Rehber TWRP Yedekle/Backup Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Talhaokte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
45
Backup aldım, yeni rom yükleyeceğim zaman format data ve 4 wipe yapıp yeni rom yükledim fakat beğennedim, tekrsr format data ve 4 wipe yaptım, backup telefon da hala durur mu? Yani wipe yapmak backup ı siler mi?

Mr.cakmak

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mr.Cakmak
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
5
Backup aldım, yeni rom yükleyeceğim zaman format data ve 4 wipe yapıp yeni rom yükledim fakat beğennedim, tekrsr format data ve 4 wipe yaptım, backup telefon da hala durur mu? Yani wipe yapmak backup ı siler mi?
backup alırken sd karta alırsanız silinmez
dahili depolamaya alırsanız ve dahili birimide wipe yaparsanız silinir

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Wipe yaparken internal storage seçilmezse yedeğin silinmez . Format data yapmakta herşeyi siler yedeğini başka yere alıp sonradan cihaza geri yollaman gerekir

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Hocam yedekleri aldın başka bir rom a geçtin , yedeklerimi ( uygulamalarımı ve fotoğrafları ) geri yüklerken , geri yükleme de data yı sadece seçsek yeni romda yedekler geri gelecek mi
Hocam sorunuzun cevabı biraz zor. Şöyleki aldığınız yedek sizin telefondaki resim, video, dosya vbleri yedeklemez. Sadece uygulamalarınızı, ayarları, rehber mesajlar vb gibileri yedekler. İkincisi rom değişikliğinde Datayı geri yükleyince rom tabanları farklı olabileceği için telefonda uygunsuzluk sorunu çıkarabilir. Burada alınan yedek aslında farklı rom yüklediniz ve sorun yaşadınız veya beğenmediniz eski roma geri dönerken kolaylık sağlıyor. İşin aslı rom değişikliğinde ben buradaki alınan yedeğe güvenmiyorum "swift Backup" programını kullanıyorum.

Son düzenleme:

Musty7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
9t
Konular
6
system seçeneği yok bende

Talhaokte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
45
Peki rom değiştirdim beğenmedim romu, twrp ekranına gelip ilk önce wipe edip sonra bi restore etmem gerekiyor, yoksa hiçbir şey ellemeden direk restore edince otomatikman eski sistemi romu herşeyi silip yenisini mi yüklüyor? Yani, yeni romu beğenmedikten sonraki geri yükleme adımları nelerdir?

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Peki rom değiştirdim beğenmedim romu, twrp ekranına gelip ilk önce wipe edip sonra bi restore etmem gerekiyor, yoksa hiçbir şey ellemeden direk restore edince otomatikman eski sistemi romu herşeyi silip yenisini mi yüklüyor? Yani, yeni romu beğenmedikten sonraki geri yükleme adımları nelerdir?
Eski rom kalıntıları olmaması için vipe yapmak gerekir. Ben iş sağlam olsun diye yedek oluşturduğumda kullandığım romu yükleyip telefonu başlatıyor kurulum yaptıktan sonra recoverye girip yedeği restore ediyorum.

Cimbombommm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi9t pro
Konular
13
Hocam mi9t pro eu stabil miui11 yüklü ve twrp backup bölümünde system mevcut değil system image var ve vendor image sorun ne olabilir?

Talhaokte

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Redmi note 7
Konular
45
Yani yeni romu beğenmedik, wipe yaptım, sonra twrpden eski romu yükleyip telefonun kurulumunu yapıp geri twrpye dönüp recovery mi yapmam gerekiyor? Yoksa backup romu da yedekliyor mu ve eski romu wipe ettikten sonra direk recovery yapabilirmiyiz?

Üst Alt