Rehber [Türkçe] Flasher Toolkit Mi 5 - ROOT, TWRP Hızlı Basit ve Kolay Yükleme Anlatımı

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Haklısın hocam, iş işten geçti artık, çare yok prosedüre katlanacağız.
[doublepost=1512242812,1512242255][/doublepost]
Sizin dediğinizi yaptık varsayalım, bu durumda normal mesaj sistemi devre dışı mı oluyor ?
Varsayılan msj uygulaması Google oluyor. Gelen mesaj bildirimleri de Google Messenger üzerinden geliyor.

akyakali

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Noyan
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
52
S. A canlar

Şimdi telefonumun kilidini açtım. İlk sayfadaki yönergeleri takip edip toolkiti indirdim. Şimdi sadece twrp kur desem kuracak mı cihazıma ayrıca geçici twrp mi yoksa kalıcı mı twrp kuruluyor?

Telefon mi5
Android sürüm nougat 7
Miui sürüm stabil 9
[doublepost=1512661858,1512659545][/doublepost]Twrp kurmaya çalışırken aşağıdaki hatayı almaktayım sebebi nedir acaba?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
S. A canlar

Şimdi telefonumun kilidini açtım. İlk sayfadaki yönergeleri takip edip toolkiti indirdim. Şimdi sadece twrp kur desem kuracak mı cihazıma ayrıca geçici twrp mi yoksa kalıcı mı twrp kuruluyor?

Telefon mi5
Android sürüm nougat 7
Miui sürüm stabil 9
[doublepost=1512661858,1512659545][/doublepost]Twrp kurmaya çalışırken aşağıdaki hatayı almaktayım sebebi nedir acaba?

Hata nerede? Orada devam etmek için tuşa basın diyor. Üstünde de usb hata ayıklamayı açın diyor.

Arkadaşlar ingilizce yazıları lütfen google translate ile çevirin, çevirdikten sonra anlamazsanız buraya yazın.

akyakali

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Noyan
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
52
Devam ediyorum telefon herhangi bir tepki vermiyor haliyle buda bir sorun
[doublepost=1512670325,1512670010][/doublepost]Hata ayıklamasını açmama rağmen tepki vermiyor
[doublepost=1512735287][/doublepost]Bi fikri olan yok mu arkadaşlar?

ridvanterzi13

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rıdvan
Cihazım
Mi5 prime
Konular
15
bu programı kullanarak mi5 e twrp yükleyemiyorum bl kilidim açık program telefonumu görüyor twrp imajını indiriyor ama yüklerken hata veriyor
[doublepost=1518281593,1517773753][/doublepost]
bu programı kullanarak mi5 e twrp yükleyemiyorum bl kilidim açık program telefonumu görüyor twrp imajını indiriyor ama yüklerken hata veriyor
Twrp yüklendi açıldı ama cihaz twrp modunda iken donuyor dokunmatik ekranı kullanamıyorum haliyle hiç bir işlem yapamiyorum lütfen yardım eder misiniz?

01mrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5 64GB
Meslek
Satınalma
Konular
2
only root seçeneğini seçiyorum hiçbir şey olmuyor telefonun içinde download içerisinde supersu yüklü
[doublepost=1519395649,1519391100][/doublepost]
Hocam eğer fastboot ile rom atabiliyorsanız kilit açılmıştır ki bu durumu zaten yaptığınız kontrollerde de görmüşsünüz. Farklı bir TWRP dosyasını yüklemeyi deneyebilirsiniz. Aslında cihaz fastboottayken direk flash bootimg komutu yerine boot boot.img komutunu kullanırsanız cihazınız bootloop'a düşse bile yeniden rom kurmak zorunda kalmadan başka dosya deneyebilirsiniz.
Buradan yazdığınız şeyle cihaz twrp yükledikten sonra takılsa bile yani boot loop olsa bile başka twrp yükleyerek sorunu aşabiliriz anlıyorum doğru mu? Benim derdim cihaza root atıp yüklediğim bir uygulamayı silmek ama format atmak yani cihazı sıfırlamak istemiyorum. istesem zaten hiç rootla uğraşmam direk format atarım diyeceğim ama vaktim yok. bu bağlantıdaki gibi yapsak sıkıntı yaşamayız sanırım BL kilidi açık Rehber - Xiaomi MI5 Miui8 Ve Miui7 TWRP ROOT Yükleme İşlemi Resimli

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
only root seçeneğini seçiyorum hiçbir şey olmuyor telefonun içinde download içerisinde supersu yüklü
[doublepost=1519395649,1519391100][/doublepost]
Buradan yazdığınız şeyle cihaz twrp yükledikten sonra takılsa bile yani boot loop olsa bile başka twrp yükleyerek sorunu aşabiliriz anlıyorum doğru mu? Benim derdim cihaza root atıp yüklediğim bir uygulamayı silmek ama format atmak yani cihazı sıfırlamak istemiyorum. istesem zaten hiç rootla uğraşmam direk format atarım diyeceğim ama vaktim yok. bu bağlantıdaki gibi yapsak sıkıntı yaşamayız sanırım BL kilidi açık Rehber - Xiaomi MI5 Miui8 Ve Miui7 TWRP ROOT Yükleme İşlemi Resimli

Normal şartlarda TWRP yüklediğinizde cihazı sıfırlamanıza gerek olmaz. Ancak her zaman için bir şeylerin ters gidebileceğini ve sıfırlamanız gerekebileceğini göze alarak işlemlere başlamanızı tavsiye ederim.

TWRP yüklemesi esnasında Flash komutunu kullanırsanız kalıcı olarak yükleme gerçekleşir. Boot komutu kullanmanız halinde ise orijinal recovery değişmeden sadece tek sefer için cihazı TWRP ile açmış olursunuz. Cihazı bir sonraki başlatışınızda orijinal recovery ile başlar. Bu durumda cihazı sıfırlamanızı gerektirecek her hangi bir risk yok ancak elbette ki cihazı TWRP ile açtığınızda yapacağınız değişiklikler cihazı sıfırlamanızı gerektirebilecek dengesizliklere yol açabilir, dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

01mrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi5 64GB
Meslek
Satınalma
Konular
2
Verdiğiniz bilgiler için çok ama çok teşekkür ederim yarın denemek istiyorum bakalım ya nasip

Oflu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 9
Meslek
Finansçı
Konular