Sohbet Turknet 75mhps

oktyylmzx

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Oktay
Cihazım
Mi note 10 lite
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Bende türknetin 35 mb paketini kullanıyorum fakat ilginçtir 38 mb hız alıyorum. Evin altyapısı 71 mb ye kadar destekliyormuş. 75 mb lık pakete gecmeye gerek var mı sizce arada ne kadar fark olur?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2021-06-20 050738.png
    Ekran görüntüsü 2021-06-20 050738.png
    103,6 KB · Görüntüleme: 9

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Ben yıllardır türktelekom fiber kullanıyordum. Son zamanlarda artık dayanılmaz bir internet sorunu yaşamaya başlayınca Turkcell kendi altyapısı ile mahallemize de ayak basınca Turkcell'de buldum kendimi. Kurulum yapıldı 100mbps ölçümler her şey tamam dediler ve gittiler. Akşam heyecanla açtığım 4K filmi izlerken takılmalar donmalar oldu bilgisayarda ve test yaptım bir de ne göreyim benim internet hızı 40 mbpsyi geçmiyor. Nasıl dellendim anlatamam. Bira sakinleşince telefondan test yapmak geldi aklıma ve orada 120 mbps hızı görünce aklıma dank etti. Bilgisayarın wifi kartını değiştirdim kartım eskiydi ve şu an hız sorunum çözülmüş durumda. Bazen teknik altyapı teorik olarak çok iyi olsa da parçaların vs uyumu da çok önemli bu ölçümlerde. Evdeki ilk bilgisayarım 35 mbps veriyor hızı, telefonum 120, ablamın bilgisayarı 70 aktif kullandığım bilgisayarım 100 veriyor. Yani demem o ki hız durumunuz bilgisayar yaşı, wifi alıcısı,o alıcının işleme kapasitesi gibi bir çok durumla doğrudan ilişkili. Farklı cihazlarda ölçüm almanızı tavsiye ederim.
Bilgi ve yorumunuz için teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende türknetin 35 mb paketini kullanıyorum fakat ilginçtir 38 mb hız alıyorum. Evin altyapısı 71 mb ye kadar destekliyormuş. 75 mb lık pakete gecmeye gerek var mı sizce arada ne kadar fark olur?
Bazen verilen hızın üstüne çıkabiliyor sanırım hat yoğunluğu ile alakalı

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Bilgi ve yorumunuz için teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bazen verilen hızın üstüne çıkabiliyor sanırım hat yoğunluğu ile alakalı
Asus dsl n16 modem kullanıyorum ama 5ghz desteği sağlamıyor

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10

TosunPASA

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tosun
Cihazım
Mİ 10T Pro
Meslek
Sys Support - IT
Konular
91
bulunduğum yerde turk net için altyapı kontrolü yaptım.. maalesef 16mb gösterdi.. ama telekom u aradığımda 55mb diyor.. ama 35 e geçtiğimde 3dak bile duramıyordum.. dolayısı ile bu tür ISS firma geçişi yapacaklar arkadaşlar bu konuyu inceleyerek yapmanızı öneriyorum
ISS lerin hepsi ortak bir yaptıkları bir uygulama var.. kendi kurdukları altyapıda farklı firma kullandığınızda hattınız sürekli arızaya düşmesi gibi bir.. DÜRÜST TİCARET anlayışları var

Üst Alt