Soru xiaomi.eu multi HMNote9Pro/HMNote9S V12.0.6.0.QJWMIXM rom deneyen var mı?

faruk01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Redmi note 9s
Meslek
pc teknisyeni
Konular
17
Twrp kurulum üzerinden yüklüyorum wipe seçeneği üzerinde 1.2. internal seçeneği ve SD seçeneği seçmiyorsunuz 3.seçenek yani cach i işaretle wipe yap daha sonra SD kart üzerine kopyaladığınız zip halindeki rom dosyasını install edin işlem bitince wipe bölümünden format seçin wipe edin. Reboot system edin işlem tamam cihaz sıfırdan açılır. Bu yapacağın işlemden sorumlu olmadığımı belirtirim bu konuda forumda daha detaylı anlatan yazılar mevcut twrp den rom kurma diye aratırsan daha açıklayıcı bilgi bulabilirsin.

mavera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Twrp kurulum üzerinden yüklüyorum wipe seçeneği üzerinde 1.2. internal seçeneği ve SD seçeneği seçmiyorsunuz 3.seçenek yani cach i işaretle wipe yap daha sonra SD kart üzerine kopyaladığınız zip halindeki rom dosyasını install edin işlem bitince wipe bölümünden format seçin wipe edin. Reboot system edin işlem tamam cihaz sıfırdan açılır. Bu yapacağın işlemden sorumlu olmadığımı belirtirim bu konuda forumda daha detaylı anlatan yazılar mevcut twrp den rom kurma diye aratırsan daha açıklayıcı bilgi bulabilirsin.
Herhangi bir romu temiz kurmak için yapmanız gereken şey data kısmını silmektir. Burada systemdeki ve sizin kurduğunuz uygulamalara ait veriler bulunur. Normalde Android yeni sürüme geçince bu data kısmını otomatik olarak optimize ederek normal kullanıma imkan verir.
Ancak custom rom için temiz kurulum tavsiye edilir.
Bizim curtana da ise zaten romu kurup üzerine root vs yüklemek isterseniz mecburen kurulumdan sonra format data yapmanız gerekmektedir. Çünkü romu kurunca telefon hafızası şifrelenir ve twrp okuyamaz. Okuması için format data yapmak gerekir. Bu da mecburen temiz kurulum yapmak demektir.

Özetle Android 11 kurduktan sonra format data yaparak temiz kurulum yapmış olursunuz.

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mavera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Merhaba arkadaşlar, redmi note 9s ekran görüntüsü çözünürlüğü çok kötü çıkıyor, bir çözümü olan var mı acaba?

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Oldukça stabil rom, android 11 saçmalığında ki buglar yok.

lostwisdom

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note 9s
Konular
8
Hard brick olmadıysa her türlü dönülür ama android 11 gerçekten sıkıntılı haklısınız o konuda
götürdüğüm hiçbir telefoncu veya uzaktan bağlanan kimse döndüremedi android 10'a. sizin bir çözümünüz varsa çok makbule geçer. anti 1 olmasına rağmen hiçbir android 10 rom yükletmiyor.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
götürdüğüm hiçbir telefoncu veya uzaktan bağlanan kimse döndüremedi android 10'a. sizin bir çözümünüz varsa çok makbule geçer. anti 1 olmasına rağmen hiçbir android 10 rom yükletmiyor.
Çözüm olarak twrp üzerinden wipeleri yapıp romu yüklemek yeterli olması lazım. Bu şekilde poco f2 pro, k30 ve mi 9t de geri döndüm. Uzaktan pek beceremiyorum ama telefon yanımda olsaydı halledebilirdim

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Sanırım bu joyeuse note 9 pro için değil curtana note 9s için çünkü mi firm sitesinde sadece onda bu rom var joyeuse için yok. Yanlışlıkla yükleyip brick yapmayalım cihazları.

mavera

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
redmi note 7
Konular
1
Sanırım bu joyeuse note 9 pro için değil curtana note 9s için çünkü mi firm sitesinde sadece onda bu rom var joyeuse için yok. Yanlışlıkla yükleyip brick yapmayalım cihazları.
Zaten 9s bölümünde.

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Zaten 9s bölümünde.

Evet bende ondan sordum başlıkta 9 pro da geçiyor yanılıp joyeuse için yüklemesin arkadaşlar diye.

lostwisdom

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
note 9s
Konular
8
Çözüm olarak twrp üzerinden wipeleri yapıp romu yüklemek yeterli olması lazım. Bu şekilde poco f2 pro, k30 ve mi 9t de geri döndüm. Uzaktan pek beceremiyorum ama telefon yanımda olsaydı halledebilirdim
bende olmuyor işte twrp fastboot miflash hiç biri üzerinden yüklenmiyor maalesef, 30-40 defadan fazla denendi hatta soft brick oldu yine android 10 rom yüklenemedi

Üst Alt