Ana Başlık Turkcell VoLTE - VoWifi hizmetlerini tüm cihazlara sundu.

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Arkadaşlar HDSES yazıp 2222 gönderelim. Önceden cihaz ayrımı yapılıyordu. Şimdi denediğim 3 cihazda da oldu. Sizler de deneyip bilgilendirin

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

VoLTE teknolojisi LTE, 3G ve 2G’den farklı olarak aşağıdaki avantajları sağlar:
  • Aramaların kurulum süresi kısalır,
  • Ses, mobil veri üzerinden iletildiği için kalitesi artar,
  • Çağrı sırasında arka plan gürültüsü azaltılır,
  • Sesli çağrı sırasında video çağrıya geçme ve istendiğinde sesli çağrıya geri döndürme özelliği kullanılabilir,
  • Aboneler kendi aralarında HD ses ile konuşup, kaliteli video deneyimi yaşar.

VoWifi teknolojisi ile artık aşağıdaki senaryolarda yakınlarınızla iletişim kurabileceksiniz:
  • Hücresel kapsamanın olmadığı koşullarda: Bodrum kat, bazı plazaların üst katlarında gökdelenlerin en üst katları, otoparklar gibi hücresel kapsama sorunu yaşanan mekanlarda Wifi üzerinden internet erişimi var ise HD kalitesinde Ses ve Video arama ile mesajlaşma yapabilirsiniz.
  • Yurt dışında: Yurt dışındayken Wifi erişimi olan noktalarda internet üzerinden Turkcell şebekesine bağlanarak roaming ücreti ödemeden Türkiye’deki tarifelerinizle Turkcell hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Uçak modunda: Uçakta Wifi erişiminiz var ise Turkcell şebekesine bağlı olacaksınız. HD kalitesinde arayıp aranabilirsiniz, mesajlaşmaya da devam edebilirsiniz.
  • Ayrıca evinizde, iş yerinizde veya otoparkınızda iken VoWifi ile başlatığınız çağrınızı bu ortamdan dışarıya çıkarken VoLTE’ye transfer ediyoruz. Kesintisiz bir iletişim vaat eden handover senaryosunun tersi de mümkün. Yani dışarıdayken başlattığınız bir VoLTE çağrısı kapalı alana girdiğinizde VoWifi’ya transfer edilebiliyor. Böylece çağrı sürekliliğiniz sağlanmış oluyor.

_yasin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
S23U 12/256
Konular
6
Uçak modunda: Uçakta Wifi erişiminiz var ise Turkcell şebekesine bağlı olacaksınız. HD kalitesinde arayıp aranabilirsiniz, mesajlaşmaya da devam edebilirsiniz.
Uçak modunda VoWIFI ile bağlıyken sms gönderimi olmuyordu. Şimdi denedim yine olmuyor.

İsmailer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
K20pro
Meslek
Bankacı
Konular
5
Selamlar, Türk Telekom da vowifi Xiaomi desteği yok biliyorum. Sizlerin bildiği başka bir yöntem varmıdır?
Mi9 lite

Crazynomad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi5S 64GB
Konular
0
Konuyu görünce ilk işim Mi 5s'e Mi Room yüklemek oldu. Sonuç başarılı.

Sudafed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emo
Cihazım
S7
Konular
7
Volte vardı ama wowifi simgesi bende de gelmedi.

Üst Alt