İnceleme Xiaomi 11T veya Mediatek cihaz almayın

TRAlcatraz35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batu
Cihazım
Mi 6,11T
Konular
23
2017 model mi6dan bu cihaza geçerken çok büyük hevesle geçmiştim özellikle performans konusunde ama malesef akıcılık çok rezalet.Yanlış anlaşılmasın cihaz çok hızlı uygulama açıyor,ekran tepkimesi vb. çok iyi ama google uygulamaları dahil hemen hemen hiç bir uygulamada mediatek optimizasyonu yok.Örnek olarak chrome ve youtubeda bazen giriş seviyesi cihazlar gibi donması özellikle chromeda sayfada dolaşırken çok donuyor,abartmıyorum 5 yıllık snapdragon 835 chromeda daha akıcı çalışıyor, chromeda ana sayfada rastgele kapanma ve google klavyenin ara sıra çıkmaması(kullanınmaması),youtubeda uygulamanın ara sıra tepki vermemesi ve birçok şey,mi 6 da google uygulamaları genel olarak daha akıcı çalışıyordu.Oyunlarda da aynı durum var aspahlt 9da 60fps seçeneği var ama fps droplarla oyun 13-14fpslere kadar düşüyor,genshin impact yükledim onda da fps dalgalı 60fpsden ara ara anlık 25-30fpslere kadar düşüyor ayrıca cod mobileda ancak en düşük ayarda 60fps seçeneği var tabi eğer sadece pubg mobile oynuyorsanız bir tek onda iyi 90fps seçeneği var hatta game turbodan oyuna girerseniz oyun 120fps çalışıyor.Lafın kısası eğer benim gibi detaylı bir kullanıcıysanız KESİNLİKLE MEDIATEK CİHAZLARDAN UZAK DURUN çünkü neredeyse kimse takmıyor ve uygulamalarda optimizasyon yapılmıyor ama standart kullanıcıysanız bu durumları sıkıntı etmezsiniz.
Lütfen kimse de miui 13 buglu,senin cihaz sıkıntılı,uygulama sürümü sıkıntılı demesin şuana kadar iki kere mediatek(helio p10,dimensity 1200) üç kerede snapdragon cihaz kullandım(435,835,845) optimizasyon kavramını gayet iyi biliyorum
Aşağıyada işlemcide sıkıntı olmadığını göstermek için geekbench 5 skorumu atıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Birde yok mediatek kendini verimlilikte aştı falan diyorlar doğru değil 7nm 2020 çıkışlı sd 865den ve 870den fazla yakıyor.Bu video gibi dediğimi kanıtlayan başka videolarda var youtubedan bulabilirsiniz
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-12-01-01-00-24-021_com.primatelabs.geekbench5.jpg
    Screenshot_2022-12-01-01-00-24-021_com.primatelabs.geekbench5.jpg
    302,3 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:

plankton4164

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
mi 11t
Konular
0
üzdü hocam ama gerçekler acıdır :(

TRAlcatraz35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batu
Cihazım
Mi 6,11T
Konular
23
Araştırma sonucu chromedaki donmaları hallettim:
chrome://flags/ android surfacecontrol disable yapınca çözüldü ama ana sayfada uygulamanın rastgele kapanması hala var
Daha çözüm buldukça yazarım

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Araştırma sonucu chromedaki donmaları hallettim:
chrome://flags/ android surfacecontrol disable yapınca çözüldü ama ana sayfada uygulamanın rastgele kapanması hala var
Daha çözüm buldukça yazarım
Adı üstünde hocam optimizasyon sorunu... Optimizasyonu kendiniz yapınca yağ gibi olur :D

Ncp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ncp
Cihazım
Redmi not 4
Konular
6
Saçma bir konu olmuş yıllardır snapdragon kullanıyorum yaşadığım sorun yok burda mükemmel bir işlemciymis gibi göstermeye gerek yok ikiside babamızın malı değil

TRAlcatraz35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batu
Cihazım
Mi 6,11T
Konular
23
Saçma bir konu olmuş yıllardır snapdragon kullanıyorum yaşadığım sorun yok burda mükemmel bir işlemciymis gibi göstermeye gerek yok ikiside babamızın malı değil
Kullanıcı deneyimini paylaşmak ve bundan çıkarım yaparak fikir beyan etmek ne zaman saçma oldu? Ayrıca kullanmış olduğum qualcomunlara mükemmel demedim,buna kıyasla daha düzgün çalıştığını söyledim.Olması gereken o değil mi zaten?Düzgün çalışması.Kusura bakmada 2021de "amiral gemisi" olarak lanse edilen işlemcisi daha chromeda scroll yaparken 2017nin snapdragonunda daha fazla donarak işlem yapıyorsa benim gözümde o işlemci çok dandik bir işlemcidir,tabiki bunun en büyük sebebi uygulamaların mtkya optimize edilmeden gelmesi donanım yetmezliği falan değil.Peki niye optimize edilmiyor,işlemci umursanmıyorda ondan.En basitinden bu cihaza uygun kaç tane custom rom var :)Zaten daha bundan sonra hayatta mtk işlemcili tel almam isterse geekbenchte bile applenın 2 katı hızlı çalışıyor olsun.

DooM_67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Anıl
Cihazım
Mi Note !0 Lite
Konular
1
Mediatek işlemci batarya konusunda da kötü şimdi miui 13 şöyle böyle demeyin telefon durduğu yerde bile şarjdan gidiyor 5000 mah batarya var ama bir günü zoru görüyorum öyle oyun oynayan biride değilim hep sosyal medya ıvır zıvır

TRAlcatraz35

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Batu
Cihazım
Mi 6,11T
Konular
23
Mediatek işlemci batarya konusunda da kötü şimdi miui 13 şöyle böyle demeyin telefon durduğu yerde bile şarjdan gidiyor 5000 mah batarya var ama bir günü zoru görüyorum öyle oyun oynayan biride değilim hep sosyal medya ıvır zıvır
Ben şahsen açık ekran süresine kötü demem ama bence de tel beklemedeyken şarjı fazla gidiyor

Ncp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ncp
Cihazım
Redmi not 4
Konular
6
Kullanıcı deneyimini paylaşmak ve bundan çıkarım yaparak fikir beyan etmek ne zaman saçma oldu? Ayrıca kullanmış olduğum qualcomunlara mükemmel demedim,buna kıyasla daha düzgün çalıştığını söyledim.Olması gereken o değil mi zaten?Düzgün çalışması.Kusura bakmada 2021de "amiral gemisi" olarak lanse edilen işlemcisi daha chromeda scroll yaparken 2017nin snapdragonunda daha fazla donarak işlem yapıyorsa benim gözümde o işlemci çok dandik bir işlemcidir,tabiki bunun en büyük sebebi uygulamaların mtkya optimize edilmeden gelmesi donanım yetmezliği falan değil.Peki niye optimize edilmiyor,işlemci umursanmıyorda ondan.En basitinden bu cihaza uygun kaç tane custom rom var :)Zaten daha bundan sonra hayatta mtk işlemcili tel almam isterse geekbenchte bile applenın 2 katı hızlı çalışıyor olsun.
Ben snapdragon 845-855-865-870-888 kullandım dediğin sorunların hepsi snapdragon da da var ayrıca yüzlerce rom denedim hiç biri zaten stock romdan iyi olmuyor yani rom yüklemek zaten gereksiz ki zaten pürüzsüz stabil bir telefon istiyorsan paraya koyacaksın 50 bine iPhone 14 pro max alacaksın 😐

Üst Alt