Yardım Xiaomi 13 Bootloader Kilit Açmama Sorunumuz(Deneyimlerim)

Haciabey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gencay
Cihazım
Amazfit verge
Konular
0
Verdigin siteden imei sorguladim
Redmi Note 13 Pro+ 12GB 512GB 子夜黑
Bu sekilde sonuc aldim sanirim fake rom var

Hengen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hengen
Cihazım
POCO X3
Konular
1
Kardesim telefonu direncli aldim fake romu anlamam için hangi kisima bakmam gerekiyor.
Önce dediğim yerden imeilere bak, çinse fake rom vardır zaten çünkü model numarasının sonunda G var dedin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Verdigin siteden imei sorguladim
Redmi Note 13 Pro+ 12GB 512GB 子夜黑
Bu sekilde sonuc aldim sanirim fake rom var
IMEI leri kapatıp ss atar mısın?

Haciabey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gencay
Cihazım
Amazfit verge
Konular
0
Önce dediğim yerden imeilere bak, çinse fake rom vardır zaten çünkü model numarasının sonunda G var dedin.

IMEI leri kapatıp ss atar mısın?
Xiaomi'yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
Ancak satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi etkilenebilir. Bir dahaki sefere lütfen cihazın resmi global sürümünü resmi olarak yetkilendirilmiş kanallardan satın alın.

Verdiğin siteden IMEI sorgulama yaptığımda karşıma çıkan ya da bu şekilde

Hengen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hengen
Cihazım
POCO X3
Konular
1
Xiaomi'yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
Ancak satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi etkilenebilir. Bir dahaki sefere lütfen cihazın resmi global sürümünü resmi olarak yetkilendirilmiş kanallardan satın alın.

Verdiğin siteden IMEI sorgulama yaptığımda karşıma çıkan ya da bu şekilde
Cihaz çin. 1-2 hafta önce çin politikalari yüzünden, Xiaomi çin cihazlari için Bl kilidinin açılmasını baya zorlaştırdı. Çin hesabı lazım, internetten biraz araştırabilirsin.

Haciabey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gencay
Cihazım
Amazfit verge
Konular
0
Cihaz çin. 1-2 hafta önce çin politikalari yüzünden, Xiaomi çin cihazlari için Bl kilidinin açılmasını baya zorlaştırdı. Çin hesabı lazım, internetten biraz araştırabilirsin.
Cevabın icin teşekkür ederim kardeşim sağ olasın aksine cihazı da yine almıştım 2 gün önce elime geçti Magisk ile rotlayayım dedim kilidi acamayinca solugu burda aldim sansimiza küs desene. Ey Allah kardeşim verdigin bilgiler iciin

Hengen

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hengen
Cihazım
POCO X3
Konular
1
Cevabın icin teşekkür ederim kardeşim sağ olasın aksine cihazı da yine almıştım 2 gün önce elime geçti Magisk ile rotlayayım dedim kilidi acamayinca solugu burda aldim sansimiza küs desene. Ey Allah kardeşim verdigin bilgiler iciin
Rica ederim satın alırken çin olmamasına dikkat edin her zaman global alın. Bazen satıcılar bilerek söylemiyor çünkü çin cihazı daha az satıldığı için daha uygun fiyatlı oluyor ve bilerek satıcılar da onları satın alıyor. Sonrasında telefonla çok alakası olmayan kişilere fake rom yükleyerek satıyorlar. Bunun bilgisini de vermemeleri ayrı bi sıkıntı, hata sizde değil kesinlikle ancak yeni telefon alacağınizda cihazin global olup olmadigini sorun kesinlikle, ve IMEI atılmışsa da direnç işlemli mi yoksa yazılımsal IMEI mi gibi soruları da sorun. Kimisi direnci tercih etse de ben telefonun içini açtıkları için tercih etmiyorum.

Haciabey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gencay
Cihazım
Amazfit verge
Konular
0
Rica ederim satın alırken çin olmamasına dikkat edin her zaman global alın. Bazen satıcılar bilerek söylemiyor çünkü çin cihazı daha az satıldığı için daha uygun fiyatlı oluyor ve bilerek satıcılar da onları satın alıyor. Sonrasında telefonla çok alakası olmayan kişilere fake rom yükleyerek satıyorlar. Bunun bilgisini de vermemeleri ayrı bi sıkıntı, hata sizde değil kesinlikle ancak yeni telefon alacağınizda cihazin global olup olmadigini sorun kesinlikle, ve IMEI atılmışsa da direnç işlemli mi yoksa yazılımsal IMEI mi gibi soruları da sorun. Kimisi direnci tercih etse de ben telefonun içini açtıkları için tercih etmiyorum.
Sanirim benim hatamda var almadan önce arastirma geregi duymadim zahter diye bir satıcı var o sahistan aldim bundan 2 yil önceside redmi note 11 pro almistim gayet memnunum ve hala kullanıyorum. Fiyati makul geldigi icinde 13 pro almak istedim global veya cin ikisinin arasinda ciddi bir problem oldugunu suanda anlamis bulunuyorum bu benim icin tecrübe oldu tecrubeler de hatalar olmadan olmuyor :)

Üst Alt