Rehber Volte Etkinleştirme Turkcell ve Vodafone

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Mi 6 aldığımda otomatik olarak voLTE etkinleştirdi kendi kendine Turkcell kullanıyorum bu arada. Aramalarda da 4g den düşmedi hattım. herhangi bir ayar da yapmadım

screenshot_2017-11-28-00-02-35-683_com-miui-cit-png.15218

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
" data-source="post: 202772" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
Mi 6 aldığımda otomatik olarak voLTE etkinleştirdi kendi kendine Turkcell kullanıyorum bu arada. Aramalarda da 4g den düşmedi hattım. herhangi bir ayar da yapmadım

screenshot_2017-11-28-00-02-35-683_com-miui-cit-png.15218
Sanırım mıuı 8 yada bi kısımda volte yazılımını mi6 içine koydular fakat daha sonra kalkdı diye biliyorum.
Güncelleme ile volte gidebilir bilginiz olsun...

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Sanırım mıuı 8 yada bi kısımda volte yazılımını mi6 içine koydular fakat daha sonra kalkdı diye biliyorum.
Güncelleme ile volte gidebilir bilginiz olsun...

stabil sürümünü kullanıyordum. miui 9 9.0.2.0 bir önceki sürümü olan 9.0.1.0 sürümünde de vardı.

rascal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
serdar
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
0
Turkcell için istesen var elimde ama vodafone bir hat ayarlıyamadım
turkcell için yedeği paylaşırmısınız.
[doublepost=1512060071,1512059122][/doublepost]manuel olarak ims için apn eklemek istediğimde ayarlar kaybolup kaydetmiyor (global rom ve miuipro da denedim)

zuperm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
mi5
Konular
1
qcn yedeği ims dosyalarını kapsamıyor ne yazıkki, qcn işe yaramadı efs explorer dan farklı yöntem yok, turkcell ve vodafone için konuda belirttiğim dosyaları efs explorer ile atabilirsiniz turkcell çalışıyor test ettim kullanıyorum vodafone hat bulamadığım için test edemiyorum, bierden bulunca ayarlicam, hem turkcell hem vodafone kullananlar sim1 bir için _Subscription01 uzantısı olmayan dosyaları sim2 için Subscription01 uzantısına sahip dosyaları kopyalayın, yani turkcell sim1 vodafone sim2 olsun diyelim turkcell.rar içinde _Subscription01 olmayanları yerlerine kopyalayın sim2 vodafone için voda.rar dosyasındaki _Subscription01 olan dosyaları kopyalayın zaten aynı anda sadece bir tanesi 4g çalışabiliyor yani sadece birinde volte aktif olabiliyor varsayılan internet siminiz hangisi ise o o yüzden ikisine birden gerek yok hangi hattı varsayılan internet için kullanıyor iseniz sadece onun dosyalarını atmanız yeterli bence yinede ihtiyaç duyan arkadaşlar için açıklama gereksinimi hissettim, keşke qcn ile çözebilseydik arkadaşlar daha kolay faydalanabilicekti sağlık olsun ne diyelim.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Hocam vodafone hat bulup test etmenizi beklicem..ben ddnedim ama yapamadım...artık sizi bekliyeceğim.saolun

resolute

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
resolute
Cihazım
discovery
Konular
1
qcn yedeği ims dosyalarını kapsamıyor ne yazıkki, qcn işe yaramadı efs explorer dan farklı yöntem yok, turkcell ve vodafone için konuda belirttiğim dosyaları efs explorer ile atabilirsiniz turkcell çalışıyor test ettim kullanıyorum vodafone hat bulamadığım için test edemiyorum, bierden bulunca ayarlicam, hem turkcell hem vodafone kullananlar sim1 bir için _Subscription01 uzantısı olmayan dosyaları sim2 için Subscription01 uzantısına sahip dosyaları kopyalayın, yani turkcell sim1 vodafone sim2 olsun diyelim turkcell.rar içinde _Subscription01 olmayanları yerlerine kopyalayın sim2 vodafone için voda.rar dosyasındaki _Subscription01 olan dosyaları kopyalayın zaten aynı anda sadece bir tanesi 4g çalışabiliyor yani sadece birinde volte aktif olabiliyor varsayılan internet siminiz hangisi ise o o yüzden ikisine birden gerek yok hangi hattı varsayılan internet için kullanıyor iseniz sadece onun dosyalarını atmanız yeterli bence yinede ihtiyaç duyan arkadaşlar için açıklama gereksinimi hissettim, keşke qcn ile çözebilseydik arkadaşlar daha kolay faydalanabilicekti sağlık olsun ne diyelim.
Bu işlemleri derli toplu bir anlatımla ilk mesajınıza eklerseniz daha çok kişi, daha kolay bir şekilde işlemleri yapabilir.

Anlatımlar arada kaynıyor ve önemli noktalar gözden kaçabiliyor bu şekilde.

Türkiye'de bu konuda belki de bir tek siz çözüm uretebildiniz. Özellikle teşekkür ediyorum bu değerli çalışmanız için.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Bu işlemleri derli toplu bir anlatımla ilk mesajınıza eklerseniz daha çok kişi, daha kolay bir şekilde işlemleri yapabilir.

Anlatımlar arada kaynıyor ve önemli noktalar gözden kaçabiliyor bu şekilde.

Türkiye'de bu konuda belki de bir tek siz çözüm uretebildiniz. Özellikle teşekkür ediyorum bu değerli çalışmanız için.
Aalında vakit varsa qpst kullanım ve dosya yerleştirmelerini video şekliyle yapsanız...
Daha güzel bir anlatım olur...

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
arkadaşlar ekteki dosyaları qpst den efs explorer ile sağ tıklayıp copy item from pc seçerek hepsini klasörü klasörüne atın ims apnlerinizi oluşturun ve volteniz aktif olucaktır. Turkcell kullanan arkadaşları uyarmak istiyorum. Benim volte üzerinden yaptığım görüşmeleri paketimden düşmüyor ek ücret yansıtıyor. Turkcell ile bu sıkıntıyı çözemedim. Turkcell kullanan arkadaşlar sık sık hesabım uygulamasından kontrol etsinler sıkıntı yaşadıkları an şikayet oluştursunlar. Sim kartınızı volte desteği olan bir telefondan hdses özelliğini aktifleştirin operatörnüze göre. Turk telekom kullanan arkadaşlar vodafone ayarları ile deneyebilirler. ben miui de değilim turkcelli arkadaşlar miui de sıkıntı yaşamazlar ise burdan bize bilgi aktarsınlar. Bu ve vowifi yüzündn rehberi hazırlayamadım hala uğraşıyorum. Kolay gelsin iyi forumlar
hocam tüm dosyaları telefona kopyaladım ancak "policyman" dosyasını 2048 byte'dan büyük olması nedeniyle kabul etmiyor. siz bunu nasıl aştınız? ancak volte devreye girdi. ekranda volte yazıyor. hat vodafone .teşekkürler

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Qcn dosyası beklenmekte halen daha

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt