Recovery [TWRP] Orangefox Kurulumu Redmi5Plus (No 0mb No format data)

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Twrp kurdum yeniden başlattım telefonu .Daha sonra twrp den orange Fox u flashlamaya çalıştım fakat olmadı.bende bilgisayar dan orange Fox .img dosyasını kurdum .daha sonra telefonu yeniden başlattım .kilt ekranı gelmesi gerekio du fakat ekran da şifre isteyen bir menü geldi.Ne yaptıysam açılmadı.Altında reset phone yazan yer vardı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende telefonu miflash tool ile yeniden rom attım.
Orangefox dosyası hatalı inmiş olmalı, yoksa twrpden flash yapıldığında olması lazım

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Orangefox dosyası hatalı inmiş olmalı, yoksa twrpden flash yapıldığında olması lazım
Yok hocam benim twrp dosyasında sıkıntı yok(5 tane farklı sürüm denedim fakat sonuç aynı)
Bide benim yüklediğim twrp de şu sıkıntılar mevcuttu;
-0mb no data hatası vardı
-twrp açılırken sürekli şifre istiyordu bunun çözümü olarak format data yapmak gerekiyor fakat format data çalışmıyor.
-format data çözümü için advanced wipe dan data nın dosya biçimini değiştirmek gerekiyor fakat o da olmuyor
-Gcam zip ini flashlamıyor
Bir tek yedekleme ve magisk i kuruyor(Sadece yedek alabiliyorum daha önce yedekten kurmadığım için yedek dosyasında sorun var mı yok mu bilmiyorum)

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Yok hocam benim twrp dosyasında sıkıntı yok(5 tane farklı sürüm denedim fakat sonuç aynı)
Bide benim yüklediğim twrp de şu sıkıntılar mevcuttu;
-0mb no data hatası vardı
-twrp açılırken sürekli şifre istiyordu bunun çözümü olarak format data yapmak gerekiyor fakat format data çalışmıyor.
-format data çözümü için advanced wipe dan data nın dosya biçimini değiştirmek gerekiyor fakat o da olmuyor
-Gcam zip ini flashlamıyor
Bir tek yedekleme ve magisk i kuruyor(Sadece yedek alabiliyorum daha önce yedekten kurmadığım için yedek dosyasında sorun var mı yok mu bilmiyorum)
Hocam aynı cihazı kullanmadığımız için çok fazla yardımcı olamıyorum size , daha önce hatırlarsanız yardımcı olmaya çalıştım fakat başarılı olamamıştım

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Hocam aynı cihazı kullanmadığımız için çok fazla yardımcı olamıyorum size , daha önce hatırlarsanız yardımcı olmaya çalıştım fakat başarılı olamamıştım
Evet hocam biliyorum
Fakat bazı şeylerde olmuyormuş demek ki onu öğrendim.Bende bootloader kilidini kapattım.bu işlere tövbe ettim.Yine de her şey için sağolun.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Evet hocam biliyorum
Fakat bazı şeylerde olmuyormuş demek ki onu öğrendim.Bende bootloader kilidini kapattım.bu işlere tövbe ettim.Yine de her şey için sağolun.
Orangefox hangi sürümü yüklemiştiniz ? Redmi 5 plus için 12 adet sürüm var sadece biri düzgün çalışıyor çok düzgün. Ben sizin yerinizde olsam bütün orangefox sürümlerini tek tek denerim . Yapmanız gereken şey bl açıp linkteki sürümlerin hepsini fastboot yolu ile flashlayip kontrol etmek , baktınız olmuyor sdcard yada otg bellek kullanıp ,normal twrp kullanıp ,otg yada sdcarddaki orangefoxlari flashlayip tek tek denersiniz .

Son düzenleme:

Yargısızcem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
Xioami Redmi 6
Konular
26
Orangefox hangi sürümü yüklemiştiniz ? Redmi 5 plus için 12 adet sürüm var sadece biri düzgün çalışıyor çok düzgün. Ben sizin yerinizde olsam bütün orangefox sürümlerini tek tek denerim . Yapmanız gereken şey bl açıp linkteki sürümlerin hepsini fastboot yolu ile flashlayip kontrol etmek , baktınız olmuyor sdcard yada otg bellek kullanıp ,normal twrp kullanıp ,otg yada sdcarddaki orangefoxlari flashlayip tek tek denersiniz .

Size anlatmadığım bir kısmı söylim
Ben twrp i kurup magisk i kurdum daha sonra telefonu açtım.sonra fastboot a aldım Daha sonra cihazıma uygun olan orangefıx u kurdum . orangefox ekranı geldi daha sonra orange foxdan yeniden başlat bölümünden recovery i seçtim sonra bi baktım twrp ekranı gelmiş .Bende magisk i flashlamadım diye kalıcı olmamış dedim .Sonra telefonu yendien başalttım bu seferde orangefox un şu kilit ekranında şifre kısmı yazıyordu.En son pesettim ve bootloader kilidini kapattım:)

Yinede bana yardımcı olduğunuz için sağolun.bu yıl tövbe ettim.Sınavlarım var .önümüzdeki yaz bootloader kilidini açarım.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Size anlatmadığım bir kısmı söylim
Ben twrp i kurup magisk i kurdum daha sonra telefonu açtım.sonra fastboot a aldım Daha sonra cihazıma uygun olan orangefıx u kurdum . orangefox ekranı geldi daha sonra orange foxdan yeniden başlat bölümünden recovery i seçtim sonra bi baktım twrp ekranı gelmiş .Bende magisk i flashlamadım diye kalıcı olmamış dedim .Sonra telefonu yendien başalttım bu seferde orangefox un şu kilit ekranında şifre kısmı yazıyordu.En son pesettim ve bootloader kilidini kapattım:)

Yinede bana yardımcı olduğunuz için sağolun.bu yıl tövbe ettim.Sınavlarım var .önümüzdeki yaz bootloader kilidini açarım.
Siz bilirsiniz hocam , sınavlarınız varsa tabiki önemli olan sınavlar

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Yeni arayüz ile çalışan , dokunmatik sorunu ve 0mb sorunu olmayan orangefox r10-rc3 Beta sürümü konuya eklendi

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Sekko hocam rica etsem Orangefox 8.3'ün linkini düzeltebilir misiniz? Minimal ADB and Fastboot linki ile aynı karışmış olmalı

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Sekko hocam rica etsem Orangefox 8.3'ün linkini düzeltebilir misiniz? Minimal ADB and Fastboot linki ile aynı karışmış olmalı
Düzeltildi hocam dikkatiniz için teşekkürler, sanırım son düzenleme yaptığımda bozmușum

Üst Alt