Rehber Volte Etkinleştirme Turkcell ve Vodafone

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Vodafone de de çalıştı volte.
Apn leri komple silip resimdeki gibi
Vodafone
İnternet ve pap olarak ekledim
Volte geldi.
@zuperm arkadasımıza teşekkür ederim...
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Note 4 global cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Apn ayarı bu şekil...
Yalnız vodafonenin verdiği
İnternet live ve mms apn lerini silip...
Resimdeki gibi kendiniz apn olusturun oluyor...

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
TT konusunda sony xperia xz veya x e turktelekom volte gelirse bizede gelmiş demektir. Aynı zamanda onlara vowifi gelirse bizede getireceğim XA1 de vowifi var ama bize uymuyor 2017 modellerin içinden alamıyorum :(
çok teşekkürler
[doublepost=1512645032,1512645008][/doublepost]
Apn ayarı bu şekil...
Yalnız vodafonenin verdiği
İnternet live ve mms apn lerini silip...
Resimdeki gibi kendiniz apn olusturun oluyor...

hayırlı olsun

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Ama görüntülü aramakmistediğinde sapıtıyor telefon kapatamıyosun...
Kapatma tuşu çalışmıyor...
Karşı tarafın kapatması lazım

OtoburPirana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Z2-R3-S4
Konular
0
Arkadarşlar merak ettiğim bir kaç nokta mevcut. İlk olarak bu yöntem başka marka telefonlarda da çalışır mı? Zuk z2 kullanıyorum telefonda volte desteği var hatta mi5 ile aynı işlemci. İkincisi Bu efs explorer kullanımı nasıl araştırdım ama bir kaynak bulamadım. Telefonu nasıl bağlayacağız mesela?

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Arkadarşlar merak ettiğim bir kaç nokta mevcut. İlk olarak bu yöntem başka marka telefonlarda da çalışır mı? Zuk z2 kullanıyorum telefonda volte desteği var hatta mi5 ile aynı işlemci. İkincisi Bu efs explorer kullanımı nasıl araştırdım ama bir kaynak bulamadım. Telefonu nasıl bağlayacağız mesela?
zuk 2 yanlış bilmiyorsam snapdragonlu. dolayısıyla çalışması gerekir. işlemi nasıl yapacağınız konusunda konunun birinci sayfasında zuperm üyenin yaptığı açıklamaları okumanız gerekiyor.ancak öncelikle telefonunuzun bootloader kilidi (varsa) açık ve root'lu olması gerekir. ayrıca zuk2 nin diagnostic portunun açılabilmesi için gereken kodu bilmelisiniz. (Google'da bulabilirsiniz.) sonrasında qpst programını güvenilir sitelerden indirin, telefonun arama ekranından diag codunu girin. telefonu bilgisayara bağlayıp qpst'yi çalıştırın. herşey doğru giderse qpst telefonu tanır ve diğer işlemleri yaparsanız. dosyaları atarken 5'er bloklar halinde atın, daha fazla atarsanız hata verir. işlemlere başlamadan önce MUTLAKA EFS BACKUP ALINIZ. hatalı işlem durumunda imeilerinizi geri getirmek için gerekir. eğer bu konulara daha önce girmediyseniz, root, bootloader kilidi vb. konuları aşina değilseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz.

OtoburPirana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Z2-R3-S4
Konular
0
zuk 2 yanlış bilmiyorsam snapdragonlu. dolayısıyla çalışması gerekir. işlemi nasıl yapacağınız konusunda konunun birinci sayfasında zuperm üyenin yaptığı açıklamaları okumanız gerekiyor.ancak öncelikle telefonunuzun bootloader kilidi (varsa) açık ve root'lu olması gerekir. ayrıca zuk2 nin diagnostic portunun açılabilmesi için gereken kodu bilmelisiniz. (Google'da bulabilirsiniz.) sonrasında qpst programını güvenilir sitelerden indirin, telefonun arama ekranından diag codunu girin. telefonu bilgisayara bağlayıp qpst'yi çalıştırın. herşey doğru giderse qpst telefonu tanır ve diğer işlemleri yaparsanız. dosyaları atarken 5'er bloklar halinde atın, daha fazla atarsanız hata verir. işlemlere başlamadan önce MUTLAKA EFS BACKUP ALINIZ. hatalı işlem durumunda imeilerinizi geri getirmek için gerekir. eğer bu konulara daha önce girmediyseniz, root, bootloader kilidi vb. konuları aşina değilseniz sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Bootloader unlock imaj dosyam var ve unlock root custom gibi konularda tecrübem var. Hatta zuk z2 için kendime deep flash kablosu dahi var. Diag portunun açılabilmesi dediğiniz deep flasş kablosu ile bağlantı yapmak ile aynı şey midir onu bilmiyorum.

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Bootloader unlock imaj dosyam var ve unlock root custom gibi konularda tecrübem var. Hatta zuk z2 için kendime deep flash kablosu dahi var. Diag portunun açılabilmesi dediğiniz deep flasş kablosu ile bağlantı yapmak ile aynı şey midir onu bilmiyorum.
Telefonu pc ye bağlayıp qpst yi çalıştırın. Cihazı görürse işlem tamamdır. Kabloluk iş olduğunu sanmıyorum.

OtoburPirana

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Z2-R3-S4
Konular
0
Telefonu pc ye bağlayıp qpst yi çalıştırın. Cihazı görürse işlem tamamdır. Kabloluk iş olduğunu sanmıyorum.

QPST download modda görüyor ama bir dosya transfer ekranına gelemiyorum.
Telefonu tam olarak hangi modda bağlamam gerekiyor download mı fastboot mu yoksa açık ve usb debugging ile mi?

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
QPST download modda görüyor ama bir dosya transfer ekranına gelemiyorum.
Telefonu tam olarak hangi modda bağlamam gerekiyor download mı fastboot mu yoksa açık ve usb debugging ile mi?
qpst ye girdiğinizde üçüncü kulak start clients'i tıklayın, aşağı liste açılacak en üstte efs explorer'i görmeniz gerek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt