Rehber Viper4Android Miui 11/12/13 Android 10/11/12 Kurulumu

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Hocam maalesef bnde çalışmıyor . Yeni güncel magisk yüklendikten sonra çalışmamaya başladı . Android 11 im
Magisk 23 ile devam edebilirsiniz. Magisk 23 Android 12 sürümünde de çalışıyor.

Me_yus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
12
Magisk 23 ile devam edebilirsiniz. Magisk 23 Android 12 sürümünde de çalışıyor.
Komple root u kaldırdım bir süreliğine hocam 23.0 da 24.0 da bazı yönlerden kararsız çalışıyordu .

Schirip

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
14
Merhaba. Çok yararlı bir konu olmuş. Konuyu açan Save_Mi'ye emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Ben yüklemeyi başardım. Ancak bir sorunum var. Telefonumu müzik dinlemek için kulaklıktan ziyade arabada kullanıyorum. Ancak altta sekmeler olmadığı için tüm cihazları kulaklık gibi tanıyor. 1 aydır araba için hiçbir şekilde düzgün ayar yapamadım. Bir önerisi olan var mıdır? Farklı bir viper versiyonu yüklememi önerir misiniz? Telefonum mi8, miui 12.5 rom android 10. İlgilenenlere şimdiden teşekkür ederim. İyi forumlar dilerim.

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
MERHABA MIUI TÜRKİYE AİLESİ

Rootlu cihazların olmazsa olmaz ses modüllerinden olan Viper4Android Miui 12 Android 11 Destekli olarak yayımlandı.
Cihazımda Android R (11) Sürümü olmadığından dolayı modülü deneme şansım olmadı, modül hakkında herhangi bir hata bildiriminde bulunulmamış, ancak sizler herhangi bir hata ile karşılaşırsanız bildiriniz.

KURULUM
Öncelikle SELİNUXMODCHANGER uygulamasını cihaza yükleyerek PERMİSSİVE olarak ayarlayınız.
(Bir çok cihazda ve Android 11 sürümünde uygulama SELİNUXMODCHANGER yüklemesine ihtiyaç duymadan da çalışabiliyor. SELİNUXMODCHANGER kurmadan önce diğer adımları gerçekleştirip çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.)
Ardından MAGISK uygulamasına girerek modül yükleme ekranına geliniz, cihaz depolamasına indirdiğiniz AUDIO MODIFICATION LIBRARY 4.0 uygulamasını göstererek yükleyiniz.
Cihazı yeniden başlatmadan magisk ekranına geri geliniz VIPER4 ANDROID 11 dosyasınıda yükleyiniz ve cihazı yeniden başlatınız.
Ana ekrana gelen VIPER4 uygulamasını çalıştırıp root erişim izni veriniz ve sürücülerin yüklenmesini bekleyiniz, sürücü yükleme işlemi sonrasında cihaz yeniden başlayacaktır. Bu işlem sonrasında cihaz BOOTLOOP'a düşerse cihazı twrp ye alarak ADVANCE / FILE MANAGER / data / adb /modules /Viper4AndroidFX klasörü içerisinden POST-FS-DATA.SH dosyasını siliniz.
İşlemler Bu Kadar bundan sonrası için kendi profil yapılandırmanızı oluşturabilir yada örnek profil yapılandırmasından destek alabilirsiniz.

Keyifli Forumlar :)

İNDİRME BAĞLANTILARI

Kurulumda sorun yaşayanlar ekte verdiğim dosyayı da deneyebilirler.
Ekte verilen dosya yüklenirken yükseltme yapacaktır. Tüm işlemleri anlatıldığı şekilde eksiksiz yapınız, son olarak sürücüleri yükleyip cihazı yeniden başlatınız, cihaz yeniden başladığında mevcut viper4 apk dosyasını kaldırınız ve yerine bağlantıdaki uygulamayı indirip yükleyiniz. 2.7.1.6 sürümünü çalıştıramayanlar, 2.7.2.1 sürümünü kullanabilirler. 2.7.2.1 sürümünde bağlanılan donanıma göre ilgili sayfaya otomatik geçiş sağlanıyor. Ayarlarınızı buna göre yapabilirsiniz, 2.7.2.1 çalışmazsa sağ üst köşedeki çark simgesine dokunup legacy modu aktif edin.

Kurulumu başarısız olanlar için video anlatım konuya dahil edilmiştir.

*********************************************************************************************************************
Miui 13 Android 12 Kurulum

Sorunsuz bir şekilde çalıştırılan cihaz Mi 11 Lite
Miui 13 Android 12 Xiaomi.Eu 13.0.4.0 SKQMIXM (Mi Pilot)

İlk olarak cihaza yukarıda paylaştığım Audio Modification Library Yükleyin
Cihazı Yeniden başlatın ve ekte verdiğim Miui 13 Android 12_ViPER4Android_v2.7.2.1(2721) zip dosyasını indirip Magiskten yükleyin
Cihazı Yeniden başlatmadan Viper uygulamasını çalıştırın ve sürücüleri yükleyin
Cihaz yeniden başladıktan sonra Viper'ı yeniden çalıştırın ve yukarıda ki çarka dokunup legacy modu etkinleştirin.
Sürücü durumunu kontrol ettiğinizde muhtemelen durum normal değil gibi mesajlar göreceksiniz.
Magisk'i açın ve modüllerden AML (Audio Modification Library) seçin ve kaldırın
Cihazı yeniden başlatın ve Viper'ı yeniden açın, profil yapılandırmanızı isteğinize göre ayarlayın.
Sürücü durumunda sorun yaşarsanız AML'yi yeniden yükleyin.

Test Edilen Magisk Sürümü 24.1

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yalnız selinux'u izinliye ayarlamak çok riskli bunun yerine şuradaki işlemi uygulamanızı öneririm ayrıca magisk 24.1 sürümünde de çalışıyor

Schirip

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
14
Yalnız selinux'u izinliye ayarlamak çok riskli bunun yerine şuradaki işlemi uygulamanızı öneririm ayrıca magisk 24.1 sürümünde de çalışıyor
Merhaba. Bunu önerme nedeniniz güvenlik amaçlı mı? Başka bir nedeni var mı?

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Merhaba. Bunu önerme nedeniniz güvenlik amaçlı mı? Başka bir nedeni var mı?
Güvenlik için ve çalışması için ek magisk modüllerine gerek olmaması için bunu redmi 9'a uyguladım selinux zorlanıkken(enforcing) işe yaradı

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Hocam Legacy Mode nedir ? Onu aktif edince şarj tüketimi artıyor gibi geldi bana.

Mrtayfreat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 6
Konular
65
Save_Mi, legacy mode'la normal çalışması arasında bariz fark var mıdır acaba ?

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Save_Mi, legacy mode'la normal çalışması arasında bariz fark var mıdır acaba ?
Bazı android sürümlerinde sadece LEGACY Mod yani eski sürüm çalışıyor, uygulamanın güncel versiyonu uyumlu değilse sorunu uygulamayı eski sürüm modunda çalıştırarak çözebilirsiniz.

Üst Alt