Rehber Volte Etkinleştirme Turkcell ve Vodafone

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acemimerakli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
mi5
Konular
2
Miui 9'dan sonra VoLTE ayarı yok oldu benim telefonda.. Aynı sorunu yaşayan var mı?

Edit: Şöyle bir şey buldum
Why Volte function is disabled in the device?
1. The modem parameter is not complete and certain carriers are not supported
2. Obtaining VoLTE certification takes a lot of time and hence distributors have requested to disable it
3. Carrier's network needs improvement

Devices with Countries and Regions that support Volte:
Mi MIX 2: India, Malaysia, Hongkong, Taiwan, Cambodia, America, South Korea;
Mi 6: India, Malaysia, Hongkong,Taiwan, Cambodia, South Korea;
Mi Note 2: India, Malaysia, Hongkong, Cambodia, South Korea;
Mi A1,Mi 5s,Mi 5s Plus, Mi MIX: India, Malaysia, Hongkong, Cambodia, South Korea;
Other devices: India, Malaysia

Kaynak :
*#*#86583#*#* tuşlarsanız volte opsiyonu geri gelebilir

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Redmi 5 plus yada redmi note 5 pro gerekli dosyaları paylaşacak arkadaş var mı?

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Diğer konuda da belirttiğim gibi gerekli yedekleri alarak o konuda verdiğimiz efs dosyalarını deneyebilirsiniz. Dosyalar telefona özel değildir.

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Hocam mevcut yedeklerde şöyle bir durum var volte aktif,onda sıkıntı yok..
Lakin atıyorum samsung note 5 ile 4g üzerinden şebeke üzeri görüşme yapılmıyor..
Redmi 5 plusla bizzat kendim denedim gayet sıkıntısız görüntülü görüşme yaptım (şebeke üzeri)
Benim düşğncem bu cihazların efs dosyaları daha farklı ve daha işe yarar..
Bu telefonların dosyasını bulursak daha güzel işler yapılabilir...
Diğer konuda da belirttiğim gibi gerekli yedekleri alarak o konuda verdiğimiz efs dosyalarını deneyebilirsiniz. Dosyalar telefona özel değildir.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Hocam mevcut yedeklerde şöyle bir durum var volte aktif,onda sıkıntı yok..
Lakin atıyorum samsung note 5 ile 4g üzerinden şebeke üzeri görüşme yapılmıyor..
Redmi 5 plusla bizzat kendim denedim gayet sıkıntısız görüntülü görüşme yaptım (şebeke üzeri)
Benim düşğncem bu cihazların efs dosyaları daha farklı ve daha işe yarar..
Bu telefonların dosyasını bulursak daha güzel işler yapılabilir...

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben kendi telefonum ile samsung s6 edge ve s8 ile görüntülü görüşme yapabiliyorum. Bahsettiğiniz yada herhangi bir xiaomi cihazının turkcell için destek verdiği efs ye sahip bir cihazı yok. Zaten öyle olsaydı o cihazların efs lerini incelerdik. Bu sebeple turkcell de vilte ve vowifi çalışan snapdragon işlemcili bir telefondan efs dosyalarını çekmeye çalıştım. Bulabildiğim tek cihaz GM5 oldu onunda diag portunu açamadım. Son çare olarak Turkcell T80 model telefonun rom dosyasının içinde bulunan firmware inden paylaştığımız dosyaları çıkardım. Yani özetlersek T80 den alınma dosyalar ile şu ana kadara benim ve deneyenlerden gördüğüm kadarıyla çalışan modeller kenzo, gemini, oxygen ve hatta başka marka OnePlus3 de çalıştı. Sizin denediğiniz modellerin işlemcisi oxygen ile aynı, sıkıntının kaynağı rom olabilir ki siz miui kullanıyorsunuz sanırım. Ben uzun zamandır miui kullanmıyorum ama kendi telefonuma çıkan kapalı beta miui10 u denemek için kurdum volte ve vilte sıkıntısız çalıştı ama vowifi çalışmıyor bu tamamen romla alakalı çünkü laos yada aosp tabanlı custom romlarda hepsi çalışıyor ama mesela mi5 için custom oreo romlarda vilte çalışırken vowifi çalışanını daha bulamadık. Ayrıca bu konu ana konuya taşıntı oradaki dosyaları uyguladığınızı düşünerek yorum yapıyorum.

Gulnare

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
8.0
Cihazım
Mi A1
Konular
7
Mi a1 e 8.1 ile volte desteği gelmiş. Ama güncelleme sorunlu olunca geri çektiler. Bulunduğum yerde şebeke sorunu olduğundan vowifi lazım oluyordu. İnşallah 8.1 tekrar verirler.

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Şuan mido için çalışan dosyalar var mı? Konu çok karışık hangi dosya hangi telefonda çalışıyor bilmiyorum. Eğer volte kullanabileceğimiz başka bir yöntem varsa onu da deneyebilirim. Yeter ki çalışsın :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt