İnceleme Xiaomi 11T veya Mediatek cihaz almayın

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Her gün yeni model çıkarınca tabi ki optimizasyon sorunu oluyor. Pek işlemci ile alakası yok. Uyarlaması yapılan işlemci için ellerinde her veri var. Mediatek veya SD olması sorun değil. Deneyimsiz çalışanlarda buna sebep olabiliyor

M2102J20SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Mi 11t, mi 10t den daha kötü. Note 11 pro, note 10 pro dan daha kötü. Poco telefonları çok araştırmadım büyük ihtimalle böyle birşey o seride de vardır. Böyle şeyler olabiliyor ama xiaomi de çok sık karşılaşıyorum. Üst model bir alt modelden nasıl daha kötü yapılır hayret ediyorum. Hiç mi test eden yok araştıran yok öneride bulunan yok ne biçim iş yapıyor bunlar anlamıyorum. Yeni telefonu çıkardığında beklesen bir süre kullanıcı yorumlarına baksan o süre içinde 5 tane daha yeni telefon çıkarıyor seri üretim fabrikaları gibi durmadan yeni telefon. Bu telefonların bir çoğunu 8.dünya ülkelerine gönderip bizim gibi ekonomisi olmayan ülkelere veriyorlar sonrada burada boş boş konuşuyoruz. Bu çıkarttığı telefonların çoğunu dünyada kullanan yoktur kendileride zaten kullanmıyor iphone dan tweet atıyorlar.

TRAlcatraz35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batu
Cihazım
Mi 6,11T
Konular
23
5 aydır kullanıyorum gayet güzel ve stabil bi cihaz aşırı memnunum.optimasyon sorunuda neymiş uygulama donsa nolur sonlandırıp yeniden çalıştırmak 2 saniye ne yani şimdi hayatımdan 2 saniye çaldı diye vazmı geçeyim.borsada 100 milyon dolarımmı varki 2 saniyede 1000 dolar kaybedeyim.hem işlemci hem batarya hemde cihazın geneli olarak parasını fazlasıyla hakediyor.hersene cihaz degiştiririm huyumdur.son 4 yıldır mi den başka kullanmadım ve o karad iyi ki son cihazım olacak sanırım. herkezede tavsiyemdir. bir telefonu çok seviyorsan senin için en iyi telefon o dur eğer bir telefonu çok sevmiyorsan senin için en iyi telefon o degildir.:)
Kusura bakmayın nesne sevmem ben,bir şeye para verdiysem sadece işini düzgün yapmasını beklerim.

Assault79

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MetinKocabay
Cihazım
Mi 13 T
Meslek
İnsan Sarrafı
Konular
35
Arkadaşlar ben redmi note 10pro kullanırken 11 pro ya geçtim.
Hani konuyu açan arkadaşa önüne gelen laf koymuş ama gerçekler öyle telefon bu işlemci ile işkenceye dönüyor.3gün kullandım dayanamadım 300 tl zararla sattım.
Bizim millete gözü kapalı yorum yapanları anlayamadım.
Emin olun redmi note 11 pro kullanırken af buyurun küfür bile ettim firmaya.yani bende konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.dediklerinin altına imzamı atarım.mediatekli cihaz almayın paranıza yazık olur.

MatkapFiko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
0
Hocam maalesef konu sahibine katılmıyorum. İşlemci optimizasyonu ile bu anlatılanların farklılıkları var. Şimdi ben bir işlemci uzmanı, bilgisayar mühendisi vs gibi ünvanlara sahip birisi değilken işlemcilerin çalışma mantığı ile ahkam kesmem doğru olmaz. Fakat gündelik, sıradan bir kullanıcı olarak ortaya atılan teze şöyle bir antitez üretebilirim;

Daha geçenlerde honor 70 kullandım, cihazda 778+ SD bir işlemci mevcut. Bu işlemci aşırı popüler ve neredeyse firmaların çoğu bu işlemciyle bir cihaz çıkardılar. Honor 70'de tiktok kullanırken, hellotalk gibi dil geliştirici uygulamaları kullanırken kanser oldum. O kadar ağır ve tepkimeleri geç veriyordu ki, Samsung'a geri dönünce farkı anladım. Samsung'da aynı SD 778 işlemciyi kullanıyordu, Honor 70 de.

Bu tamamen cihazın içerisinde bulunan arayüzün optimizasyonu ile alakalı diye düşünüyorum.

Samet0636

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samet
Cihazım
Mi 11t
Konular
6
11t instagrama girincede cok pil tuketiyor canli yayin izlerken sanki pubg oynuyormus gibi isiniyor
Aynı sorunu bende yaşıyorum kral instagram hem fazla şarj yiyor hem takılıyor sürümden kaynaklı galiba imei atılımı senin telefon
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 11t, mi 10t den daha kötü. Note 11 pro, note 10 pro dan daha kötü. Poco telefonları çok araştırmadım büyük ihtimalle böyle birşey o seride de vardır. Böyle şeyler olabiliyor ama xiaomi de çok sık karşılaşıyorum. Üst model bir alt modelden nasıl daha kötü yapılır hayret ediyorum. Hiç mi test eden yok araştıran yok öneride bulunan yok ne biçim iş yapıyor bunlar anlamıyorum. Yeni telefonu çıkardığında beklesen bir süre kullanıcı yorumlarına baksan o süre içinde 5 tane daha yeni telefon çıkarıyor seri üretim fabrikaları gibi durmadan yeni telefon. Bu telefonların bir çoğunu 8.dünya ülkelerine gönderip bizim gibi ekonomisi olmayan ülkelere veriyorlar sonrada burada boş boş konuşuyoruz. Bu çıkarttığı telefonların çoğunu dünyada kullanan yoktur kendileride zaten kullanmıyor iphone dan tweet atıyorlar.
Vallahi haklısın harbiden öyle yeni model eski modelden nasıl daha kötü gücsüz olabilir

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Genel kanı MTK cihaz alınmamaları yönünde , tercih meselesi ama gerçekten çok ilginç yorumlar var.
Videodaki incelemede kullanılan Redmi K40 Gaming cihazını 17 aydır kullanıyorum. Makina çılgın atıyor taş gibi.
Videodaki oyun genshin de oynuyorum ultra ayarlarda oldukça akıcı şekilde.

Redmi k40 gaming(poco f3 gt ile aynı Redmi k40 gaming'de oled var) Dimensty 1200 870'in karşısına konumlandırılan bir işlemci. 870-888 yerine insanlar tercih etti. Seri o kadar çok tutuldu ki 7xx serisine karşısına Mediatek dimensty 7 serilerini getirdi.

Yazın bile Adana'da 47 derecelerde geziyordu 870 ise 55-60 derecelerde. Bir sonraki tercihim de dimensty cihaz olacak.

meydeyy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
isa
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
8

Mi 11 t (21081111rg) Ahize sorunu​

telefonda konusurken karsidakinin sesi AHİZEDEN az geliyor, telefon sıfır ama bu bir sorun bence... çözümü var mı arkadaşlar lutfen yardimci olun

Merhabalar.

Mifirm sitesine girdiğimde Miui 14 Global fastboot romu siteye yüklenmiş olarak gördüm.
Denemek, flashlamak isteyen varsa diye paylaşmak istedim.
İyi forumlar.

Eea rom içinde fastboot gelmiş

Türkiye romu değil sanki Eu kodu var

Genel kanı MTK cihaz alınmamaları yönünde , tercih meselesi ama gerçekten çok ilginç yorumlar var.
Videodaki incelemede kullanılan Redmi K40 Gaming cihazını 17 aydır kullanıyorum. Makina çılgın atıyor taş gibi.
Videodaki oyun genshin de oynuyorum ultra ayarlarda oldukça akıcı şekilde.

Redmi k40 gaming(poco f3 gt ile aynı Redmi k40 gaming'de oled var) Dimensty 1200 870'in karşısına konumlandırılan bir işlemci. 870-888 yerine insanlar tercih etti. Seri o kadar çok tutuldu ki 7xx serisine karşısına Mediatek dimensty 7 serilerini getirdi.

Yazın bile Adana'da 47 derecelerde geziyordu 870 ise 55-60 derecelerde. Bir sonraki tercihim de dimensty cihaz olacak.
Yani benden mi 6 dan geçtim mi 11 t ye arkadaş MIUI 13 için haklı olabilir biraz sıkıntılı idi MIUI 14 de güncelleme gelince şimdi cihaz kendini topladı suan için performans olarak oldukça iyi mi 6 yi aratmıyor ama kim ne derse desin mi 6 nin yeri

Kadir Kılıf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir Kılıf
Cihazım
mi11t
Meslek
Öğrenci
Konular
71
Aynı sorunu bende yaşıyorum kral instagram hem fazla şarj yiyor hem takılıyor sürümden kaynaklı galiba imei atılımı senin telefon
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Vallahi haklısın harbiden öyle yeni model eski modelden nasıl daha kötü gücsüz olabilir
cihaz 11t, ekranı 60hz kullanıyorum, miui 12.5.9.0 kurulu, instagram ekran süresi bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-03-01-22-43-12-054_com.miui.securitycenter.jpg
    Screenshot_2023-03-01-22-43-12-054_com.miui.securitycenter.jpg
    154,3 KB · Görüntüleme: 33

asfadam

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Öğrenci
Konular
19
F3 den mecburen bu cihaza geçtim bariz fark var snapdragon işlemci kat kat daha iyi

Üst Alt