Recovery [TWRP] Orangefox Kurulumu Redmi5Plus (No 0mb No format data)

rtsbora

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
rtsbora
Cihazım
android
Konular
3
Arkadaşlar Miflash ile miui rom kurup üzerine tekrar Orangefox kurdum. Magisk de yükledim. Lakin eskiden Orangefox açıkken usb kablo ile pcye takınca dosya aktarım modu devreye giriyordu ve cihaz içine rom atabiliyordum. Şimdiyse bunu yapamıyorum. Kablo ile bağlayınca sadece şarj oluyor. Bu sorun sadece Orangefox içindeyken var. Miui sistem arayüzü açıkken sorun yok. Bunu nasıl düzeltebilirim? Orangefox ayarlarını kurcaladım ama bulamadım.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Arkadaşlar Miflash ile miui rom kurup üzerine tekrar Orangefox kurdum. Magisk de yükledim. Lakin eskiden Orangefox açıkken usb kablo ile pcye takınca dosya aktarım modu devreye giriyordu ve cihaz içine rom atabiliyordum. Şimdiyse bunu yapamıyorum. Kablo ile bağlayınca sadece şarj oluyor. Bu sorun sadece Orangefox içindeyken var. Miui sistem arayüzü açıkken sorun yok. Bunu nasıl düzeltebilirim? Orangefox ayarlarını kurcaladım ama bulamadım.
Geliştirici seçenekleri - Usb hata ayıklama açık mı?

Enes2103

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco F2 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Sekko hocam yöntem 1deki gibi yapacağım yani twrp kurulu da hiçbir şey yüklemeden direkt install image den recoveryi flashlayınca orangefox kuruluyor mu tam anlayamadım?

mehmet_bayram

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
60
Hocam biraz geç kalmışım sanırım ama mount kısmından mtp yi kapatıp tekrar açmayı deneyin ben böyle çözmüştüm sorunu

Alper2001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Not 6 Pro
Konular
3

-Dahili hafıza 0mb sorunu

-Dokunmatik sorunu

-Twrp girerken siyah ekranda kalması ve wipe yapmamanıza rağmen tüm verilerin silinmesi

[Yöntem:1][TWRP KURULU İSE]
-Telefonu kapatın
Ses açma +power butonlarına basarak cihazi twrp moduna alın
-İnstall kısmından resimlerdeki işlemleri yapın

Size yükleme yerini soracaktır seçenekler içinden RECOVERY olanı seçiniz.

Yüklendiğinde geri sayıma geçecek ve otomatik restart atıp orangefox sorunsuz olarak açılacaktır.
Not: 0MB sorunu var ise indirdiğiniz dosyayı usb otg bellek yada sdcarda atarak yüklemeyi yapınız

[Yöntem 2][HİÇ TWRP KURULMADI İSE]

Öncelikle BL KİLİDİ açık olmalıdır.
-Linklerdeki dosyaları indiriyoruz.
Not: Orangefox'un 8.3 unified/r10-rc3 versiyonunu indiriyoruz.

-İndirdiğimiz ADB exe dosyasını bilgisayarımıza kuruyoruz

-Orangefox img (recovery.img) dosyasını rardan çıkarıyoruz ve masaüstüne gelen Minimal ADB and Fastboot kısayolunun dosya konumuna atıyoruz
[Anadizin yolu; C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot]

-Şimdi telefonumuzu kapatıyoruz ve ses kısma+power butonlarına fastboot ekranını görene kadar basılı tutuyoruz ve hemen kablo ile bilgisayara bağlıyoruz . Fastboot ekranı telefonda açık duracak.

-Minimal ADB and Fastboot klasörünün içine girip shift tuşuna basılı tutarak sağ tık yapıp komut penceresini burada aça basıyoruz ve şu satırı yazıyoruz ;
fastboot flash recovery recovery.img

-Entera basıyoruz ve yüklenmesini bekliyoruz. Bir kaç saniye içerisinde yüklenecektir.

-Şimdi ses açma+power" butonlarına MI logosunu görene kadar basılı tutuyoruz , MI logosu çıktığında butonları bırakıyoruz kısa süre içerisinde Orangefox Recovery açılacaktır.
Official twrplerdeki şifreleme sorunu yoktur, her rom yüklemenizde FORMAT DATA yapmanıza gerek yoktur.
Global romda orangefox kalıcı olması için magisk yuklemelisiniz aksi takdirde silinecek ve fastboot ile işlemleri tekrar yapmak zorunda kalırsınız

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam Allah sizden razı olsun. En son rom değiştirecektim, dedim orangefox deniyim valla direkt sorun düzeldi, çok teşekkürler...

Umut Cecen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
UMUT
Cihazım
xiaomi red mi 5
Konular
0

-Dahili hafıza 0mb sorunu

-Dokunmatik sorunu

-Twrp girerken siyah ekranda kalması ve wipe yapmamanıza rağmen tüm verilerin silinmesi

[Yöntem:1][TWRP KURULU İSE]
-Telefonu kapatın
Ses açma +power butonlarına basarak cihazi twrp moduna alın
-İnstall kısmından resimlerdeki işlemleri yapın

Size yükleme yerini soracaktır seçenekler içinden RECOVERY olanı seçiniz.

Yüklendiğinde geri sayıma geçecek ve otomatik restart atıp orangefox sorunsuz olarak açılacaktır.
Not: 0MB sorunu var ise indirdiğiniz dosyayı usb otg bellek yada sdcarda atarak yüklemeyi yapınız

[Yöntem 2][HİÇ TWRP KURULMADI İSE]

Öncelikle BL KİLİDİ açık olmalıdır.
-Linklerdeki dosyaları indiriyoruz.
Not: Orangefox'un 8.3 unified/r10-rc3 versiyonunu indiriyoruz.

-İndirdiğimiz ADB exe dosyasını bilgisayarımıza kuruyoruz

-Orangefox img (recovery.img) dosyasını rardan çıkarıyoruz ve masaüstüne gelen Minimal ADB and Fastboot kısayolunun dosya konumuna atıyoruz
[Anadizin yolu; C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot]

-Şimdi telefonumuzu kapatıyoruz ve ses kısma+power butonlarına fastboot ekranını görene kadar basılı tutuyoruz ve hemen kablo ile bilgisayara bağlıyoruz . Fastboot ekranı telefonda açık duracak.

-Minimal ADB and Fastboot klasörünün içine girip shift tuşuna basılı tutarak sağ tık yapıp komut penceresini burada aça basıyoruz ve şu satırı yazıyoruz ;
fastboot flash recovery recovery.img

-Entera basıyoruz ve yüklenmesini bekliyoruz. Bir kaç saniye içerisinde yüklenecektir.

-Şimdi ses açma+power" butonlarına MI logosunu görene kadar basılı tutuyoruz , MI logosu çıktığında butonları bırakıyoruz kısa süre içerisinde Orangefox Recovery açılacaktır.
Official twrplerdeki şifreleme sorunu yoktur, her rom yüklemenizde FORMAT DATA yapmanıza gerek yoktur.
Global romda orangefox kalıcı olması için magisk yuklemelisiniz aksi takdirde silinecek ve fastboot ile işlemleri tekrar yapmak zorunda kalırsınız

gafari02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gaffari
Cihazım
red mi 5
Konular
0
mi 5 plus telefonumda ekranda mı yazısı alt kısımda da unlocked yazıyor fastboot a gırıyorb ama recovery moda gırmıyor çözüm önerisi olan varmı

Üst Alt