İnceleme Xiaomi 13 T

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Suat sarı artık çeviri yapmıyor en son miui 13te bırakmış.
2 ve özellikle 3 can sıkıcı bir sorun global rom üzerine inşa edilmiş olmasına rağmen bildirim sorunu varsa eu rom beş para etmez.sanirim global romda kalmak en doğrusu.
Bildirim sorunu çok nadiren oluyor ama oluyor. Global'den daha ağır sanki bu EU. Halbuki daha hafif olması gerek. Şu an Rus ve Global romu indirdim; Rus romunu denesem mi yoksa memnun olduğum Global'e geri mi dönsem diye düşünüyorum.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bildirim sorunu çok nadiren oluyor ama oluyor. Global'den daha ağır sanki bu EU. Halbuki daha hafif olması gerek. Şu an Rus ve Global romu indirdim; Rus romunu denesem mi yoksa memnun olduğum Global'e geri mi dönsem diye düşünüyorum.
Hocam bende yükledim beğenmedim. Dediğiniz gibi bazı sorunlar benimde canımı sıktı
1-) Yarı türkçe yarı ingilizce olması
2-) Ayarlarda bazı özellikler görünmüyor arama kısmına yazınca çıkıyor
3-) playstoreda görünmemesi gereken sistem uygulamaları görünüyor ve güncellenemiyor hata veriyor ( Mi music, Mi Tarayıcı, Mi Video)
4-) Global romdaki müzik uygulaması çok güzeldi reklamsız ve arkaplanda youtubeda müzik açabiliyordum.
5-) Galeride leica filtreleri yok.

Henüz yeni yüklediğim için bildirim sorununa birşey diyemem ama bu kadar eksiklik ve sorun içermesi benim global roma anında dönüş yapmam için yeterli. Bizim cihazda leica özellikleri olduğu için bizim cihaza asla custom rom gitmez hocam eu rom 2-3 tane getirisi varken 5 tane götürdüğü var.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Hocam bende yükledim beğenmedim. Dediğiniz gibi bazı sorunlar benimde canımı sıktı
1-) Yarı türkçe yarı ingilizce olması
2-) Ayarlarda bazı özellikler görünmüyor arama kısmına yazınca çıkıyor
3-) playstoreda görünmemesi gereken sistem uygulamaları görünüyor ve güncellenemiyor hata veriyor ( Mi music, Mi Tarayıcı, Mi Video)
4-) Global romdaki müzik uygulaması çok güzeldi reklamsız ve arkaplanda youtubeda müzik açabiliyordum.
5-) Galeride leica filtreleri yok.

Henüz yeni yüklediğim için bildirim sorununa birşey diyemem ama bu kadar eksiklik ve sorun içermesi benim global roma anında dönüş yapmam için yeterli. Bizim cihazda leica özellikleri olduğu için bizim cihaza asla custom rom gitmez hocam eu rom 2-3 tane getirisi varken 5 tane götürdüğü var.
Valla Global daha akıcıydı sanki. Şu an Rusya ve Global rom indirmiş durumdayım. Sizce hangisini kurayım hocam?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Boşuna global demiyoruz be hocam, büyük Sözü dinleyin lütfen, teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Valla Global daha akıcıydı sanki. Şu an Rusya ve Global rom indirmiş durumdayım. Sizce hangisini kurayım hocam?
Cihaz elinize fabrika çıkışlı hangi romla geldiyse onu kullanın hocam belki xiaomi bölgeye göre donanımsal yazılımsal küçük farklılıklar koymuş olabilir.
Bende global roma geri dönüyorum bootloader kilitleyip kullanacağım dersimi aldım 🤣

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Boşuna global demiyoruz be hocam, büyük Sözü dinleyin lütfen, teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Büyüğümüz sözü yere düşmez hocam. 🥰

Cihaz elinize fabrika çıkışlı hangi romla geldiyse onu kullanın hocam belki xiaomi bölgeye göre donanımsal yazılımsal küçük farklılıklar koymuş olabilir.
Bende global roma geri dönüyorum bootloader kilitleyip kullanacağım dersimi aldım 🤣
Donanımsal değişiklik yapmamıştır da Global'den memnundum, onunla devam edeyim dediğiniz gibi. Bi KernelSU kurarım en fazla, o kadar. :)

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Büyüğümüz sözü yere düşmez hocam. 🥰

Donanımsal değişiklik yapmamıştır da Global'den memnundum, onunla devam edeyim dediğiniz gibi. Bi KernelSU kurarım en fazla, o kadar. :)
Hocam model aynı olabilir ama xiaomi bölgeye göre farklı donanımlar kullanabiliyor farklı ekran paneli ram depolama alanı gibi yani muadil parçalar kullanıyor ve bazı bölgelerde daha ucuza satış yapabiliyor
Aynı modelde 3 farklı depolama çipi ve bellek markası kullanıyordu hatta ekran panelleri bile birbirinden farklıydı. Bu yüzden Cihaz global yazılımla geldiyse global rom kullanalım diyorum sürücü desteği vs daha bilmediğimiz farkında olmadığımız konular olabilir.

ceka16

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
celal
Cihazım
mi 13 ultra
Konular
7
Bende plaka atıldıktan sonra Rus a geçtim batarya daha iyi geldi

Üst Alt