Ana Başlık Turkcell VoLTE - VoWifi hizmetlerini tüm cihazlara sundu.

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
" data-source="post: 877488" class="bbCodeBlock bbCodeBlock--expandable bbCodeBlock--quote js-expandWatch">
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Arkadaşlar HDSES yazıp 2222 gönderelim. Önceden cihaz ayrımı yapılıyordu. Şimdi denediğim 3 cihazda da oldu. Sizler de deneyip bilgilendirin

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

VoLTE teknolojisi LTE, 3G ve 2G’den farklı olarak aşağıdaki avantajları sağlar:
  • Aramaların kurulum süresi kısalır,
  • Ses, mobil veri üzerinden iletildiği için kalitesi artar,
  • Çağrı sırasında arka plan gürültüsü azaltılır,
  • Sesli çağrı sırasında video çağrıya geçme ve istendiğinde sesli çağrıya geri döndürme özelliği kullanılabilir,
  • Aboneler kendi aralarında HD ses ile konuşup, kaliteli video deneyimi yaşar.

VoWifi teknolojisi ile artık aşağıdaki senaryolarda yakınlarınızla iletişim kurabileceksiniz:
  • Hücresel kapsamanın olmadığı koşullarda: Bodrum kat, bazı plazaların üst katlarında gökdelenlerin en üst katları, otoparklar gibi hücresel kapsama sorunu yaşanan mekanlarda Wifi üzerinden internet erişimi var ise HD kalitesinde Ses ve Video arama ile mesajlaşma yapabilirsiniz.
  • Yurt dışında: Yurt dışındayken Wifi erişimi olan noktalarda internet üzerinden Turkcell şebekesine bağlanarak roaming ücreti ödemeden Türkiye’deki tarifelerinizle Turkcell hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Uçak modunda: Uçakta Wifi erişiminiz var ise Turkcell şebekesine bağlı olacaksınız. HD kalitesinde arayıp aranabilirsiniz, mesajlaşmaya da devam edebilirsiniz.
  • Ayrıca evinizde, iş yerinizde veya otoparkınızda iken VoWifi ile başlatığınız çağrınızı bu ortamdan dışarıya çıkarken VoLTE’ye transfer ediyoruz. Kesintisiz bir iletişim vaat eden handover senaryosunun tersi de mümkün. Yani dışarıdayken başlattığınız bir VoLTE çağrısı kapalı alana girdiğinizde VoWifi’ya transfer edilebiliyor. Böylece çağrı sürekliliğiniz sağlanmış oluyor.
Süper bir haber hocam bilgilendirme için teşekkürler.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Bende de işlem onaylandı. Fakat, vowifi simgesi gelmediği gibi arama da yapmadı. Belki tam olarak aktivasyonun tamamlanması için biraz beklemek gerekebilir.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tarkantibet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tarkan
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Konular
3
Bilgilendirme için teşekkürler hocam. VoLTE geldi ancak vowifi gelmedi.

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
bu sms i gönderdikten sonra şu tuş kombinasyonlarını yaptık mı ? Vowifi için *#*#869434#*#* ve VoLTE için *#*#86583#*#*

bende de bu arada sadece VoLTE etkinleşti Vowifi omadı

Son düzenleme:

C.A.

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
C.A.
Cihazım
Xiaomi mi a2
Konular
9
bu sms i gönderdikten sonra şu tuş kombinasyonlarını yaptık mı ? Vowifi için *#*#869434#*#* ve VoLTE için *#*#86583#*#*
Ben ilk Volte kodunu yazdım HD ses kısmı geldi ekrana sonra wovifi kodunu yazınca HD ses de gitti sırayla mi yaomak lazimdi telefon mi a2

losmagandos

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sedat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Ben ilk Volte kodunu yazdım HD ses kısmı geldi ekrana sonra wovifi kodunu yazınca HD ses de gitti sırayla mi yaomak lazimdi telefon mi a2

hocam orasını bilmiyorum ama bi sıralama yok sanırım ikisi de açıldı benim cihazda note 7.
ayarlar kısmında ama wifi araması çalışmıyor. rom kaynaklı bir sorun olabilir mi bu yaşadığım ?

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
Hocam vo
Hocam voWiFi volte üzerinden bağlanır yani siz volteyi kapatırsanız voWifi kullanamazsınız

Üst Alt