Rehber TWRP Yedekle/Backup Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Wipeden kasıt veri kısmını silmek ise zaten format data onu yapıyor. Sadece cache ve dalwik ise işe yaramaz
Sistem cache ve dalvik ise işletim sistemini siler.

Format data sistemi silmeden sıfırlama yapar.

Yani risk barındırıyor ama teorik olarak olur.

oturak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
note 12 pro+ 5G
Meslek
tekniker
Konular
6
herşeyi backup alsak ne olur ki

atlas54

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Atlas
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
0
Merhaba efs yedeği almak istiyorum şuan eu romdayım telefon mi 9t pro. Eu romdayken efs yedeği aldım diyelim sonra cihazı orijinal global rom a geçirirsem ve imei işlemi yapılırsa önceki aldığım efs yedeği global rom içinde geçerli olur mu? Her rom için ayrı efs yedeği mi almak gerekli?

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
arkadaşlar lütfen yardım edin ...mi 9t cihazımı tam sistem yedeği olarak twrp üzerinden bir türlü yedekleyemedim...! yedekliyor geri yüklerken fastbootta düşüyor...kaç keredenediysem aynı....

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
arkadaşlar lütfen yardım edin ...mi 9t cihazımı tam sistem yedeği olarak twrp üzerinden bir türlü yedekleyemedim...! yedekliyor geri yüklerken fastbootta düşüyor...kaç keredenediysem aynı....
merhaba
öncelikle romu yükleyin telefonu boot edin ve twrp dönerek sadece yedeği yükleyin

bu arada yedek alırkn ve yüklerken şifrelemeler iptal olmalıdır. ekan kilidinden bahsediyorum
kolay gelsin

Edit: sadece (veri/Data) yedeğini kastettim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sistemi ayrı veriyi ayrı yüklemelisiniz.

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
merhaba
öncelikle romu yükleyin telefonu boot edin ve twrp dönerek sadece yedeği yükleyin

bu arada yedek alırkn ve yüklerken şifrelemeler iptal olmalıdır. ekan kilidinden bahsediyorum
kolay gelsin

Edit: sadece (veri/Data) yedeğini kastettim.

Sistemi ayrı veriyi ayrı yüklemelisiniz.
yani yedek alırken herşeyi tek tek mi alacağım... ör boot sekmesini ayrı...system sekmesini ayrı..Data(excl. Storage sekmesini ayrı....ve bunları geri kurarkende yine ayrı ayrı mı geri yükleyeceğim....eğer bunu demek istediyseniz bu şekilde olduğunu bilmiyoordum

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
yani yedek alırken herşeyi tek tek mi alacağım... ör boot sekmesini ayrı...system sekmesini ayrı..Data(excl. Storage sekmesini ayrı....ve bunları geri kurarkende yine ayrı ayrı mı geri yükleyeceğim....eğer bunu demek istediyseniz bu şekilde olduğunu bilmiyoordum
Hayır toplu yedek alabilirsiniz.
Fakat yüklerken veri/data telefon boot edildikten sonra yüklenmeli.

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
Hayır toplu yedek alabilirsiniz.
Fakat yüklerken veri/data telefon boot edildikten sonra yüklenmeli.
olmuyor usta .....yinede problem oluyor yedeği yüklerken.....yedeği geri yüklemenin de bir sırası var mı acaba ? sırassıyla boot/veri / sistem vs diye

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
olmuyor usta .....yinede problem oluyor yedeği yüklerken.....yedeği geri yüklemenin de bir sırası var mı acaba ? sırassıyla boot/veri / sistem vs diye

Olay basit.
1 Her zaman asıl yedek Veri/Data yedeğidir.
2 Yedek alırken tüm seçenekleri seçmeye gerek yok(Ne yaptığınızı bilmiyorsanız sadece Veri/Data Seçin)
3 Yükleme yaparken Mümkünse Romunuzu doğrudan Flash edin. Twrp üzerinden (TWRP sistem yedeğini seçmeyin(Bu çok zorunlu durumlarda başvurmanız gereken son yol))
4 Rom flashlandıktan sonra telefon bir defa açılsın; isterseniz kurulum yapabilirsiniz (tavsiyem yapmadan geri TWRP ekranına dönmek)
5
Veri / Data yedeğinizi yükleyin ve telefonu boot edin.

Not: alınan veri/ data yedeği mutlaka aynı rom veya güncelllemesine yüklenmelidir. (farklı romlarda bootloop'a düşmeniz yüksek ihtimaldir.)

Not2 : Eğer 3'üncü adıma mecbur iseniz; yine aynı olacak şekilde önce
system/sistem yedeğini yükleyip boot ederek tekrar Twrp ekranına dönüp Veri / data yedeğini yüklemeyi deneyiniz.

Son düzenleme:

rahim55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rahim
Cihazım
xaomi mi5
Konular
5
Olay basit.
2 Yedek alırken tüm seçenekleri seçmeye gerek yok(Ne yaptığınızı bilmiyorsanız sadece Veri/Data Seçin)
3 Yükleme yaparken Mümkünse Romunuzu doğrudan Flash edin. Twrp üzerinden (TWRP sistem yedeğini seçmeyin(Bu çok zorunlu durumlarda başvurmanız gereken son yol))
4 Rom flashlandıktan sonra telefon bir defa açılsın; isterseniz kurulum yapabilirsiniz (tavsiyem yapmadan geri TWRP ekranına dönmek)
5

Not: alınan veri/ data yedeği mutlaka aynı rom veya güncelllemesine yüklenmelidir. (farklı romlarda bootloop'a düşmeniz yüksek ihtimaldir.)

system/sistem yedeğini yükleyip boot ederek tekrar Twrp ekranına dönüp Veri / data yedeğini yüklemeyi deneyiniz.

pek açıklayıcı yazmışsınız teşekkür ederim... sırası ile deneyeceğim bakalım bilgi veririm duruma göre...

Olay basit.
5

şuana kadar gördüğüm kadarıyla twrp üzerinden yedek alabiliyor fakat geri yükleyemiyorum.....çok kez denedim olmadı.....
ama şöyle bir durum var ki Davinci SkyHawk Recovery/Twrp kurarak aynı yedekleme/ geri yükleme işlemini sağlıklı bir şekilde yaptım birkaç kez....
Sanırım twrp bende bir uyumsuzluk işaret ediyor...

Son düzenleme:
Üst Alt