Rehber Twrp ile Sorunsuz Rom Kurma Yöntemi (Video)

ByMuro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
muharrem
Cihazım
Mı note 3
Konular
0
Konuyla ilgili bilgisi olmayanlar için çok açıklayıcı bir metin olmuş elinize sağlık

Djkjmer25

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi8
Konular
19
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Arkadaslar miui dan aosp roma geçicektim 4 wipryi secerek yaptım burda kaldı acılmıyo ne yapmam gerek acil yardım

Furkan1279

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
redmi not 9 pro
Konular
0

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Tüm MİUİ tabanlı rom geçişlerinde ( E.U.Rom'an-Mi-Room'a, RevOs'dan- Masik rom'a vs gibi)

Beta'dan Stabil'e, Stabil'den Beta'ya bu yöntem ile geçiş yapmak en sağlıklı,en sorunsuz,en temiz geçiş olur..

Twrp sürümünüz güncel olsun ve yükleyeceğiniz rom dosyasını mümkünse PC üzerinden indirin.

Rom kurulurken verileriniz silinecek, resim, video, müzik vs varsa PC’ye yedek alın..

Tuş kilidi,ekran deseni,parmak izi vs varsa kaldırın..

Kesinlikle ROM dosyasını hemen telefona atmayın.

Format data
yaptıktan sonra atacaksınız rom dosyasını.

Cihazı kapatıp ( Güç tuşu ve ses + arttırma tuşuna basılı tutun) Twrp menüsüne girin.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz.

Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz telefon kapanıp twrp yeniden başlıyor.

2- Twrp açıldıktan sonra Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) sildikten sonra

twrp ana ekrana gelip yükleyeceğimiz rom ve isteğe bağlı magisk (root) dosyalarını telefon hafızasına atıyoruz.

Twrp ana ekranda install kısmından XXXX rom dosyasını flashlıyoruz.

İsteğe bağlı olarak da rom kurma işlemi bittikten sonra tekrar

Twrp ana ekrana gelip install kısmından magisk(root) flashlıyoruz ve işlem bitimi

Wipe cache/Dalvik yapıp ve Reboot-System yapıyoruz....

İlk açılış 5-10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...​

NOT: Twrp üzerinden yapılan işlemlerde İMEİ SİLİNMEZ
Bu islemlerden sonra twrp gider mi? Bir de mi 11 globalden mi12 global e gecmek icin de ayni islemler mi gerekir

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bu islemlerden sonra twrp gider mi? Bir de mi 11 globalden mi12 global e gecmek icin de ayni islemler mi gerekir

Stock/Global/Orijinal/Fabrika rom atılacaksa ve root (magisk) yüklenmez ise TWRP gider.

Stock/Global/Orijinal/Fabrika romları Twrp değil CMD / Mi-flash / XiaomiTool ile yüklenmesi daha sağlıklı,daha sorunsuz bir yükleme olur...

Furkan1279

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
redmi not 9 pro
Konular
0
Stock/Global/Orijinal/Fabrika rom atılacaksa ve root (magisk) yüklenmez ise TWRP gider.

Stock/Global/Orijinal/Fabrika romları Twrp değil CMD / Mi-flash / XiaomiTool ile yüklenmesi daha sağlıklı,daha sorunsuz bir yükleme olur...

Oncelikle tesekkur ederim verdiginiz bilgilerden dolayi cihazmda imei var twrp kaldirip guncellemeleri ole alsam bi sıkntı olur mu bir de twrp nasil kaldirabilirim tskler

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Oncelikle tesekkur ederim verdiginiz bilgilerden dolayi cihazmda imei var twrp kaldirip guncellemeleri ole alsam bi sıkntı olur mu bir de twrp nasil kaldirabilirim tskler
Stoya hocamız size söylemiş twrp nin gideceğiniz orada da 3 tane yöntem vermiş onlaradan birini kullanabilirsiniz.

Furkan1279

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
redmi not 9 pro
Konular
0
Stoya hocamız size söylemiş twrp nin gideceğiniz orada da 3 tane yöntem vermiş onlaradan birini kullanabilirsiniz.
Anladim ama guncellemeleri normal yoldan aldigimizda bi skıntı olur mu onu ogrenemedim .cihazmda imei oldugu icin bi skıntı yasarmiyim

Üst Alt