Rehber [Türkçe] Flasher Toolkit Mi 5 - ROOT, TWRP Hızlı Basit ve Kolay Yükleme Anlatımı

kayamtky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
6
Cihazım
mi 5
Konular
0
Arkadaşlar, Cihazım MI5

yeni güncellediğim miui 9 da "engelli kelime listesi" ne göre istenmeyen mesajları engelleme özelliği çalışmadığından dolayı, miui 9 dan miui 8 e geri dönmek istiyorum. Bu özellik miui 8 de düzgün çalışıyordu.
Fastboot yöntemiyle dönmek istiyorum, fakat,
bootloader kilidi var. Xiaomi' nin resmi sitesinde bootloader kilidini açmak istediğimde "72 saat sonra bir daha deneyin " gibi saçma sapan mesajlar veriyor, bir türlü kilidi açamıyorum.

Bootloader kilidini açmanın başka bir yolu var mı ?

ismail78

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi max
Konular
50
Arkadaşlar, Cihazım MI5

yeni güncellediğim miui 9 da "engelli kelime listesi" ne göre istenmeyen mesajları engelleme özelliği çalışmadığından dolayı, miui 9 dan miui 8 e geri dönmek istiyorum. Bu özellik miui 8 de düzgün çalışıyordu.
bootloader kilidi var. Xiaomi' nin resmi sitesinde bootloader kilidini açmak istediğimde "72 saat sonra bir daha deneyin " gibi saçma sapan mesajlar veriyor, bir türlü kilidi açamıyorum.

Hayır,72 saat bekleyeceksiniz ondan sonra açılır Başvuru yaptığınızda size sms geldimi?

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Arkadaşlar, Cihazım MI5

mi.com adresinden telefon modelini seçip miui 8 indirip güncelleyiciden yüklemeyi denedin mi?

kayamtky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
6
Cihazım
mi 5
Konular
0
mi.com adresinden telefon modelini seçip miui 8 indirip güncelleyiciden yüklemeyi denedin mi?

Aynen zaten söylediğinizi yaptım.
[doublepost=1512240642,1512240392][/doublepost]
Hayır,72 saat bekleyeceksiniz ondan sonra açılır Başvuru yaptığınızda size sms geldimi?
evet sms geldi, orda bana verilen kodu girdim, unlocker yaptıktan sonra, 3 satır onaylanmak zorunda. 1. satır onaylanıyor, fakat unlocker yazan 2.satırda hata veriyor ve onaylanmıyor.

2. satırda hata vermesine rağmen 72 saat sonra deneyeyim mi ?

alasulumurat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi Note 10
Konular
13
Eğer çok can sıkıcı olursa son çare google mesenger ı kurun onda engelleme güzel çalışıyor. en azından miui9 da düzelene kadar idare eder sizi. Bu arada aynı şeyden ben de müzdaribim. 6 defa hata bildiriminde bulundum filtre ile engelleme çalışmıyor diye. Günde 10 tane iddaa mesajı geliyor :)

kayamtky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
6
Cihazım
mi 5
Konular
0
evet sms geldi, orda bana verilen kodu girdim, unlocker yaptıktan sonra, 3 satır onaylanmak zorunda. 1. satır onaylanıyor, fakat unlocker yazan 2.satırda hata veriyor ve onaylanmıyor.

Ayrıca developer dan cihazı kontrol ettim, kilit açılmamış.
[doublepost=1512241029][/doublepost]
Eğer çok can sıkıcı olursa son çare google mesenger ı kurun onda engelleme güzel çalışıyor. en azından miui9 da düzelene kadar idare eder sizi. Bu arada aynı şeyden ben de müzdaribim. 6 defa hata bildiriminde bulundum filtre ile engelleme çalışmıyor diye. Günde 10 tane iddaa mesajı geliyor :)
Bu bana ders oldu, bir rom dan memnunsam asla ve asla bir daha yeni rom a geçmem.
koskoca xiaomi önceki rom a dönmeyi miui 9 da zorlaştırmış, on takla attırıyor.

ismail78

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi max
Konular
50

Orada 72 saat yazıyorsa bekleyin hocam, bende bl kilidine bayağı uğraşmıştım zor yani.

kayamtky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
6
Cihazım
mi 5
Konular
0
Orada 72 saat yazıyorsa bekleyin hocam, bende bl kilidine bayağı uğraşmıştım zor yani.
Teşekkürler, içimi rahatlattın.
Hayret bir şey ya, adamlar yeni rom yayınlıyorlar, eski romda ki bir takım işe yarar programları da katlediyorlar. Aslında hata bende, miui 8 den memnundum, ne gerek var 9 a geçmeye.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Teşekkürler, içimi rahatlattın.
Hayret bir şey ya, adamlar yeni rom yayınlıyorlar, eski romda ki bir takım işe yarar programları da katlediyorlar. Aslında hata bende, miui 8 den memnundum, ne gerek var 9 a geçmeye.
Sorsaydınız, size geçmeyin derdim şahsen8=)haha--

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

kayamtky

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
6
Cihazım
mi 5
Konular
0
Sorsaydınız, size geçmeyin derdim şahsen8=)haha--

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Haklısın hocam, iş işten geçti artık, çare yok prosedüre katlanacağız.
[doublepost=1512242812,1512242255][/doublepost]
Sizin dediğinizi yaptık varsayalım, bu durumda normal mesaj sistemi devre dışı mı oluyor ?

Üst Alt