Rehber Twrp ile Sorunsuz Rom Kurma Yöntemi (Video)

mlerkoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Tüm MİUİ tabanlı rom geçişlerinde ( E.U.Rom'an-Mi-Room'a, RevOs'dan- Masik rom'a vs gibi)

Beta'dan Stabil'e, Stabil'den Beta'ya bu yöntem ile geçiş yapmak en sağlıklı,en sorunsuz,en temiz geçiş olur..

Twrp sürümünüz güncel olsun ve yükleyeceğiniz rom dosyasını mümkünse PC üzerinden indirin.

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Tuş kilidi,ekran deseni,parmak izi vs varsa kaldırın..

Kesinlikle ROM dosyasını hemen telefona atmayın.

Format data
yaptıktan sonra atacaksınız rom dosyasını.

Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun) Twrp menüsüne girin.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz.

Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz telefon kapanıp twrp yeniden başlıyor.

2- Twrp açıldıktan sonra Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) sildikten sonra

twrp ana ekrana gelip yükleyeceğimiz rom ve isteğe bağlı magisk (root) dosyalarını telefon hafızasına atıyoruz.

Twrp ana ekranda install kısmından XXXX rom dosyasını flashlıyoruz.

İsteğe bağlı olarak da rom kurma işlemi bittikten sonra tekrar

Twrp ana ekrana gelip install kısmından magisk(root) flashlıyoruz ve işlem bitimi

Wipe cache/Dalvik yapıp ve Reboot-System yapıyoruz....

İlk açılış 5-10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...​

NOT: Twrp üzerinden yapılan işlemlerde İMEİ SİLİNMEZ
Merhaba hocam size bi konuda danışmak istiyorum , şimdi araştırdığım kadarıyla eğer aosp tabanlı rom yüklenmeyecekse wipe-format data- yes yapıp reboot-recovery yapınca direk rom flashlanıyormuş bu doğru mu ? yine mesela sizinki de de 4lü wipe dedikleri yapanlar da var bazıları bu ikisini de yapıyor, farkı ne peki hocam ? Sadece ilk dediğimi yapsam sıkınyı olur mu mıuı globelden (v11 -pie) , eu.rom 12 beta/kararlı romlara geçmek istediğimde ? Yani bu iki yöntemin farkı ne sadece format datayla, 4lü wipe yapmanın farkı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Tüm MİUİ tabanlı rom geçişlerinde ( E.U.Rom'an-Mi-Room'a, RevOs'dan- Masik rom'a vs gibi)

Beta'dan Stabil'e, Stabil'den Beta'ya bu yöntem ile geçiş yapmak en sağlıklı,en sorunsuz,en temiz geçiş olur..

Twrp sürümünüz güncel olsun ve yükleyeceğiniz rom dosyasını mümkünse PC üzerinden indirin.

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Tuş kilidi,ekran deseni,parmak izi vs varsa kaldırın..

Kesinlikle ROM dosyasını hemen telefona atmayın.

Format data
yaptıktan sonra atacaksınız rom dosyasını.

Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun) Twrp menüsüne girin.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz.

Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz telefon kapanıp twrp yeniden başlıyor.

2- Twrp açıldıktan sonra Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) sildikten sonra

twrp ana ekrana gelip yükleyeceğimiz rom ve isteğe bağlı magisk (root) dosyalarını telefon hafızasına atıyoruz.

Twrp ana ekranda install kısmından XXXX rom dosyasını flashlıyoruz.

İsteğe bağlı olarak da rom kurma işlemi bittikten sonra tekrar

Twrp ana ekrana gelip install kısmından magisk(root) flashlıyoruz ve işlem bitimi

Wipe cache/Dalvik yapıp ve Reboot-System yapıyoruz....

İlk açılış 5-10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...​

NOT: Twrp üzerinden yapılan işlemlerde İMEİ SİLİNMEZ
Merhaba hocam size bi konuda danışmak istiyorum hocam şuan android 9 kullanıyorum mıyı global v11 rom var ben mıuı 12 olan herhangi bir rom kurduğumda direk android 10'a mı yükseliyor? , şimdi araştırdığım kadarıyla eğer aosp tabanlı rom yüklenmeyecekse wipe-format data- yes yapıp reboot-recovery yapınca direk rom flashlanıyormuş bu doğru mu ? yine mesela sizinki de de 4lü wipe dedikleri yapanlar da var bazıları bu ikisini de yapıyor, farkı ne peki hocam ? Sadece ilk dediğimi yapsam sıkınyı olur mu mıuı globelden (v11 -pie) , eu.rom 12 beta/kararlı romlara geçmek istediğimde ? Yani bu iki yöntemin farkı ne sadece format datayla, 4lü wipe yapmanın farkı

Son düzenleme:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Merhaba hocam size bi konuda danışmak istiyorum , şimdi araştırdığım kadarıyla eğer aosp tabanlı rom yüklenmeyecekse wipe-format data- yes yapıp reboot-recovery yapınca direk rom flashlanıyormuş bu doğru mu ? yine mesela sizinki de de 4lü wipe dedikleri yapanlar da var bazıları bu ikisini de yapıyor, farkı ne peki hocam ? Sadece ilk dediğimi yapsam sıkınyı olur mu mıuı globelden (v11 -pie) , eu.rom 12 beta/kararlı romlara geçmek istediğimde ? Yani bu iki yöntemin farkı ne sadece format datayla, 4lü wipe yapmanın farkı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba hocam size bi konuda danışmak istiyorum hocam şuan android 9 kullanıyorum mıyı global v11 rom var ben mıuı 12 olan herhangi bir rom kurduğumda direk android 10'a mı yükseliyor? , şimdi araştırdığım kadarıyla eğer aosp tabanlı rom yüklenmeyecekse wipe-format data- yes yapıp reboot-recovery yapınca direk rom flashlanıyormuş bu doğru mu ? yine mesela sizinki de de 4lü wipe dedikleri yapanlar da var bazıları bu ikisini de yapıyor, farkı ne peki hocam ? Sadece ilk dediğimi yapsam sıkınyı olur mu mıuı globelden (v11 -pie) , eu.rom 12 beta/kararlı romlara geçmek istediğimde ? Yani bu iki yöntemin farkı ne sadece format datayla, 4lü wipe yapmanın farkı

Format data yaptığınızda SİSTEM/ROM silinmez.

4 wipe yaptığınızda sistem /rom silinir ve temiz bir şekilde yeni romu yüklersiniz...

mlerkoc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Format data yaptığınızda SİSTEM/ROM silinmez.

4 wipe yaptığınızda sistem /rom silinir ve temiz bir şekilde yeni romu yüklersiniz...
Peki hocam şimdi android 10 tabanlı rom attığımızda androidimizde mi yükseliyor ?

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

NUSH

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mİ 9T PRO
Konular
9
ağam sen çok güzel bir insansın :) eski bilgilerimi tazelettin unutmuşuz, samsung note 4 ten beri twrp kurcalamamıştım, sorunsuz yükledim cihazıma, seviliyorsun handshake~~

Gostaryo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aykut
Cihazım
Resmi not 8
Konular
0
adamsınn stoya

Razem