Sohbet Turknet 75mhps

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Öncelikle bu test doğru koşulda yapılmalı.
Kablolu bağlantı veya 5 GHz Wi-Fi bağlantısı ile test yapıp daha sonra duruma göre şikayetçi olabilirsin. Hız paketin bu kadar altında olursa her türlü şikayet hakkınız var.

Bu arada şuraya bir hız testi bırakayım.
Canım kablonetim hiç böyle şeyler yaşatmıyor. Paket hızını %100 veren tek rakipsiz ISS
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
talhacker hocamın belirttiği şeyleri yazmak için konuna girdim ama hemen her şeyi yazmış... Hazır kablolu bilgisayar açıkken ben de test yapayım dedim ve kablolu, PC 2.4ghz ve Mobil 5ghz üzerinden test gerçekleştirdim. Hem size fikir olması hem de ileride lazım olursa kullanmak için ekliyorum...

Kablolu : 68mbit
Kablosuz (5ghz) : 55mbit
Kablosuz (2.4ghz) : 24mbit

Online işlemlerde download hızım 70mbit, Upload hızım 28 olarak görünüyor. Özetle kablolu bir şekilde test etmeden karar vermeyin :)

Veri paylaşımin için teşekkürler sanırım kablolu bir test yapıp bakmam doğru olacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kablolu bağlantı veya 5 GHz Wi-Fi bağlantısı ile test yapıp daha sonra duruma göre şikayetçi olabilirsin. Hız paketin bu kadar altında olursa her türlü şikayet hakkınız var.

Canım kablonetim hiç böyle şeyler yaşatmıyor. Paket hızını %100 veren tek rakipsiz ISS
Kablonetin hiç mutsuz müşterisini görmedim sende mutlu müşterilerinden birisin altyapisi olmadıgi için buralardayız dostum kablo net iyidir

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
80
Fiyat politikası güncellendikten sonra yüksek hız kullanıcıları dışında pek de makul değil bence fiyatlar.

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Fiyat politikası güncellendikten sonra yüksek hız kullanıcıları dışında pek de makul değil bence fiyatlar.
Klasik 16 mhps adsl için evet makul olmaya bilir o kullanıcıları da taahhütsuz olması tutuyor sanırım

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
1 senedir türknetteyim 1 kez sıkıntı yaşadım geldiler modem değiştiler, ölçümleri doğru yapıp arıza kaydı bırakmanızı öneririm.

Ben kablolu : 140 mbps civarı
Kablosuz 5 ghz: 130 mbps civarı
Kablosuz 2.4 ghz: 80 mbps civarı hız aliyorum.

Not olarak şunu da belirtmek isterim eski evimde fiber yoktu kablonet kullanıyordum güa 100 mb di ama 5 senede sadece belki 1 ay sorunsuz internet kullanmışımdır.
Bu firmaların hepsinin iyi olduğu bölgeler var yani hepsi heryerde mükemmel değil birazda şans işi oturduğunuz yerdeki alt yapının kalitesi.

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
1 senedir türknetteyim 1 kez sıkıntı yaşadım geldiler modem değiştiler, ölçümleri doğru yapıp arıza kaydı bırakmanızı öneririm.

Ben kablolu : 140 mbps civarı
Kablosuz 5 ghz: 130 mbps civarı
Kablosuz 2.4 ghz: 80 mbps civarı hız aliyorum.

Not olarak şunu da belirtmek isterim eski evimde fiber yoktu kablonet kullanıyordum güa 100 mb di ama 5 senede sadece belki 1 ay sorunsuz internet kullanmışımdır.
Bu firmaların hepsinin iyi olduğu bölgeler var yani hepsi heryerde mükemmel değil birazda şans işi oturduğunuz yerdeki alt yapının kalitesi.
Dostum sen kendi aktif altyapılarındasin benim adresimde dahil çoğu yerde türk Telekom altyapısı bilgi için teşekkürler iyi geceler

kutsay

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kutsay
Cihazım
Mi9t
Konular
9
Ben yıllardır türktelekom fiber kullanıyordum. Son zamanlarda artık dayanılmaz bir internet sorunu yaşamaya başlayınca Turkcell kendi altyapısı ile mahallemize de ayak basınca Turkcell'de buldum kendimi. Kurulum yapıldı 100mbps ölçümler her şey tamam dediler ve gittiler. Akşam heyecanla açtığım 4K filmi izlerken takılmalar donmalar oldu bilgisayarda ve test yaptım bir de ne göreyim benim internet hızı 40 mbpsyi geçmiyor. Nasıl dellendim anlatamam. Bira sakinleşince telefondan test yapmak geldi aklıma ve orada 120 mbps hızı görünce aklıma dank etti. Bilgisayarın wifi kartını değiştirdim kartım eskiydi ve şu an hız sorunum çözülmüş durumda. Bazen teknik altyapı teorik olarak çok iyi olsa da parçaların vs uyumu da çok önemli bu ölçümlerde. Evdeki ilk bilgisayarım 35 mbps veriyor hızı, telefonum 120, ablamın bilgisayarı 70 aktif kullandığım bilgisayarım 100 veriyor. Yani demem o ki hız durumunuz bilgisayar yaşı, wifi alıcısı,o alıcının işleme kapasitesi gibi bir çok durumla doğrudan ilişkili. Farklı cihazlarda ölçüm almanızı tavsiye ederim.

atunk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan Keskin
Cihazım
redmi note 8 pr
Konular
0
Şu an aktif olarak 3 farklı lokasyonda (ev, ofis, babamlar) turknet kullanıyoruz. Hepsini test etme fırsatım oldu. Turknette taahhüt edilen hızı mutlaka alıyorsunuz, onda sıkıntı olmuyor. Fakat arkadaşların da bahsettiği gibi doğru koşullarda test etmek gerekiyor. En yüksek hızınızı destekleyebilen bir modemle, eğer kablosuz kullanmak istiyorsanız da 5 ghz frekansta kullanırsanız 75 mbiti stabil olarak alabileceğinizi düşünüyorum.

Bu arada internet işi tamamen altyapıyla bağlantılı. Babamların kullandığı altyapı fiber olmamasına rağmen 65 mbit(Turknet) hız alıyorlar ve 8k videoları donmadan izleyebiliyorlar. Ama bu her yerde böyle olacak diye bir kural yok. Farklı bir bölgede bu sefer kablonet daha iyi sonuçlar verebilir.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23

Değerler iyi ama ping yüksek değilmi

Bir resim de ben ekleyeyim. Ben zaten 35 lik paket kullanıyorum, tenda v1200 modemim var hem 2.4 hem 5 ghz destekliyor. Adsl de ping 25 ms ydi vdsl e geçtim ping 10-11 ms ye indi ve iki aydır da ping 6 ms.bu değerlerle bu interneti ömür boyu kullanabilirim

Son düzenleme:

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Değerler iyi ama ping yüksek değilmi

Bir resim de ben ekleyeyim. Ben zaten 35 lik paket kullanıyorum, tenda v1200 modemim var hem 2.4 hem 5 ghz destekliyor. Adsl de ping 25 ms ydi vdsl e geçtim ping 10-11 ms ye indi ve iki aydır da ping 6 ms.bu değerlerle bu interneti ömür boyu kullanabilirim
O sunucu ile alakalı. Ping sorunu eskidendi çözdü onu Kablonet 144 hz ekranda 120 fps COD mobile oynuyorum ping hiçbir zaman sorun yaratmadı. Düşmedi.

Üst Alt