Sohbet Turknet 75mhps

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Turknet extra paket seçenekleriyle 75mhps pakete gectim wifi ölçüm değerleri fotoğrafta mevcut Sanki hız kaybı çok fazla gibi geldi yorum ve önerilerinizi bekliyorum teknoloji dostları

Ekli dosyalar

• IMG_20210617_213158.jpg
    IMG_20210617_213158.jpg
    343,8 KB · Görüntüleme: 96

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
bence kayıp çok fazla. hatırladığım kadarıyla operatörler anlaşmış olduğunuz hızın en az %75 ini vermek zorunda aksi takdirde koşulsuz iptal hakkınız oluyor.(bildiğim kadarıyla zaten turknette iptal hakkı var). siz yine de kablo ile test edin yine %75 altında çıkarsa müşteri hizmetlerini arayın.

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
bence kayıp çok fazla. hatırladığım kadarıyla operatörler anlaşmış olduğunuz hızın en az %75 ini vermek zorunda aksi takdirde koşulsuz iptal hakkınız oluyor.(bildiğim kadarıyla zaten turknette iptal hakkı var). siz yine de kablo ile test edin yine %75 altında çıkarsa müşteri hizmetlerini arayın.
Teşekkürler öneriniz ve yorumunuz için hocam kablo ile test konusuna sıcak bakamadım çünkü herşeyin kablosuza döndüğü günümüzde test kablolu olması ilginç

morpheus55

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 9 pr
Konular
1
Teşekkürler öneriniz ve yorumunuz için hocam kablo ile test konusuna sıcak bakamadım çünkü herşeyin kablosuza döndüğü günümüzde test kablolu olması ilginç
hocam sizinle aynı fikirdeyim ama servis sağlayıcılar hız konusunda kabloyu dikkate alıyor. kablolu ölçüm yapmayı deneyin kablolu hız normal ya da kabul edilebilir bir sonuçta olursa modeminizi ve kullandığınız diğer wifi cihazları kontrol edin edin. bazı wifi cihazların desteklediği hız düşük oluyor aklınızda bulunsun.

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
hocam sizinle aynı fikirdeyim ama servis sağlayıcılar hız konusunda kabloyu dikkate alıyor. kablolu ölçüm yapmayı deneyin kablolu hız normal ya da kabul edilebilir bir sonuçta olursa modeminizi ve kullandığınız diğer wifi cihazları kontrol edin edin. bazı wifi cihazların desteklediği hız düşük oluyor aklınızda bulunsun.
Asus dsl n16 modem kullanıyorum yorumunuz için teşekkür ederim

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Türkiye şartlarında sabit internet üzerinden 50 mbps indirme ve 8 mbps yükleme hızı çok iyi bence ve pc üzerinden kablolu hız testi yaparak ve modem arayüzünden aldığınız hıza bakmalısınız wifi üzerinden her türlü kayıp olucaktır zaten telefondan bağlanıyosunuz pek takmamak lazım ama bana tüm hız şart diyosanız 5ghz destekli son nesil modemlere bakabilirsiniz 5ghz bağlantı 2.4ghz göre daha hızlı bağlantı ama daha az kapsama alanı demek.

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Türkiye şartlarında sabit internet üzerinden 50 mbps indirme ve 8 mbps yükleme hızı çok iyi bence ve pc üzerinden kablolu hız testi yaparak ve modem arayüzünden aldığınız hıza bakmalısınız wifi üzerinden her türlü kayıp olucaktır zaten telefondan bağlanıyosunuz pek takmamak lazım ama bana tüm hız şart diyosanız 5ghz destekli son nesil modemlere bakabilirsiniz 5ghz bağlantı 2.4ghz göre daha hızlı bağlantı ama daha az kapsama alanı demek.
Yorumunuz için teşekkürler tabiki şartlarda belki ortalama üstü ama vaatleri 75mhps olması beni bu konuya getirdi 2.4ghz konusunda haklı olabilirsiniz ama insan değeri net görmek istiyor işte

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
talhacker hocamın belirttiği şeyleri yazmak için konuna girdim ama hemen her şeyi yazmış... Hazır kablolu bilgisayar açıkken ben de test yapayım dedim ve kablolu, PC 2.4ghz ve Mobil 5ghz üzerinden test gerçekleştirdim. Hem size fikir olması hem de ileride lazım olursa kullanmak için ekliyorum...

Kablolu : 68mbit
Kablosuz (5ghz) : 55mbit
Kablosuz (2.4ghz) : 24mbit

Online işlemlerde download hızım 70mbit, Upload hızım 28 olarak görünüyor. Özetle kablolu bir şekilde test etmeden karar vermeyin :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

maboc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
mi5s
Meslek
elektronik-bilgisayar
Konular
10
Tugay33, turknet müşteri hizmetlerini arayarak mı paketinizi yükseltiniz yoksa online üzerinden mi

Tugay33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
Redmi note 7
Konular
21
Tugay33, turknet müşteri hizmetlerini arayarak mı paketinizi yükseltiniz yoksa online üzerinden mi
En son yapılan fiyat güncellemesi için gelen sms te daha yüksek hız alabileceğim söyledi destek kaydı açtım onlar aradi dostum

Üst Alt