Ana Başlık Xiaomi Cihazlarda Yaşanan IMEI Numaralarının Kayıt Dışı Gözükme Problemi

cepport

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cepport
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Merhaba arkadaslar gittigidiyor cepport mağazası üzerinden mi max 2 aldım.2 gün önce yasal uyarı adlı yerden imeiniz klonlanmistir diye mesaj geldi aldığım yere site üzerinden 2 kez soru sormama rağmen cevap gelmedi, ancak telefonun arka kapağındaki 2 adet imei numarasını sorgulattigim zaman da ithalatçı kayıtlı imei yazıyor acaba mesaj yanlış mi geldi
Eğer size gelen mesajdaki IMEI ile telefonda *#06# yaparak baktığınız IMEI numarası uyuşmuyorsa yanlış gelmiştir efendim. Detaylı bilgi için 0850 346 2424 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

ycrour

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Bana gelen imei ile telefondaki imei uyuşmuyor, inşallah yanlışlıkla gelmiştir bir ay içinde belli olur olumsuz vır durum olursa buraya yazarım, teşekkürler.

cepport

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cepport
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Bana gelen imei ile telefondaki imei uyuşmuyor, inşallah yanlışlıkla gelmiştir bir ay içinde belli olur olumsuz vır durum olursa buraya yazarım, teşekkürler.
Endişeniz olmasın problem yaşamayacaksınız, herhangi bir sorunda buradayız.

by_colakoglu

Vatan toprağı kutsaldır, kaderine terkedilemez.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habil
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Elektronik tekn.
Konular
15
Bazen telefonunuz yokken eski başka bir telefon kullanırsanız, ona gelen mesajı yeni aldığınız telefona gelmiş sanabilirsiniz. Bu sebeple mesajdaki imei ile mevcut cihazı nızın imei sini karşılaştırın....

Redarchy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anıl
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Geçtiğimiz cuma (13 Temmuz 2018) elime ulaşan ve Hepsiburada' dan sipariş ettiğim Xiaomi Mi Note 3 cihazımı kullanmaya başladığımın ertesi gününde "YASAL UYARI" adıyla gönderilen SMS' te 14 haneli olan IMEI numaram ile beraber bu IMEI' nin kayıt dışı olduğu yazmakta. Bahsedilen IMEI numarası telefonumun sahip olduğu IMEI 1 ve 2 'den farklı (14 haneli olduğu için sonda bir rakam eksik gözüküyor gelen SMS' te.) Bu durumda ne yapmam gerekir ? Hepsiburada' ya "Müşteri Hizmetleri Mesajları" bölümünden bildirecektim durumu ancak doğru kategoriyi bulamadım. Nasıl bir yol izlemeliyim, yardımcı olur musunuz ?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Geçtiğimiz cuma (13 Temmuz 2018) elime ulaşan ve Hepsiburada' dan sipariş ettiğim Xiaomi Mi Note 3 cihazımı kullanmaya başladığımın ertesi gününde "YASAL UYARI" adıyla gönderilen SMS' te 14 haneli olan IMEI numaram ile beraber bu IMEI' nin kayıt dışı olduğu yazmakta. Bahsedilen IMEI numarası telefonumun sahip olduğu IMEI 1 ve 2 'den farklı (14 haneli olduğu için sonda bir rakam eksik gözüküyor gelen SMS' te.) Bu durumda ne yapmam gerekir ? Hepsiburada' ya "Müşteri Hizmetleri Mesajları" bölümünden bildirecektim durumu ancak doğru kategoriyi bulamadım. Nasıl bir yol izlemeliyim, yardımcı olur musunuz ?

İmei numarasının son basamağı gelen sms de görünmez. İlk 14 basamak sizin bir imei ile tutuyorsa satıcı ile iletişime geçin. İmeilerinizi btk imei sorgulama kısmından sorgulayabilirsiniz.

Redarchy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anıl
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
İmei numarasının son basamağı gelen sms de görünmez. İlk 14 basamak sizin bir imei ile tutuyorsa satıcı ile iletişime geçin. İmeilerinizi btk imei sorgulama kısmından sorgulayabilirsiniz.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Satıcı Hepsiburada olarak gözükmekte. Ancak tam olarak sorduğum kısım şu ki, fotoğraftaki kısımda sorun için mesaj göndereceğim ancak alt taraftaki kategorilerden doğru olanın hangisi olduğuna emin değilim.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Fotoğrafı ekleyememişim nedense, link şudur :

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Sistem sorunları olarak seçin hocam.

Bu konuyu canlandırdığımız da iyi oldu, bir aralar bize saldıran arkadaşlar vardı buralarda. İmei ler kayıt olacak diyorduk yine salkayıp duruyorlardı. Hey gidi günler...
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Satıcı Hepsiburada olarak gözükmekte. Ancak tam olarak sorduğum kısım şu ki, fotoğraftaki kısımda sorun için mesaj göndereceğim ancak alt taraftaki kategorilerden doğru olanın hangisi olduğuna emin değilim.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Redarchy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anıl
Cihazım
Mi Note 3
Konular
0
Sistem sorunları olarak seçin hocam.

Bu konuyu canlandırdığımız da iyi oldu, bir aralar bize saldıran arkadaşlar vardı buralarda. İmei ler kayıt olacak diyorduk yine salkayıp duruyorlardı. Hey gidi günler...

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Az önce tekrar BTK üzerinden test ettim ve kayıtlı olarak gözüküyor artık. Bu sabah çözülmüş demek ki problem. Yardımınız için teşekkürler.

novapk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Önder
Cihazım
Mİ MAX 2
Konular
0
Ocak ayında n11 / cepport mağazasından satın aldığım " "ma bugün SMS geldi.
"XXXXXX IMEI No'lu cihaz klon olarak tespit edildiği için tarihinden kullanım dışı kalacaktır. Lütfen satın aldığınız yere başvurunuz."

Şimdi ne yapabilirim?

Üst Alt