Rehber TWRP Yedekle/Backup Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

Ahmtpzrlk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmt
Cihazım
Mi8 lite
Konular
29
Hata nedeni birden fazla kullanıcı ekli olması olarak tanımlanıyor.

İkincil kullanıcı profilini kullandığınız uygulamlardan biri oluşturmuş olabilir. (örnk İsland)
eğer yoksa profil oluşturun restart yapın
profili kaldırın restart yapın
ardındnan TWRP yeekleme deneyin
olmaz ise terminal ile kullanıcı kaldırma yordamını izleyin. (internettte hata ile ilgili arama yaptığınızda örnekleri mevcut)
Kolay gelsin
Hocam profil falan oluşturmayı bilmiyorum ki termali denedim o da olmadi

chadow35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi Note 10
Meslek
Gümrük
Konular
3
iyi günler cihazım mi note 10, şu an kullandığım rom MIUI 11 v20.1.2 beta fakat rom u değiştirmek istiyorum. Geçeceğim rom MIUI_V11.0.3.0.PFDCNXM_MiRoom_9.0 stabil kişisel verilerimi(uygulamalar, mesajlar,rehber galeri vs) aynı şekilde kullanmak için twrp ile tam olarak ne yapmam lazım ?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
iyi günler cihazım mi note 10, şu an kullandığım rom MIUI 11 v20.1.2 beta fakat rom u değiştirmek istiyorum. Geçeceğim rom MIUI_V11.0.3.0.PFDCNXM_MiRoom_9.0 stabil kişisel verilerimi(uygulamalar, mesajlar,rehber galeri vs) aynı şekilde kullanmak için twrp ile tam olarak ne yapmam lazım ?

İlk sayfa da yazılı olan zorunlu kısımları alın yedek olarak.

Android 10dan 9'a döneceğiniz için bazı yedekler yüklenmeyebilir android sürüm değişikliğinden dolayı bilginiz olsun....

InJustice

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ogün
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Hocam şimdi örnek veriyorum cihazım Brick oldu, bu aldığımız yedekler sonucu Brick cihaz kurtarılabilir mi? Cihazım brick olmasın diye birçok ROM'u denemekten vazgeçmiştim. Şimdi cihazımı yedekliyorum TWRP ile.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam şimdi örnek veriyorum cihazım Brick oldu, bu aldığımız yedekler sonucu Brick cihaz kurtarılabilir mi? Cihazım brick olmasın diye birçok ROM'u denemekten vazgeçmiştim. Şimdi cihazımı yedekliyorum TWRP ile.

Brick olan cihaz öyle twrp den/yedekten rom yükleme ile çözülmez.

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Yedeğinizi bilgisayara alın. Olası twrp sorununda yedek emin elde olur.

Geri dönüşte önce rom kurup boot edin ardından twrp dönüp veri yükleyin. Kolay gelsin.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Brick olan cihaz öyle twrp den/yedekten rom yükleme ile çözülmez.
Evet atlamışım orayı. Fastboot ike rom yüklemek gerekir ki oda kolay iş. Hardbirick yapmayın o zor iş. headbang~~

InJustice

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ogün
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
28
Rica ederim. Fakat biraz eskidi ve yeni cihazlarda vendor kısmı artık bariz önemli oldu. İşinize yaraması dileğiyle.

Hocam ben Vendor yedeği almamıştım Data + system + boot aldım. RN7 kullanıyorum. Hardbrick harici kurtarma için çözüm olur mu yine de?

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Hocam ben Vendor yedeği almamıştım Data + system + boot aldım. RN7 kullanıyorum. Hardbrick harici kurtarma için çözüm olur mu yine de?

Telefonunuzun model olarak özel durumlarına vakıf değilim. Yedeklerde asıl önemli olan data/veri yedeğidir.

Olası sorunlarda hali hazırdaki romunuzu yükler telefonunuzu açar kurulumu gerçekleştirp, tekrar twrp'ye döner; yedeğinizi yükleryerek kaldığınız yerden devam edersiniz. Kabaca bu şekilde yürüyor yedekleme prosedürü.

Vendor'u dert etmeyin genelllikle android sürüm değişikliğinde va bazı cihazlarda sorun teşkil ediyor.
fastboot rom yüklenerek hata giderilebilir.

Hardbrick olayı başlı başına bir konu ve çoğu zaman profesyonel destek gerektirir. Yaptıklarınızdan emin olarak çalışmalarınıza başlayın.
Kolay gelsin.

Üst Alt