Ana Başlık Turkcell VoLTE - VoWifi hizmetlerini tüm cihazlara sundu.

gokhancicekk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mi cc9 pro
Cihazım
mi9cc pro
Konular
0
bende vodafone ile aynı sorunu yaşadım ancak sorun birazda güncelleme ile alakalıydı anladıgım kadarıyla... bir önceki versiyon neydi haırlamıyorum ama o versiyonda hiç bir şekilde vowifi kullanamadım ondan önce kullanıyordum zaman zaman şu son güncellemede ise hiç sıkıntısız kullanıyorum ekstra bişeyde yapmadım cihaza tamamen orjinal hali sadece ims ekledim okadar.

hatta vodafone u cihaz ayırdıgı için haksız rekabet yüzünden bddk ya şikyet dahi ettim ama kopyala yapıstır hep aynı cevabı veriyorlar operatörlerede ceza veren bi kişi olmadıgı için kaynıyor öyle.bddk dan cihazlardan anlayan tek bi kişi yok ...
Telefon marka model

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Arkadaşlar HDSES yazıp 2222 gönderelim. Önceden cihaz ayrımı yapılıyordu. Şimdi denediğim 3 cihazda da oldu. Sizler de deneyip bilgilendirin

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

VoLTE teknolojisi LTE, 3G ve 2G’den farklı olarak aşağıdaki avantajları sağlar:
  • Aramaların kurulum süresi kısalır,
  • Ses, mobil veri üzerinden iletildiği için kalitesi artar,
  • Çağrı sırasında arka plan gürültüsü azaltılır,
  • Sesli çağrı sırasında video çağrıya geçme ve istendiğinde sesli çağrıya geri döndürme özelliği kullanılabilir,
  • Aboneler kendi aralarında HD ses ile konuşup, kaliteli video deneyimi yaşar.

VoWifi teknolojisi ile artık aşağıdaki senaryolarda yakınlarınızla iletişim kurabileceksiniz:
  • Hücresel kapsamanın olmadığı koşullarda: Bodrum kat, bazı plazaların üst katlarında gökdelenlerin en üst katları, otoparklar gibi hücresel kapsama sorunu yaşanan mekanlarda Wifi üzerinden internet erişimi var ise HD kalitesinde Ses ve Video arama ile mesajlaşma yapabilirsiniz.
  • Yurt dışında: Yurt dışındayken Wifi erişimi olan noktalarda internet üzerinden Turkcell şebekesine bağlanarak roaming ücreti ödemeden Türkiye’deki tarifelerinizle Turkcell hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Uçak modunda: Uçakta Wifi erişiminiz var ise Turkcell şebekesine bağlı olacaksınız. HD kalitesinde arayıp aranabilirsiniz, mesajlaşmaya da devam edebilirsiniz.
  • Ayrıca evinizde, iş yerinizde veya otoparkınızda iken VoWifi ile başlatığınız çağrınızı bu ortamdan dışarıya çıkarken VoLTE’ye transfer ediyoruz. Kesintisiz bir iletişim vaat eden handover senaryosunun tersi de mümkün. Yani dışarıdayken başlattığınız bir VoLTE çağrısı kapalı alana girdiğinizde VoWifi’ya transfer edilebiliyor. Böylece çağrı sürekliliğiniz sağlanmış oluyor.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim max 3 de çalıştı
VoLTE simgesi gelmesi için bir kere açıp kapamam gerekti bilginize..

Eren_Karabelli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi9T
Konular
2
bende vodafone ile aynı sorunu yaşadım ancak sorun birazda güncelleme ile alakalıydı anladıgım kadarıyla... bir önceki versiyon neydi haırlamıyorum ama o versiyonda hiç bir şekilde vowifi kullanamadım ondan önce kullanıyordum zaman zaman şu son güncellemede ise hiç sıkıntısız kullanıyorum ekstra bişeyde yapmadım cihaza tamamen orjinal hali sadece ims ekledim okadar.

hatta vodafone u cihaz ayırdıgı için haksız rekabet yüzünden bddk ya şikyet dahi ettim ama kopyala yapıstır hep aynı cevabı veriyorlar operatörlerede ceza veren bi kişi olmadıgı için kaynıyor öyle.bddk dan cihazlardan anlayan tek bi kişi yok ...

Bende vodafone ile vowifi sorunu yaşıyorum arama geliyor ama ben arama yapamıyorum.. Siz ims nasıl eklediniz

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Telefon marka model

mix 2
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende vodafone ile vowifi sorunu yaşıyorum arama geliyor ama ben arama yapamıyorum.. Siz ims nasıl eklediniz
bu forumda konusu vardı suan bulamadım ama ims eklemeni ayarlarının aynı oldugunu düşünürsek googledenda bakabilirsin apn eklemekden bi farkı yok mantıgıda aynı zaten özel bişey gerekmiyordu.
ama daha sonra apn ekranına girip sıfırla sectim ve suan ims ekli degil ve halen vowifi kullanıyorum.

Son düzenleme:

Eren_Karabelli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi9T
Konular
2
mix 2
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bu forumda konusu vardı suan bulamadım ama ims eklemeni ayarlarının aynı oldugunu düşünürsek googledenda bakabilirsin apn eklemekden bi farkı yok mantıgıda aynı zaten özel bişey gerekmiyordu.
ama daha sonra apn ekranına girip sıfırla sectim ve suan ims ekli degil ve halen vowifi kullanıyorum.

İms ekledim ama o da bişey değiştirmedi
Ayarlardan ims ekledim ama olmadı

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
bende çalışıyor sizinde muhtemelen bi yerde bi hatanız olmustur.
şuan ben aktif kullanıyoum oluyor yani rehber konualrı takip ederek deneyin tekrardan vowifiyi aktif ettiginizdende emin olun.

Eren_Karabelli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi9T
Konular
2
bende çalışıyor sizinde muhtemelen bi yerde bi hatanız olmustur.
şuan ben aktif kullanıyoum oluyor yani rehber konualrı takip ederek deneyin tekrardan vowifiyi aktif ettiginizdende emin olun.

Emin olun bütün adımlar takip edilerek yapıldı, benim cihaz global rom Türkiye cihazı

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Emin olun bütün adımlar takip edilerek yapıldı, benim cihaz global rom Türkiye cihazı
cihaz modeli ne. vrdır bi yerde bi anormallik bi öncek güncellemede naarsam yapayım çalıştıramadım ben mesela ama so güncellemede telefonu resetleyince anında aktif oluyor 2gün sonunda tekrar resetliyorum öyle çalışıyor

Eren_Karabelli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi9T
Konular
2
cihaz modeli ne. vrdır bi yerde bi anormallik bi öncek güncellemede naarsam yapayım çalıştıramadım ben mesela ama so güncellemede telefonu resetleyince anında aktif oluyor 2gün sonunda tekrar resetliyorum öyle çalışıyor

Mi9T turkcellde sorun yok, vodafone da sadece arama yapmıyor ama arama geliyor. Sadece arama yaparken sunucu hatası diyor

Üst Alt