Diğer TürkNet'ten Millenicom'a geçtim. (Speedtest.net sonuçları)

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Aldığın hız değerleri çok iyi bence hiç değiştirme, hat değerlerinden pek anlamam ama hızın gayet iyi kesinti için türknet desteğe mesaj at dönüş yaparlar.

Modem diyorlar yada yazilimsal durumlar felan modemi eve gecince baska modemle kiyaslayarak deneyecegim insallah cozume ulasirim. Hiz felan iyide surekli kopuyor bu aralar hocam yazdimda bizden kaynakli fiziki durum yok hattinizda iyi altyapi kontrollerinizde de bir sikinti yok yani gayet iyi dediler ancak son birkac gundur yasiyorum insallah modemdendir en azindan servise verir cozerim onu

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Modem diyorlar yada yazilimsal durumlar felan modemi eve gecince baska modemle kiyaslayarak deneyecegim insallah cozume ulasirim. Hiz felan iyide surekli kopuyor bu aralar hocam yazdimda bizden kaynakli fiziki durum yok hattinizda iyi altyapi kontrollerinizde de bir sikinti yok yani gayet iyi dediler ancak son birkac gundur yasiyorum insallah modemdendir en azindan servise verir cozerim onu
Sorunun modemden olup olmadığını ethernet kablosu ile modeme bağlayarak da deneyebilirsiniz

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Sorun modemden evet şuanda Airties Air5650 modemi kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım bu arada fakat Asus modem belirli süreyle ıp alamıyordu en azından kaynağın modemde olması sevindirdi yarın Asus'u arayıp modem konusunda destek isteyeceğim bakalım yardımcı olan, fikir veren tüm üstadlara ve arkadaşlara teşekkürler.

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Millenicom'u sonuna kadar öneririm. Şu an için fikrim bu! Yanlış anlaşılmasın sakın, davet kodu için falan yazmıyorum. Davet kodunun canı cehenneme ama gerçekten TT ve TürkNet'ten sonra Millenicom'a geçince hayat varmış dedim. @mattenz, bende de aynı sorun vardı TürkNet'te. Modemi değiştirdim ama yine fayda etmedi. Millenicom'da yok şu an o sıkıntı. En azından bende böyle...

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Millenicom'u sonuna kadar öneririm. Şu an için fikrim bu! Yanlış anlaşılmasın sakın, davet kodu için falan yazmıyorum. Davet kodunun canı cehenneme ama gerçekten TT ve TürkNet'ten sonra Millenicom'a geçince hayat varmış dedim. @mattenz, bende de aynı sorun vardı TürkNet'te. Modemi değiştirdim ama yine fayda etmedi. Millenicom'da yok şu an o sıkıntı. En azından bende böyle...

Hayırlısı hocam en azından bende o şekilde çözüldü dakika başı yada yarım saatte bir net gidiyor ve modemi yeniden başlatmadan gelmiyordu ama sorunun kaynağını öğrenmiş olduk.

Batuski5431

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan G
Cihazım
Oneplus 9Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
14
Herkese iyi forumlar bağzı nedenlerden ötürü millenicoma geçmek istiyorum fakat ekşide çok olumsuz yorum var siz neler söyleyeceksiniz 35mbit olan paketini alacağım aslında 24 bile kâfi ama ne yapalım 24lük yok ve sorun da şu ki fiber modemim yok önereceğiniz fikirler nelerdir en ucuza nasıl kapatırız
Not:oturduğum lokasyon 83mb destekliyor maksimum

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Herkese iyi forumlar bağzı nedenlerden ötürü millenicoma geçmek istiyorum fakat ekşide çok olumsuz yorum var siz neler söyleyeceksiniz 35mbit olan paketini alacağım aslında 24 bile kâfi ama ne yapalım 24lük yok ve sorun da şu ki fiber modemim yok önereceğiniz fikirler nelerdir en ucuza nasıl kapatırız
Tarifeye yapılandırarak modem tarafınıza sağlanır millenicom tarafından

BugategAyas

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makale Yazarı
Konular
67
Bence hiç durmayın, geçin. İlk gönderide kod vermiştim, o kodu kullanarak ilk ay ödeyeceğiniz faturayı iptal edin. Yani ilk ay bedava! Benim size tavsiyem 50 Mbit olan paket. -

lewizsthank1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Mi 10T PRO
Meslek
Yazarkasa Teknisye
Konular
25
Aynen sonuç olarak TTNet e geçmek en mantıklısı tabiki bütçe aynı ise

Mi A3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TTNET'e geçmek neden mantıklı olsun ki? :) 2 Yıl taahhüt verip TTNET'te 16 Megabite 85TL ödeyeceğime, 85TL'ye taahhütsüz Netspeed veya GıbırNET'ten 100Megabit hizmet alırım.Veya daha uygun fiyata altyapımın desteklediği hıza uygun paket kullanırım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ne hız alırım diye sorguladığınızda çıkan değerler nedir ekran görüntüsü paylaşır mısınız zahmet olmazsa?

Burada santrale 400 küsür metre uzaklık gösteriyor 44Megabit yazıyor ama ben 60-70Megabit arası hız alıyorum.

Üst Alt