Recovery [TWRP] Orangefox Kurulumu Redmi5Plus (No 0mb No format data)

prodroandro

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
76
Rootsuz kuruluyor mu? Ve bl siz.

muharremdemirr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muharrem
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Orangefox yüklüyken telefona gelen güncellemeleri nasil yükleriz?

kartal3x

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kartal
Cihazım
Poco F5
Konular
1
10.0 versiyonu çıkmış yükledim telefonuma güzel çalışıyor

musttafa6816

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
6
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba arkadaşlar forumda twrp ile ilgili bir sürü versiyon ve bir sürü konu var fakat stabil çalışan herhangi bir twrp görmedim. Birisinde twrp girmek üzereyken siyah ekranda kaldığını gözlemledim, birinde dokunmatik çalışmadı, diğerlerinde ise 0mb sorunu çıkıyor ve format data yapsanız dahi romu yükledikten sonra eski haline geri dönüyor. Bugün sizlere redmi 5 plus için sorunsuz orangefox nasıl yüklenir onu anlatacağım.
Öncelikle BL KİLİDİ açık olmalıdır.
Linklerdeki dosyaları indiriyoruz. Orangefox'un 8.3 unified versiyonunu indiriyoruz.
Orangefox 8.3 unified

Minimal ADB and Fastboot(ADB)

Pdanet

Magisk 19.3

İndirdiğimiz ADB exe dosyasını bilgisayarımıza kuruyoruz , orangefox image (recovery.img) dosyasını rardan çıkarıyoruz ve masaüstüne gelen Minimal ADB and Fastboot kısayolunun dosya konumuna atıyoruz
Anadizin yolu; C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot

Şimdi telefonumuzu kapatıyoruz ve ses kısma+power butonlarına fastboot ekranını görene kadar basılı tutuyoruz ve hemen kablo ile bilgisayara bağlıyoruz .
Fastboot ekranı telefonda açık kalacak.

Minimal ADB and Fastboot klasörünün içine girip shift tuşuna basılı tutarak sağ tık yapıp komut penceresini burada aça basıyoruz ve şu satırı yazıyoruz ;

fastboot flash recovery recovery.img
Entera basıyoruz ve yüklenmesini bekliyoruz. Bir kaç saniye içerisinde yüklenecektir.

Şimdi ses açma+power" butonlarına MI logosunu görene kadar basılı tutuyoruz , MI logosu çıktığında butonları bırakıyoruz kısa süre içerisinde Orangefox Recovery açılacaktır. Dünya tuşuna basıp dil seçebilirsiniz.
Diğer twrplerdeki gibi şifre istemez, FORMAT DATA yapmanıza gerek yoktur. Bazı durumlarda magisk yüklemeden twrp kalıcı olmuyor yada boot ekranında kalıyor. Bunun içinde konu içinde verdiğim magisk 19.3 dosyasını yükle (install) bölümünden yüklemelisiniz.

Not:Eğer ki hali hazırda bir twrp kurulu ise twrp'ye girip yükle bölümünün image kısmından telefonun hafızasına çıkarttığınız recovery.img dosyasını yükleyebilirsinuz. Yüklendikten sonra 10 15 saniye kendi kendine geri sayıma geçecek ve kendi kendine restart atıp orangefox sorunsuz olarak açılacaktır.

Bunun ile yapabilecekleriniz
-Gcam için camera2api kurma
-Root yapma
-Rom yükleme
-Magisk modül yükleme vb...
Merhaba hocam orange fox twrp uzerınden magısk ıle rootlama işlemi yapılırsa saglıklı olurmu.Bi yerinde magisk ve supersu görmüştüm.Bahsettiğim şey install edilmeden

Son düzenleme:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Merhaba hocam orange fox twrp uzerınden magısk ıle rootlama işlemi yapılırsa saglıklı olurmu.Bi yerinde magisk ve supersu görmüştüm.Bahsettiğim şey install edilmeden
Üstte kahve fincanı işareti gibi bir işaret var oradan görmüşsünüzdür, ben bir kere denedim hata verdi manuel yapıyorum, birde 8.3 sürümü biraz eski bir sürüm olduğu için magisk de eskidir, olsa bile telefonu açıp magisk girdiğinizde güncelleme verecek ve tekrar twrp'ye atacaktır. Bence bu kadar uğrasa lüzum yok 19.3sürümünü flashlayın ve bitsin

musttafa6816

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
6

Twrp üzerinden kahve issre
Üstte kahve fincanı işareti gibi bir işaret var oradan görmüşsünüzdür, ben bir kere denedim hata verdi manuel yapıyorum, birde 8.3 sürümü biraz eski bir sürüm olduğu için magisk de eskidir, olsa bile telefonu açıp magisk girdiğinizde güncelleme verecek ve tekrar twrp'ye atacaktır. Bence bu kadar uğrasa lüzum yok 19.3sürümünü flashlayın ve bitsin
Teşekkürler hocam yaptım sorun çıkmadı iyi aksamlar

Üst Alt