Bu işlem farklı geliştiricileri twrp lerinde de farklılık gösterebilir. Twrp üzerinden yapılan işlemlerin ne kadar hazin sonlara ulaşabildiğini anlatarak buna örneklendirme yapabilirim. Özellikle ufs belleklerde (emmc lerde de nadir de olsa karşılaştığımız bir durumdur) içi boşaltılan bir partisyonun veya silinen bir sistem dosyasının bir başka partisyon içerisinde veya başka bir dosyanın içinde oluştuğu pek çok kez karşılaştığımız bir durumdur. Ufs lerde bulunan lun tablosunun karmaşıklığı bu durumu tetiklemektedir. Ve bu fastboot veya twrp den rom kurmaya düzelmez. Bu arada son olarak değinmek isterim ki yapılan tüm işlemler bu partisyon tabloları üzerinde gerçekleşir. Yani yazımızın sonuna doğru belirttiğiniz geri dönüşü olmadığı düşünülen işlemlerin istisnasız hepsinin geri dönüşü mümkündür. Biraz uzun yazmışım okurken yorulduysanız kusura bakmayın. Bunları yazmamdaki amaç bilmişlik taslamak veya tartışmak değil, bilgileri ortaya sunmaktır.

solanercan KURTOGLU-

2 niz de belli bilgi birikimine sahip insanlarsınız. Elbette belli bir saygı çerçevesinde tartışmak herkes için yararlıdır fakat tartışmak ile kavga etmek farklı şeylerdir ve sizlerin birbirlerinize karşı olan söylemleriniz sınırlarda. Lütfen daha dikkatli olalım, yapıcı şekilde tartışalım, karşımızdakini kırmayalım. Bir forumdaşınız olarak forumdaki herkes gibi siz de değerlisiniz, forumdaki varlığınızı tehdit edecek konuşmalardan uzak durmanız ümidiyle. İyi forumlar dilerim.

KURTOGLU-

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zekeriya
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
42
solanercan söylemleriniz her ne kadar doğru olsa da eksik bölümler mevcut. Öncelikle belirtmek isterim ki yazdıklarım geneldir, yalnızca twrp üzerinden ilerlemek her zaman doğru olmaz. Öncelikle emmc veya ufs üzerinde GPT veya lun tablosunda bulunan herhangi bir partisyonun bağlanabilir, silinebilir ve yeniden oluşturulabilir olduğunu bilmekte fayda var. Çünkü super partisyonu, aynı boot gibi bölümlendirilmiş, aynı zamanda başlangıç ve bitiş bölümleri de yine GPT veya lun tablosunda belli olan, boot partisyonundan hiçbir farkı olmayan bir partisyondur. Twrp nin bir partisyonu bağlayamaması o partisyonun silinmez/temizlenemez olduğunu göstermemektedir. Format data işleminde ise evet dediğiniz gibi tekrar adresleme yapılır fakat bu işlemin arka planı sadece adresleme ile ilgili değildir. Partisyonun tekrar yapılandırılması ve hatta bu yapılandırılma sırasında emmc/ufs tablosundan tamamen silinmesi ve tekrar oluşturulması işlemi gerçekleşir. Bu işlem farklı geliştiricileri twrp lerinde de farklılık gösterebilir. Twrp üzerinden yapılan işlemlerin ne kadar hazin sonlara ulaşabildiğini anlatarak buna örneklendirme yapabilirim. Özellikle ufs belleklerde (emmc lerde de nadir de olsa karşılaştığımız bir durumdur) içi boşaltılan bir partisyonun veya silinen bir sistem dosyasının bir başka partisyon içerisinde veya başka bir dosyanın içinde oluştuğu pek çok kez karşılaştığımız bir durumdur. Ufs lerde bulunan lun tablosunun karmaşıklığı bu durumu tetiklemektedir. Ve bu fastboot veya twrp den rom kurmaya düzelmez. Bu arada son olarak değinmek isterim ki yapılan tüm işlemler bu partisyon tabloları üzerinde gerçekleşir. Yani yazımızın sonuna doğru belirttiğiniz geri dönüşü olmadığı düşünülen işlemlerin istisnasız hepsinin geri dönüşü mümkündür. Biraz uzun yazmışım okurken yorulduysanız kusura bakmayın. Bunları yazmamdaki amaç bilmişlik taslamak veya tartışmak değil, bilgileri ortaya sunmaktır.

solanercan KURTOGLU-

2 niz de belli bilgi birikimine sahip insanlarsınız. Elbette belli bir saygı çerçevesinde tartışmak herkes için yararlıdır fakat tartışmak ile kavga etmek farklı şeylerdir ve sizlerin birbirlerinize karşı olan söylemleriniz sınırlarda. Lütfen daha dikkatli olalım, yapıcı şekilde tartışalım, karşımızdakini kırmayalım. Bir forumdaşınız olarak forumdaki herkes gibi siz de değerlisiniz, forumdaki varlığınızı tehdit edecek konuşmalardan uzak durmanız ümidiyle. İyi forumlar dilerim.
Benim hiç kimse ile sıkıntım veya problemim yok hocam. Bilmediğim konular hakkında yorum yapmıyorum ve ilgilenmiyorum. Artık bu şekilde ilerliyorum ve kendi içeriklerimi üretiyorum o kadar. Hiç kimse ile münakaşa ortamına girmem ve asla tartışmam. Kişilerin hakkımda ne yazdıkları ve ne söyledikleriyle ilgilenmiyorum. Ayrıca münakaşa ortamında konular çok farklı yerlere gidiyor ve insanlar yanlış anlıyor. Münakaşaya hiç gerek yok.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Lütfen konu başlıklarını anlaşılır bir şekilde konu açınız. Başlığınız düzeltilmiştir.

3.1. Sitemizde sadece açık ve anlaşılır başlıklara/mesajlara izin verilmektedir.

mavera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Arkadaşlar bu romun Android 11 versiyonu olan 0.2 ile biten sürümünü kullanan var mı? Durum nedir, versiyon yükseltmeye değer mi?

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mavera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Bugün Android 11 olan 12.0.2 güncelleme yükledim, herhangi bir veri kaybı yaşamadım. Romu yükleyince yeniden başlatma yapmadan magisk de yükledim.

talat41

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Talat
Cihazım
Red mi note 9s
Konular
1
Bugün Android 11 olan 12.0.2 güncelleme yükledim, herhangi bir veri kaybı yaşamadım. Romu yükleyince yeniden başlatma yapmadan magisk de yükledim.

Android 11 de arama yaparken arama gelirken sıkıntı yaşanıyor diye okumuştum bir kaç yerde rom nasıl deneyimlerinizi paylaşırmısınız geçmeye değer mi yeni ozellikler geliyor mu bunda

Üst Alt