Rehber Twrp ile Sorunsuz Rom Kurma Yöntemi (Video)

h_k_yavuz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
HAYRETTİN
Cihazım
XİOAMİ Mİ A1
Konular
9
Sim kartı etkinleştirin

Sim etkinleştirme açık zaten. Yinede buradakileri tekrar yaptım ama sonuç yok yine.

Hakank4v4k

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan kavak
Cihazım
Redmi note 7
Konular
10
Hocam pc üzerinden indirmenin farkı nedir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Elinize sağlık, anlatım başarılı, kolay ve anlaşılır olmuş.

Bir soru da ben sorayım. Telefonda son TWRP ve RevengeOS 3.2 Android 10 yazılım yüklü. Herhangi bir android 9 yazılımı yine TWRP ile yüklersek, android 10'dan android 9'a inmek sorun olur mu ?
Nasıl rom İyi mi

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Ellerinize sağlık hocam

Nur47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nur
Cihazım
Note cc9
Konular
0
Elinize agzınıza saglık anlatım ve sunumunuz için eyvalla
benim cihazım MI CC9 PRO olan çin modeli MUIU SURUMU 11.0.7.0(PFDCNXM) Sürümü yüklü android sürümü 9 PKQ1.190302 İMEİ bilindik yol brn bu cihazım goncelikle günceleme sonra euro romdan global roma yükleye bilirmiyim acemiyim ilk yapılan işlemleri dısarda yapmıstım.
simdiden yardım ve tavsıyelerın için tesekur edrim

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Elinize agzınıza saglık anlatım ve sunumunuz için eyvalla
benim cihazım MI CC9 PRO olan çin modeli MUIU SURUMU 11.0.7.0(PFDCNXM) Sürümü yüklü android sürümü 9 PKQ1.190302 İMEİ bilindik yol brn bu cihazım goncelikle günceleme sonra euro romdan global roma yükleye bilirmiyim acemiyim ilk yapılan işlemleri dısarda yapmıstım.
simdiden yardım ve tavsıyelerın için tesekur edrim

Global roma twrp üzerinden değilde linkteki programı kullanarak geçmeniz en sağlıklısı....

Paristi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Paristi
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
0
merhabalar hocam
daha önce mi 9 se almıştım. alırken rootlu ve twrp yüklüydü. güncelleme geldi. bilmediğimden yükledim. rot ve twrp gitti. şimdi format atmak istedim. bunu için de twrp yüklemem gerekiyordu. burdaki twrp yükleme araçları ile yüklemeye çalışırken hata aldım. arattım bir yerde buldum. kırmızı renkli olanı adb ile yükledim. baştan ve temiz kurulum olsun diye sizin burda anlatımınıza göre daha önce indirdiğim romu yükledim. peşinden magisk de yükledim. ama rebot sistem deyince tekrar twrp ekranı açıldı. artık ne yaptıysam twrp ekranına geliyor. kapatsam cihazı yine kendiğinden açılıp twrp ekranına geliyor. ne yapmam lazım? yardımcı olabilir misiniz?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
merhabalar hocam
daha önce mi 9 se almıştım. alırken rootlu ve twrp yüklüydü. güncelleme geldi. bilmediğimden yükledim. rot ve twrp gitti. şimdi format atmak istedim. bunu için de twrp yüklemem gerekiyordu. burdaki twrp yükleme araçları ile yüklemeye çalışırken hata aldım. arattım bir yerde buldum. kırmızı renkli olanı adb ile yükledim. baştan ve temiz kurulum olsun diye sizin burda anlatımınıza göre daha önce indirdiğim romu yükledim. peşinden magisk de yükledim. ama rebot sistem deyince tekrar twrp ekranı açıldı. artık ne yaptıysam twrp ekranına geliyor. kapatsam cihazı yine kendiğinden açılıp twrp ekranına geliyor. ne yapmam lazım? yardımcı olabilir misiniz?

Yüklenen rom ve magisk sürümü nedir ?

Paristi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Paristi
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
0
Hocam romu ilk edapta miui sitesinden indirdirdiğim romu yükledim. Bu telefonumdaki sürüm ile aynıydı.sonra bu siteden cecovery yöntemi için verilen linkten indirim. Değişen bir şey yok.
rom,lar
V11.0.2.0.QFBMIXM
V11.0.3.0.QFBMIXM
magisk
uygulama-MagiskManager-v7.5.1
magisk-v20.4
şuan yüklü olan twrp
3.3.1-16-mi9se by redispade

lazımsa detaylı anlatım:

hocam yukardaki linklerdeki twrpleri hem telefon açıkken hem de fastboot modda iken yüklemeye çalıştım ama hata verdi.

.

daha sonra burdaki bilgilere göre burdaki twrp yi fastboot modda iken yükledim. sorunsuz yüklendi.
sonra magisk-v20.4 yüklemeye çalıştım ama hata verdi. en iyisi temiz bir rom kurulumu yapayım dedim ve sizin bu konuda verdiğiniz bilgilerle işleme başladım. önce wipe data sonra rebot recovery yaptım. daha sonra 4 wipe yaptım.

daha sonra, daha önce burdan indirdiğim V11.0.2.0.QFBMIXM (MIUI11) sürüm romu yüklemdim. peşinden magisk-v20.4 yükledim. sorunsuz yüklendi. Wipe cache/Dalvik yapıp ve Reboot-System yaptım ama twrp açıldı. rebot power off yaptım ama yine cihaz açılıp twrp ye geldi.

ardından burdaki Recovery İndirme Bağlantısı ile miui_GRUSGlobal_V11.0.3.0.QFBMIXM_630056affc_10.0 romu indirip aynı şekilde yükledim ama sorun aynı. şuan her durumda twrp açılıyor. fastboot a alma dışında. yardımcı olursanız çok iyi olur hocam.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam romu ilk edapta miui sitesinden indirdirdiğim romu yükledim. Bu telefonumdaki sürüm ile aynıydı.sonra bu siteden cecovery yöntemi için verilen linkten indirim. Değişen bir şey yok.

rom,lar
V11.0.2.0.QFBMIXM
V11.0.3.0.QFBMIXM
magisk
uygulama-MagiskManager-v7.5.1
magisk-v20.4
şuan yüklü olan twrp
3.3.1-16-mi9se by redispade

lazımsa detaylı anlatım:

hocam yukardaki linklerdeki twrpleri hem telefon açıkken hem de fastboot modda iken yüklemeye çalıştım ama hata verdi.

.

daha sonra burdaki bilgilere göre burdaki twrp yi fastboot modda iken yükledim. sorunsuz yüklendi.
sonra magisk-v20.4 yüklemeye çalıştım ama hata verdi. en iyisi temiz bir rom kurulumu yapayım dedim ve sizin bu konuda verdiğiniz bilgilerle işleme başladım. önce wipe data sonra rebot recovery yaptım. daha sonra 4 wipe yaptım.

daha sonra, daha önce burdan indirdiğim V11.0.2.0.QFBMIXM (MIUI11) sürüm romu yüklemdim. peşinden magisk-v20.4 yükledim. sorunsuz yüklendi. Wipe cache/Dalvik yapıp ve Reboot-System yaptım ama twrp açıldı. rebot power off yaptım ama yine cihaz açılıp twrp ye geldi.

ardından burdaki Recovery İndirme Bağlantısı ile miui_GRUSGlobal_V11.0.3.0.QFBMIXM_630056affc_10.0 romu indirip aynı şekilde yükledim ama sorun aynı. şuan her durumda twrp açılıyor. fastboot a alma dışında. yardımcı olursanız çok iyi olur hocam.

Android 10 dan kaynaklı bir sorun olabilir.
Magisk 19.3/20.3 versiyonu deneyin...

Custom roma geçiş yapılacaksa mevcut fabrika romu önemli olmadığı için twrp nin sorunsuz yüklendiği romu kurup,twrp yüklenmeli. Yok ben son sürüm fabrika romu kurmak istiyorum diyorsanız tavsiyem linkteki programı kullanarak fab.roma geçiş yapın...

Üst Alt