Rehber Twrp ile Sorunsuz Rom Kurma Yöntemi (Video)

bebahce1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
M2007J3SG
Konular
1
Bugün eu12 yuklemeye çalışırken 4 wipe yaptığımda hata verdi. 3 taneyi tek tek yaptım sıkıntı olmadı ama system wipe yapınca hata verdi. Ayrıca full yedek almıştım geri yükleme yapmadı.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bugün eu12 yuklemeye çalışırken 4 wipe yaptığımda hata verdi. 3 taneyi tek tek yaptım sıkıntı olmadı ama system wipe yapınca hata verdi. Ayrıca full yedek almıştım geri yükleme yapmadı.

Telefon nedir ?

bebahce1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
M2007J3SG
Konular
1

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104

Aynı cihazı kullanıyoruz cihaz ana konusunda 2 adet konum var ve o konularda yer alan yükleme talimatlarına uyarak rom yükleyin.

Telefonda kullanılan twrp STABİL olmadığı için bu tür hatalar alıyorsunuz, stabil sürüm twrp ne zaman çıkar bilinmez ama o zamana kadar beklemeniz gerekir.

bebahce1907

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
M2007J3SG
Konular
1
Oradan yükledim zaten hocam. Galiba bizim twrp başka bi telefondan uyarlanmış k30 falan yazıyordu.

Teşekkürler.

NedStark

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note 105G
Meslek
ÖGG
Konular
5
İzlediğim en iyi anlaşılır rehber teşekkürler hocam

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
16 sayfanın hepsine bakmadım ama ekleme yapmak istiyorum. Tüm rom yüklemelerinde format data yapmaya gerek yok.format data demek tüm verilerin silinmesi demek,yada herşeyi silmeden önce deli gibi yedeklemek demek.ayrıca format data yaptıktan sonra 4 wipe yapmaya gerek yok.format data zaten son nokta,bu işlemi yaptıktan sonra temizleyecek birşey kalmıyor zaten.mesela eu beta kullanan birinini aynı romun üst sürümüne geçerken wipe yapmasına gerek yok.eğer eu beta dan mesela masik roma geçiş yapılıyorsa 4 wipe yeterli format data ya gerek yok.format data sadece custom romdan stock roma yada tam tersi geçişlerde gerekir ve ayrıca tertemiz kurulum yapmak isteyenler hangi romdan hangi roma geçerse geçsin eğer tertemiz bir kurulum istiyorlarsa format data yapabilirler.konu için de çok teşekkür ederim hocam.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
16 sayfanın hepsine bakmadım ama ekleme yapmak istiyorum. Tüm rom yüklemelerinde format data yapmaya gerek yok.format data demek tüm verilerin silinmesi demek,yada herşeyi silmeden önce deli gibi yedeklemek demek.ayrıca format data yaptıktan sonra 4 wipe yapmaya gerek yok.format data zaten son nokta,bu işlemi yaptıktan sonra temizleyecek birşey kalmıyor zaten.mesela eu beta kullanan birinini aynı romun üst sürümüne geçerken wipe yapmasına gerek yok.eğer eu beta dan mesela masik roma geçiş yapılıyorsa 4 wipe yeterli format data ya gerek yok.format data sadece custom romdan stock roma yada tam tersi geçişlerde gerekir ve ayrıca tertemiz kurulum yapmak isteyenler hangi romdan hangi roma geçerse geçsin eğer tertemiz bir kurulum istiyorlarsa format data yapabilirler.konu için de çok teşekkür ederim hocam.

Farklı rom geçişlerinde sıkıntı, donma, kasma vs olmasın diye temiz kurulum öneriyoruz o da format data/yes + 4 wipe ile olur.

Custom veya Aosp romlardan fabrika roma twrp yerine mi flash,xiaomitool veya CMD yöntemi ile geçiş yapmak en sıkıntısız,sorunsuz ve temiz geçiş olur.....

Teşekkürler,keyifli forumlar...

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Farklı rom geçişlerinde sıkıntı, donma, kasma vs olmasın diye temiz kurulum öneriyoruz o da format data/yes + 4 wipe ile olur.

Custom veya Aosp romlardan fabrika roma twrp yerine mi flash,xiaomitool veya CMD yöntemi ile geçiş yapmak en sıkıntısız,sorunsuz ve temiz geçiş olur.....

Teşekkürler,keyifli forumlar...

Üst Alt