İnceleme Xiaomi 11T veya Mediatek cihaz almayın

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
hiç bilemiyorum mediatek kaynak kodlarını açık yayınlamadığı için uygulama geliştiricileri uygulamalarını mediatek cihazlara optimize edemiyor. hatta kimse bu yüzden custom rom da yapamıyor. snapdragon kaynak kodlarını açık yayınlıyor. bu yüzden daha iyi optimize edebiliyorlar. bunu biliyorum. fakat androidin kendisinde de bir problem var diye biliyorum. ne yaparlarsa yapsınlar kusursuz şekilde optimize olmuyor hiçbir şey, bu yüzden her zaman kasabiliyor diye duydum.
Tek çözüm iPhone sanirim

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
bu donma mediatek ile alakasız bence android bütün telefonlar donar kasar hangi işlemci ve ram miktarı olursa olsun çünkü isletim sistemi leş. yaklaşık 1 aydır iphone 13 kullanıyorum yani ayrı bi dünya. benim gibi android hastasını bile tav edebildi. yani o işletim sistemiyle alakalıdır diye düşünüyorum snapdragon telefon kullandım o da donuyordu kasmadan donmadan kullanacağın en iyi telefon iPhone. firmalar artık kendi işletim sistemini yapmalı bence android şişik bi sistem. tek eksiği 120hz yenileme hızı ama onu da hissetirmiyor akıcılığı ile.

deezy154

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yigit
Cihazım
xiaomi 11t
Konular
3
Tek çözüm iPhone sanirim
ben uzun süre iphone kullandım, bi yerden sonra onlar da kasıyor. 2-3 senede bir değiştirmen gerekiyor. ama yine de stabil. hadi diyelim kassın dedin, 2-3 sene sonra yeni güncelleme gelmiyo telefonuna ve app storedaki uygulamaları indiremez, güncelleyemez hale geliyosun. mesela google drive, twitter hiçbi şey indiremez hale gelmiştim. telefonun nokia 3310'dan farkı kalmıyo bi yerden sonra.. sürekli yeni telefon alman lazım

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
ben uzun süre iphone kullandım, bi yerden sonra onlar da kasıyor. 2-3 senede bir değiştirmen gerekiyor. ama yine de stabil. hadi diyelim kassın dedin, 2-3 sene sonra yeni güncelleme gelmiyo telefonuna ve app storedaki uygulamaları indiremez, güncelleyemez hale geliyosun. mesela google drive, twitter hiçbi şey indiremez hale gelmiştim. telefonun nokia 3310'dan farkı kalmıyo bi yerden sonra.. sürekli yeni telefon alman lazım
iphone optimizasyonunda bir android markası yok sanırım. Oneplus ve Google sizce bunlara dahil mi?

mfa5

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mİ5s-RNote8
Meslek
Öğrenci
Konular
11

TRAlcatraz35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batu
Cihazım
Mi 6,11T
Konular
23
iphone optimizasyonunda bir android markası yok sanırım. Oneplus ve Google sizce bunlara dahil mi?
Oneplus 8 serisinden sonra bozdu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

11Tden önce düşük cihazlar kullanmıştım hep ama sanki androidlerin hepsinde olan bir şey gibi
Emin ol çıktığı dönemlere göre optimizasyondan dolayı snapdragon 8 serisi genelde sağlam oluyor kaç yıl mi 6 ve mi 8 kullandım hiç bir zaman sinirlendirmimişti ikiside.Optimizasyona örnek olarak asphalt 9 da mi 6nın redmi note 11 prodan daha akıcı çalışması youtubedan bakabilirsin ikisin videosuna.

Son düzenleme:

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
hocam o süre daha uzun be hâlâ 6-6s kullananlar var 5 bile var 13 aldım mesela geçen sene çıktı rahat bi 5 sene kullanırım diye düşünüyorum. + 24 e aldım şuan 26-28k arası yani telefon hem iyi hem kâr ettiriyor ikinci el piyasası bile sıfıra yakın seneye belki 30k dan aşağı olmayacak. 1 sene kullansam garantisi devam eden teli 27-28den aşağı vermem. ayrıca yanlış anlaşılmasın ben androidi çok seviyorum iphone aldım diye övmek değil amacım android daha özgür bi sistem bana göre zaten kullanamaya da devam ediyorum.

deezy154

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yigit
Cihazım
xiaomi 11t
Konular
3
hocam o süre daha uzun be hâlâ 6-6s kullananlar var 5 bile var 13 aldım mesela geçen sene çıktı rahat bi 5 sene kullanırım diye düşünüyorum. + 24 e aldım şuan 26-28k arası yani telefon hem iyi hem kâr ettiriyor ikinci el piyasası bile sıfıra yakın seneye belki 30k dan aşağı olmayacak. 1 sene kullansam garantisi devam eden teli 27-28den aşağı vermem. ayrıca yanlış anlaşılmasın ben androidi çok seviyorum iphone aldım diye övmek değil amacım android daha özgür bi sistem bana göre zaten kullanamaya da devam ediyorum.
hocam ikinci el piyasası konusunda haklısınız ama ben kendim bu yılın ocak ayında iphone 6'dan xiaomi'ye geçtim. 2018'den beri twitter uygulaması güncelleyemiyodum. iphone 6'ya ios 13 gelmedi çünkü. 6s istisna bi örnek çünkü ona şans eseri güncelleme getirdiler. ben 4 sene sonra değiştiririm diyecekseniz ve paranız da varsa hiç düşünmeyin iphone alın zaten. jailbreak ile androidde ne yapabiliyosan iphone'da da yapabiliyosun.

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
12 pro+ 5g
Meslek
Tekniker
Konular
102
MIUI 13 kaynaklı olabilir. Mediatek (10s) kullanıyorum yağ gibi maşallah.

Üst Alt