Rehber Xiaomi cihazlarda Anti Rollback kontrolü nasıl yapılır

ShaidarNor

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Safa
Cihazım
Mi 10 Pro
Konular
6
Romlar arasında sorunsuz geçiş yapabilirsiniz demek oluyor hocam

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Saolun Hocam Valla Rahatladım Çok Sıkıntılı Bir İş Brick Olması Falan

Çveneburi

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 14 Pro
Meslek
Private Driver
Konular
38
Saolun Hocam Valla Rahatladım Çok Sıkıntılı Bir İş Brick Olması Falan

Rica ederim hocam benim de 1 olduğu için ve tabiri caizse daldan dala atladığım için romlar arasında siz de rahat olabilirsiniz ama bir konu var bazen gözden kaçıyor ( clean and lock ) buna dikkat edin miflash ile rom yüklerken sakın de seçili olmasın

ShaidarNor

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Safa
Cihazım
Mi 10 Pro
Konular
6
Rica ederim hocam benim de 1 olduğu için ve tabiri caizse daldan dala atladığım için romlar arasında siz de rahat olabilirsiniz ama bir konu var bazen gözden kaçıyor ( clean and lock ) buna dikkat edin miflash ile rom yüklerken sakın de seçili olmasın

Tamam Hocam Dikkat Ederim Saolun

senolars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞENOL
Cihazım
Redmi note 5 pr
Konular
6
Telefon note 5 pro ai China versiyonunu. Cihaz kilit açık global rom yüklü halde gelmişti. Anti 4. Cihaz bir ara brick oldu twrp ile rom yüklerken. Edl modda sadece Çin rom yükleyebildim tabi bu arada telefon kilitlendi. 360 saat bekledim kilit açıldı. Fastboot ile global rom yüklerken hata verdi. Bende son sürüm Çin rom üzerine terörist kurdum. Miui pro rom kurdum sıkıntı olmadı. And 9 pie pixel rom yükledim sıkıntı olmadı. Masik 2.2 yükledim Miui 10 logo arka fonda karlamalı televizyon şeklinde kaldı açılmadı. Hele ki twrp moda dönüp aldığım Miui pro backup yükledim. Telefona fastboot ile global Miui 9 rom yüklenebilir miyim. Yüklesem anti 3 veya daha düşük hale gelir mi.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Telefon note 5 pro ai China versiyonunu. Cihaz kilit açık global rom yüklü halde gelmişti. Anti 4. Cihaz bir ara brick oldu twrp ile rom yüklerken. Edl modda sadece Çin rom yükleyebildim tabi bu arada telefon kilitlendi. 360 saat bekledim kilit açıldı. Fastboot ile global rom yüklerken hata verdi. Bende son sürüm Çin rom üzerine terörist kurdum. Miui pro rom kurdum sıkıntı olmadı. And 9 pie pixel rom yükledim sıkıntı olmadı. Masik 2.2 yükledim Miui 10 logo arka fonda karlamalı televizyon şeklinde kaldı açılmadı. Hele ki twrp moda dönüp aldığım Miui pro backup yükledim. Telefona fastboot ile global Miui 9 rom yüklenebilir miyim. Yüklesem anti 3 veya daha düşük hale gelir mi.
Hocam tam tersi düşük sürüm yüklememeniz gerek. Antirollback versiyon düşürünce sorun çıkarıyor zaten.

senolars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞENOL
Cihazım
Redmi note 5 pr
Konular
6
Yani anladğım kadarıyla anti 4ü düşürme veya kurtulmak mümkün değil.

senolars

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ŞENOL
Cihazım
Redmi note 5 pr
Konular
6
Telefon twrp modda çok ısınıyordu. En son eu rom yükledim. Yükleme bittikten sonra rom açıldı google hesaplarını girerken takılıp kaldı. Ben de twrp moda alıp aldığım backupı yüklaedim. Backup yüklendi sorunsuz reboot etttim. Açılırken logoda bir süre bekledikten sonra tel kapandı. Yeniden başlattığımda tel açılıyor arka planda bunu anlıyorum, ama ekrana görüntü gelmiyor. Ekran mı yandı acaba. Ne yapmalıyım

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Telefon twrp modda çok ısınıyordu. En son eu rom yükledim. Yükleme bittikten sonra rom açıldı google hesaplarını girerken takılıp kaldı. Ben de twrp moda alıp aldığım backupı yüklaedim. Backup yüklendi sorunsuz reboot etttim. Açılırken logoda bir süre bekledikten sonra tel kapandı. Yeniden başlattığımda tel açılıyor arka planda bunu anlıyorum, ama ekrana görüntü gelmiyor. Ekran mı yandı acaba. Ne yapmalıyım

Zenex hocama bir danışın isterseniz

Codaman

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
2
'fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
---------------
'fastboot' iç veya dış komut olarak tanınmadı,
çalıştırılabilir program veya toplu iş dosyası.

1. aşamayı yaparken cmd yi açıyorum. Telefonu fastboot modunda açıyorum ve böyle bir yazı alıyorum. Neden acaba ?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
'fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.
---------------
'fastboot' iç veya dış komut olarak tanınmadı,
çalıştırılabilir program veya toplu iş dosyası.

1. aşamayı yaparken cmd yi açıyorum. Telefonu fastboot modunda açıyorum ve böyle bir yazı alıyorum. Neden acaba ?
Driverlerınızın yüklü olduğundan emin olun. Hem adb hem de telefon driverleriniz. Bir de fastboot devices komutu vereceksiniz. fastboot değil

Üst Alt